Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megszakítanátok emiatt egy 20...

Megszakítanátok emiatt egy 20 éves legjobb baráti kapcsolatot? Jól érzem, hogy illően kéne lezárni, nem csak egyszer "elfelejteni" visszaírni?

Figyelt kérdés

Legjobb barátnőmmel 25-26 évesek vagyunk, óvodás korunk óta tart ez a barátság. Így már természetesen voltak nehezebb időszakaink, de a mostani más... Sosem éreztem ennyire távolinak, ezt próbáltam vele megbeszélni többször, olyankor elkezdte mondani, hogy dolgozik, mellette lakást újít fel és amúgy sem a pasim, hogy állandóan velem lógjon. Van párkapcsolatom, más barátnőim, baráti társaságaim is, így nem várom el, hogy napjában 16 órán keresztül szórakoztasson, meg mindenhová kísérgessen... De tényleg bárhová hívtam az utóbbi fél évben kb., vagy rögtön közölte, hogy nem, vagy lemondta, vagy szimplán el sem jött. Ez nagyobb társaságnál még annyira nem gond, bár nyilván rosszul esett, hogy meg volt beszélve, jön hozzám készülődni, utána a többi barátnőnkkel megyünk valahová, majd pedig se szó, se beszéd, nem jött, de még vissza sem írt, a telefont sem vette fel. Viszont nyáron hívtam a balatoni nyaralónkhoz, hogy jöjjön le valamelyik hétvégén, csinálunk pizsibulit, napközben meg elmehetünk vitorlásozni. Jó jó, jön, persze. Én direkt hamarabb lementem, hogy bevásároljak, megcsináljak a nyaralóban mindent, aztán pénteken írtam neki, hogy majd szóljon már, körülbelül mikor ér hozzám, mert úgy rendelek vacsit. Este válaszolt, fél napra rá, hogy ja ő már szerdán elutazott a szüleivel máshová, de csak hétfőn tudta meg, hogy neki is foglaltak. Mondom oké, hétfőn tudtad meg, szerdán utaztál, nekem péntekig egy szót sem szóltál...

Ha utazni hívom/hívjuk barátnőkkel, akkor sem jön soha. Ezt is mondtam neki, hogy a barátjával mindenhová megy, simán vesz ki miatta szabit, megy táppénzre, ha kell, miattam fél órával hamarabb sem jönne el a munkából... Erre közölte, hogy igen, mert a barátok csak a munka és a párkapcsolat után jöhetnek. Kb. fél éve van ezzel a sráccal, egy nagyobb szerelmi csalódás miatt menekült ebbe a kapcsolatba. Nem beszél róla semmit, szülei annyit mondtak egyszer nekem, hogy van benne valami furcsa, "sötét". Nem tudom, ő lenne-e az oka annak, hogy így megromlott a barátságunk, de nem is szeretném ezt már boncolgatni. Viszont teperni sem a legjobb barátnőm után, mert felesleges. Alig beszélünk már, nem is érzem úgy, hogy a gondjaimmal, vagy életem jóhíreivel őt keresném meg rögtön, hozzá fordulnék. De így, 20 év után nem gondolom, hogy úgy kéne lezárni, hogy valamelyikünk seeneli egyszer a másik üzenetét és onnantól nem beszélünk.


2023. jan. 21. 19:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez már nem barátság. Valószínűleg nagyon meg fogja bánni később, de itt és most veled szemben ez méltatlan és szerintem is le kellene zárni
2023. jan. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%
Ő már régesrég lezárta, csak te ezt az istennek nem akarod észrevenni! Már 100 éve nem vagy a barátnője, ne ámítsd magad holmi lezárásokkal!
2023. jan. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
Ja, ő már nem a barátod.
2023. jan. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem az a kérdés, hogy te kedveled e még, te élvezed e a társaságát. Ettől függ mit tegyél.
2023. jan. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogyha nagy nehezen találkozunk is, az van, hogy ő 5 percenként nézi a telefonját, írogat, simán felveszi és elkezd beszélgetni, miközben éppen egy sztori közepén vagyok. Mindig én keresem, mindig én alkalmazkodom, ez is terhes már nekem.
2023. jan. 21. 20:57
 6/19 anonim ***** válasza:
A barátságok véget érnek. Ezzel pont ez történt. Vége. Ne keresd többet.
2023. jan. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Akkor még pofátlan is, látszik, hogy leszar téged.
2023. jan. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

20 év rengeteg idő, végig kísértétek egymás eddigi életét; megértem, hogy nehezen tudod elengedni, azonban ezt ő már rég megtette veled szemben. Semmibe vesz téged, füllentget-hazudozik, nem figyel rád, és még sorolhatnám..

Szerintem ez már bőven az a pont, hogy nem kell magyarázkodni az irányába. Ne keresd többet, csak magad kínoznád vele.

2023. jan. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
#5 magadról írj. hogy te hogy vagy vele, mert mindig az ő viselkedéséhez jutsz. ha kedveled kár lezárni a dolgot. ne keresd, de hagyd nyitva az ajtót, és nagy ritkán valami kis tapogatózót írj csak neki. lehet ez az életszakasza végetér és keresni fog. de ez csak akkor öröm neked, ha kedveled és örül a dolognak.
2023. jan. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
9 vagyok. "ha kedveled és örülsz a dolognak." a vége
2023. jan. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!