Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért gyűlölhetnek ennyire az...

Miért gyűlölhetnek ennyire az emberek? Veletek volt már hasonló?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy az írásom kicsit hosszadalmas lesz…ezért előre is bocsánat és köszönöm ha végig olvasod.

Sokat tűnődtem már rajta, hogy mi lehet a probléma….mi lehet baj a viselkedésemmel, mert ha ilyen dolgok történnek az emberrel és nem egyszer vagy kétszer hanem számtalanszor akkor biztosan az illetőben a hiba…de valahogy sosem jöttem rá. Megkérdeztem jópár embert már(olyat is aki utált), hogy mi lehet a baj…..a válasz, csak szimplán nem vagy szimpatikus és ez a baj.

Első példa. Jött az osztályunkba egy lány aki az első perctől fogva gyűlölt. Folyamat szidott és a halálomat kívánta…nem tettem ellene semmit. Csendes típus vagyok, kedves vagyok, senkit sem kritizálok, nem szólogatok be…de aztán mégis…sosem fogadta el a köszönés, mindig alám akart ásni.

Barátnőim is egytől egyig ilyenek voltak. A szemembe játszották a jót, de mögöttem direkt keverték a kakit. Olyam dolgokat rám fogtak amiből rendőrségi ügy is lehetett volna. Folyton ha valakivel megismerkedtem akkor egyből ráírogattak, hogy hagyjon engem vagy éppen, hogy az egyikkel foglalkozzon inkább. Mindig rám fogtak mindent, hogy miattam viselkednek úgy ahogy viselkednek….ha meg megkérdeztem miért akkor a válasz annyi volt, mert csak.

Akkor munkahelyen is akárhova is sodort a szél, mindig volt 1-2 lány aki szivatni akart. Hívogatták a főnököt, hogy rúgjanak engem ki. Olyan dolgokat fogtak rám amiket nem én követtem el hanem ők. Koholt vádakkal gyanúsítgattak. Volt durva eset is, de ott kiderült, hogy ők voltak.(kassza lopás)

Mindig mindenkinek segítettem, de sose kaptam vissza a segítséget.

Volt, hogy jött egy új ember, és a nap végén azt hallom vissza tőle, hogy velem meg me próbáljon barátkozni, mert én nagyképű vagyok, lenézem a másikat. Soha az életben nem tettem ezt senkivel!! Pont, hogy ők nézik le egymást a hátuk mögött. Igyekszem mindig kerülni az ilyen helyzeteket ezért (is) nem mondok soha senkiről semmit.

Vagy egy másik eset… exem legjobb lánybarátja úgy gyűlölt engem, hogy egy szót nem beszéltünk. Pedig én próbálkoztam barátkozni. Majd irogatta, hogy én mennyire egy csúnya lány vagyok. És remélem elhagy engem az akkori párom. Ez a csajszi összebarátkozott egy lánnyal (akit nem ismertem) de ő is valamiért utál, majd bejárogattak a munkahelyemre úgy, hogy videóztak és sértő szavakkal illettek.

A lánynak évek óta vőlegénye van és exem is mondta, hogy nagyon oda vannak egymásért. ( semmi olyasmi beszélgetésük nem volt ami az ellenkezőjére utalt volna) így nem értem a gyűlöletet.

Egy másik lány( volt egy fiú akivel csak ismerkedtem, de nem sikerült kapcsolatot kihozni belőle. Ennek a fiúnak a barátnője) meg a barátnőivel folyamat követnek. Fenyegetőznek. Volt, hogy az egyik családtagomat. Bárhol meglátnak elkezdenek titokban fotózgatni, hallom hogy rólam beszélnek, volt h megkértek egy fiút, hogy szívasson engem, hogy tetszem neki. De viszont nem értem a viselkedését…hisz a barátja exe sem vagyok.


Sajnálom, ha egy értelmetlen vinnyogásnak tűnik az egész, csak már el vagyok keseredve, hogy egy normális, kedves, jóindulatú lány vagyok, átlagos kinézettel, nem tömeg cuccokban.


febr. 9. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem a gyűlölethez azért több kell, aktívan tenni is érte. Ez a legrosszabb esetben is csak utálat, de igazából ezt csak a szavak miatti tisztázásképp mondom.

Témára visszatérve, eleinte még arra gondoltam hogy esetleg áldozat típus lehetsz, amivel visszaélnek és bűnbakként kennek rád mindent. De végigolvasva az írásodat, inkább valami másra tippelnék. Hogy lehet valami nagyon ellenszenves vagy irritáló a viselkedésedben, amivel tömegesen idegesíted fel az embereket. Nem mondom szándékosan, hiszen akkor nyilván nem csinálnád. De valaminek mégis kell lennie, ha folyamatosan ez történik, és teljesen más, vegyes közegekben is újra meg újra ez a lemez kerül elő.

febr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is a viselkedésemben kerestem a hibát, viszont semmit se csinálok. Csendes típus vagyok. Nem szoktam magamra hívni a figyelmet, nem vinnyogok. Nem hercegnősködöm, nem foglalkozom másokkal sem. Csak úgy létezem😅
febr. 9. 15:22
 3/7 A kérdező kommentje:
Volt már olyan is, hogy csak álltam vártam a buszt, majd jött két lány és hangosan mondták, hogy úgy megvernének engem….és csak néztem, hogy ez most mi
febr. 9. 15:24
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Ismerős a helyzet, én is hasonló cipőben járok, mindig is vonzottam a bunkókat. Áldozattípusú embernek tűnsz és nagyon empatikus, jószívű, kedves lány vagy az írásod alapján, empata vagy.

Viszont az empaták vonzzák a pszichopatákat, mert könnyen kihasználhatóak, pont azért, mert ilyen kedvesek, szolgalelkűek, odaadóak, mint amilyen te vagy. A pszichopaták az empatákat kiszolgáló személyzetnek, vagy baleknek tekintik.

Nem veled van a gond kérdező, nem te vagy a hibás! Ignoráld a rossz, gonosz, gané embereket. Tartsd magad mellett a jó embereket, mindig legyen 1-2 barátod. Önkéntesként is sok jó embert ismerhetsz meg. Segíts másokon. És lehetőleg igényes helyeken ismerkedj, ahol igényes emberek vannak, mondjuk színházban, vagy esetleg szervezett túrákon, ne valami lepukkant lebujban, vagy kocsmában, ahol főleg lepukkant alkoholisták, prolik és nemrég szabadult bűnözők vannak nagy számban. (nyilván nem mindenki olyan ott sem, nem akarok általánosítani)

febr. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Én is valami olyasmire gondolnék amire az első, hogy a viselkedéseddel van baj.

Vagy amúgy az jutott még eszembe, hogy a "mindent és mindenkit leszarok, csak hagyjatok békén" arcod gúnyosnak néz ki és ezért vagy ellenszenves (én pl magamon ezt vettem észre).

De amúgy az is lehet ok, hogy a túlságos csendességed miatt gondolják azt, hogy lenézed őket. "Túl jónak gondolja magát, hogy velünk közösködjön"


Most így hirtelen ezek jutottak eszembe, de amúgy ezt szerintem csak személyesen lehetne megmondani, mégiscsak a környezeted látja hogy miért nem szeretnek, mert így neten keresztül tényleg normálisnak, kedvesnek tűnsz.

febr. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

Keress rá a "resting bitch face" kifejezésre. Az ilyen embereknek (nekem is) az arca barátságtalannak tűnik mások számára, esetleg lenezőnek, pedig mi belül nem is foglalkozunk a környezetünkkel. Nekem is volt pár kellemetlen szituációm ebből, meg később mondták munkatársaim, hogy eleinte féltek tőlem, olyan mogorván néztem. Én elmúltam 30, mire erre rájöttem és igyekszem tudatosan pozitív fejet vágni.


Egy másik tipp, hogy nem túl jó környéken laksz. Némelyik beszólás vagy szituáció úgy erősen Borsod megyére emlékeztet.

febr. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%
Eléggé átérzem a helyzeted. Én is úgy voltam általában, hogyha szimplán levegőt vettem, akkor is voltak emberek akik ellenségesek voltak velem, meg lejárató kampányt indítottak ellenem. Mindig szerettem volna olyan lenni mint azok a lányok, akiket mindenki szeret és jó véleménnyel vannak róluk.. de nem. Hiába próbáltam közeledni, valahogy rosszul sült el, hogy velem aztán nem érdemes barátkozni, fura vagyok stb.
febr. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!