Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tanácstalan vagyok, voltatok...

Tanácstalan vagyok, voltatok már hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy a legjobb barátnőm úgy érzem, lecserélt egy olyasvalakire, akivel nem is olyan rég ismerkedtek meg. Addig is volt már egy közelebbi fiú barátja, haverok stb, de az nem is zavart, normális, hogy vannak más barátai. De most, hogy jött ez a másik lány, minden más, érzem, hogy megváltozott a mi barátságunk is. Volt egy konkrét eset, amikor nagyon megbántott, és megbeszéltük, hogy ezen túllépünk, és hogy ő is legjobb barátként tekint rám. De ha ott van a másik csaj, akkor ez nem így van. Fogja a kezét, őt ölelgeti, vele van el. Engem pedig nem szokott. Az esik nagyon rosszul, hogy azt mondta, legjobb barátok vagyunk, erre mégis így viselkedik. Akkor miért nem lehet megmondani, hohy csak haverok, ennyi?

Volt már valaki ilyen helyzetben? Mit tehetek? Egy suliba járunk, és eddig nem volt igazi legjobb barátnőm. Nem bírom elfogadni, hogy cserélődnek körülöttem az emberek, mert mindenkire azt hiszem, hogy örök. De nem bírom feldolgozni, hogy nem így van.

Előre is köszönöm a hasznos válaszokat!



2023. szept. 28. 09:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
ha megnyugtat én 18 éves koromban ismerkedtem meg a legjobb barátommal. Sajnos sok érdekbarátság csúszik be az ember életébe akik igaz barátnak tartják magukat, de nem is tudják mit jelent az. Ne aggódj, biztos lesz olyan akivel életre szóló barátságot fogtok kötni és támogatjátok egymást
2023. szept. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, első. Nagyon remélem, hogy igazad lesz. Egész életemben vágytam rá, hogy legyen egy valaki, aki az én kedvenc emberem, és ő is annak tart engem.
2023. szept. 28. 09:52
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Első vagyok. A legjobb módja az ismerkedésnek ha találsz olyat aki hasonló érdeklődési körrel rendelkezik mint te. Mindketten érezni fogjátok, hogy ezeket a dolgokat jobb együtt csinálni, a többi meg már jön magától.
2023. szept. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Az emberek változnak , sok barátság nem valódi. Én már 30 múltam és “veszítettem el” barátokat így , vagyis csak én hittem abban hogy ez barátság,valójában csak az érdekek diktáltak. Viszont vannak barátaim akik anyagi helyzettől , es családi állapottól függetlenül a barátaim maradtak es nem koptak el ezek az emberi kapcsolatok. Viszont sok sok emberi kapcsolatom, barátság elkopott. Fel a fejjel :)
2023. szept. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

Nincs olyan, hogy bff. Ez csak hamis illúziókeltés.

Majd megszokod.

Ha nem tudod feldolgozni (ahogy írtad), javaslom az iskolapszichológust.

2023. szept. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
8%
Lehet leszbikus.
2023. szept. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%
Az új emberek mindig izgalmassbbak. Sajnos ez ilyen. Akármilyen nehéz, azt javaslom, hogy lépj hátrébb, és ne teperj utána. Pár hónap můlva, amikor már az új lány is kezd unalmassá válni, vissza fog jönni hozzád a barátnőd, akkor eldöntheted, kell-e ez neked.
2023. szept. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedves 5-ös, én próbálok hinni benne, hogy létezik, de ha ilyenek csalódások történnek, nehéz. 6-os, ezt én kizárom, rengeteget beszélgettünk ilyenek dolgokról, őszintén tabuk nélkül, és úgy gondolom, elmondta volna. Viszont bizonyos okok miatt úgy hiszem, van biszex hajlama. Kedves 7-es, és mi lenne a helyes? Ha úgy tennék mintha mi sem történt volna? De amúgy biztos, hogy ilyen nem fog történni, hogy otthagyják egymást. Teljesen össze vannak nővé
2023. szept. 28. 12:28
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

#7 vagyok.

Először is el kell mondanom, hogy maximálisan együttérzek veled. Szerintem sokkal idősebb vagyok, mint te, sok ilyet végigcsináltam már sajnos, legutóbb egy éve, és nem kevésbé vacak, mint fiatalon. Szóval amit írok, azt véletlenül se az együttérzés hiányának vedd.

Úgy gondolom, ilyenkor az egyetlen dolog, amit tehetsz, hogy hagyod őket. Ne keresd a társaságukat. Még ha hívnak, akkor sem kell velük lenni. Egy ilyen megalázó helyzetnél még az is jobb, ha egyedül vagy.

Ugyanis a helyzet az, hogy a barátnőd jelen pillanatban szívesebben van a másik lánnyal, mint veled. Ezzel nem tudsz mit kezdeni. Ha megpróbálod megbeszélni vele, lehet, hogy lelkifurdalásból ideig-óráig megint veled is foglalkozik, de ez egyrészt nem tart sokáig, másrészt pedig szeretnél te olyan barátságot, amelyikben a másik csak sajnálatból van veled, de amúgy szívesebben lenne mással?

Hagyd őket összenőni, már csak azért is, hogy a saját méltóságodat megőrizd. Lehetőleg ne is szidd őket másoknak, ne rendezz féltékenységi jeleneteket, azzal csak magadat járatod le (kamaszkoromban egyszer jártam így, tudom). Legyél nyitott mások felé is. Tudom, most azt mondod "ilyen jó barátnőd soha többé nem lesz." Dehogynem. Lesz.

Velem ilyen először 14 éves koromban történt, gimiben. Utána pedig számtalanszor. Az elsőbe bele akartam halni. A sokadik is ugyanúgy fáj, de már tudom kezelni. Ahogy az LGT énekelte "Tudod, a

z első pofon a legnagyobb / aztán a többit lassan megszokod". És tényleg.

2023. szept. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%

"Még ha hívnak, akkor sem kell velük lenni."


Ez butaság! Miért ne mehetne? Ha nem jelenetezett, akkor egyáltalán nem biztos, hogy szánalomból hívnák.

Azt kell megszokni, hogy első lehetsz barátságban, egyetlen nem. Az a szerelem.

2023. szept. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!