Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lehetséges még valaha barátok...

Lehetséges még valaha barátok leszünk? Vagy jobb az egészet elfelejteni.

Figyelt kérdés

26F vagyok, a barátnőm akiről szó lesz 24 éves. 6 éve kezdtünk el együtt dolgozni. Ugyanaz a végzettségünk ugyanabból az iskolából. Véletlenül jelentkezett ugyanarra a munkahelyre. Nyomdászok vagyunk meg egyszerre tervezők. Közösen dolgoztunk együtt csak párba, kollégák nélkül. Szóval csak mi voltunk egymásnak. Sok közös témának köszönhetően, nagyon gyorsan összebarátkoztunk. Nagyon jó barátok lettünk, mindenbe segítettük egymást. De úgy a 4. évben, valami kattant az agyamban, lehet avval, hogy felnőttünk de mikor 22 éves lett én 24 évesen beleszerettem. Persze titkoltam az érzelmeimet sokáig. Addig a pillanatig még a 22. évébeben az akkori párja megcsalta és a legjobb barátnőjével összejött. Ez után drogokba folytotta a bánatát igazából. Nagyon megsajnáltam és mindenbe segítettem neki kihúzzam ebből a fekete gödörből. Ez alatt mondtam el neki az érzelmeimet miután megvádolt miért nem hagyom békén, miért számítok neki annyit, inkább meghalna. Sok idő kellett neki, de 1 évre rá, elengedte a volt barátját. Én is kicsit eltávolodtam tőle, mivel munkahelyet váltottam. De egy idő után felkeresett és ismét elkezdtünk barátkozni. Ez az idő alatt, pár hónapra rá őszintén a legjobb barátok lettünk egymásnak. Sőt annyira jóba lettünk, hogy még a saját munkahelyemre is áthívtam. És ott folytattuk a közös munkát, tényleg fantasztikus barátsággal. Annyira jól megvoltunk, hogy naponta akár órákat is leveleztünk, beszélgettünk egymással telefonon munkán kívül. Rengeteg hangüzenettel társalogtunk. Ekkor jött a bökkenő. Mivel tudom nem az én hibám, ez magától jön, de megint annyira megkedveltem, hogy ismét beleszerettem. Ezt ő is látta bennem, hogy szeretem. De úgy folytattuk a napjainkat mintha semmi sem történt volna. Ez addig ment, míg az egyik barátomba bele nem szeretett a lány. Hát sejthetitek depresszióba kerültem és összeestem. Nem is az miatt, hogy nem engem válaszott, meg azért, hogy a barátomba lett szerelmes. Hanem úgy megvádoltam saját magamat, miért nem vagyok én jó, mi a baj bennem? Rossz ember vagyok? Én nem érdemlem meg, hogy szeressenek? Folyton mondta, ezért is nem akarta elmondani nekem kibe szeretett belé, mert tudta, hogy ez lesz a végeredménye. Mivel az egyik legfontosabb ember lettem az életébe, és annyira akarta viszonozni az érzelmeim de sose tudta, de próbálta. Mert tudja én is jó ember vagyok és nem akar elveszíteni. Ez után, úgy döntöttünk jobb lenne ha tartanánk kicsit a távolságot. Elbúcsúztunk egymástól mint jó barátok. Én felmondtam a cégbe, mivel nem akartam neki rossz legyen. Más helyen dolgozok már. De így, hogy eltelt elég sok idő, már nincs az a szerelem amit éreztem iránta. Viszont csak egy rés maradt a szívembe, a hiány, hogy ő már nincs itt nekem, akivel lehet beszélni, hülyéskedni. De ez az idő alatt ő se keresett engemet, ahogy ismerem tiszteletbe akarta tartani azt, hogy távolságra van most szükségem az egésztől. Sok fájdalmat is okoztam neki is az egésszel avval, hogy beleszerettem, mert nem csak a kollégáját veszítette el, hanem az egyik legjobb barátját is.


És itt jönne most a kérdésem felétek. Ti mit tennétek a helyembe. Megpróbálnátok újra felépíteni a barátságot. Felkeresni a személyt? Vagy lehet a legjobb lenne ha soha többet nem beszélnénk? Annyi az egészről, hogy távkapcsolat lenne köztünk, ami lehet nem lenne rossz. Mindketten másik városban dolgozunk. Úgy érzem, sose fogok még egy ilyen barátot találni. Próbáljak meg mindent, hogy visszaszerezhessem? Vagy nem lenne korrekt mindazután, hogy cserben hagytam és megbántottam. Nem keresett azóta, eltelt már pár hónap. Nem tudom őszintén, lehet, hogy már elfelejtett. Számomra hiányzik. De félek igazából attól, hogy csak eltaszít. Ezért nem tudom más mit tenne a helyembe?


Bocsánat a hosszú üzenetért. :(



2021. aug. 17. 23:25
A kérdező szavazást indított:
Engedd el!
Keresd fel!
24 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos h ne, baratok se legyetek, ha egy nobe beleszeretsz es nem jon ossze a leheto legtavolabb kell kerulni tole, es uj not keresni.
2021. aug. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Te legendás simp. Sikerült évekig lábtörlőként üzemelned.
2021. aug. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Lehet az a legjobb döntés. Gondolkodtam sokat most, hogy legalább küldök neki egy levelet, hogy minden rendbe van már. Máshogy látom én is a dolgokat. Megismertem magam. És sajnálom, hogy fájdalmat okoztam neki. De lehet tényleg az lenne a legjobb ha nem keresném fel soha többet. Csak hiányzik, mert mégis az utóbbi 6 évem felét igazából vele töltöttem el. Napi 10-12 óra biztosan. Tudom a legnehezebb dolog az elengedés, de lehet az a legjobb döntés.
2021. aug. 17. 23:36
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Már 2x nem jött össze, hagyd.
2021. aug. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak :D hát nem hiszem lábtörlő lettem volna, mert tényleg rendes barátság volt köztünk, együtt lógtunk, hülyéskedtünk, ettünk együtt stb. De elrontottam abba a pillanatba, hogy beleszerettem, attól a perctől már más volt az egész :D. De lehet, hogy tényleg csak lábtörlő voltam számára, nem tudom xd.
2021. aug. 17. 23:38
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor egyértelmű a sok válasz. Hagyni fogom. Köszönöm a tanácsot. Csak nem voltam én se biztos benne mi lenne a legjobb. Mert sose voltam még ilyen helyzetbe :D nem is volt kivel ezt megbeszélnem.


Köszönöm mégegyszer. Elengedem egy életre :/

2021. aug. 17. 23:39
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el.Sosem lesztek igazi barátok,ha már korábban szerelemmel szeretted.
2021. aug. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kapcsolatot el kell engedni, ez már nem lenne ugyanaz a kapcsolat ami volt, így meg már nincs értelme
2021. aug. 18. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Velem is volt ilyen jóba lettünk egy csajjal azt mondta hogy nem akar kapcsolatot aztán 2 hétre rá osszejott egy sráccal én meg szenvedtem mint a kutya nagyon szar volt őket mindenhol osszebujva látni szó szerint meggyuloltem a csajt olyan mintha megcsalt meg elarult volna engem beszélni se akartam már vele mindig jött hogy mi a bajom legszivesebben azt mondtam volna neki hogy foglalkozz az új barátoddal hagyj engem békén de persze ezt nem mondhatztam neki úgyhogy leszartam és kileptem munkahelyrol azóta se találkoztam vele és nem is akarok


Legjobb megoldás ha elfelejted, sajnos, ez van, nekem neked szánta az ég azt a csajt

Sajnos ilyen kib*szott szar a világ valakinek osszejon, valaki meg szenved mint a kutya

2021. aug. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!