Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért így zárta le a barátságo...

Miért így zárta le a barátságot? Veletek történt hasonló?

Figyelt kérdés
A barátnőm az elmúlt másfél évben 3x megakarta szakítani velem a kapcsolatot, konkrétan búcsúzó üzenetet küldött, azért mert éppen valamit félreértett. Utána mindig kibékültünk mert kiderült, hogy félreértés. (Például egyszer miután programon voltunk, ami teljesen pozitív esemény volt átküldtem a közös képeket, de levelet írni még nem volt időm úgy értelmezte, hogy búcsúzóul küldöm a képeket és megakarom szakítani a barátságot. Nagyon megdöbbentem, hogy ilyet feltételez.) Most a 4. hasonló eset volt. Többször jeleztem, hogy nagyon túl vagyok terhelve, azt is, hogy mikkel. Pár nap után az történt, hogy Covidos lettem és utána a család is brutálisul. Még mindig beteg vagyok, ma akartam neki írni. Láttam, hogy küldött megint egy búcsúzó üzenetet. Azt képzeli haragszom rá, vagy teljesen érdektelen a számomra ezért nem keresem és ő búcsúzik emiatt... Reagálásul írtam egy hosszabb üzenetet, amit nem tudtam átküldeni, mert letiltott... Habár nagyon könnyen tiltott le másokat és szakított meg kapcsolatokat nem értem engem miért. Azt sem értem miért így zár egy barátságot. Nem is érdekli, hogy valójában egész más történt velem és nem haragból nem írtam? Arra nincs is igénye, hogy leüljön velem és megbeszélje, hogy ez vagy az nem oké neki amiatt nem szeretne barátkozni? Csak így eltűnik?

febr. 3. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
63%

Amiket leírtál, nekem ilyen ostoba, korlátolt, buta libához nem lenne türelmem.

Lezárnám vele a kapcsolatot mindenféle képek és szöveg nélkül.

Jajj!

febr. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez nagyon erősen szorongó kötődésnek tűnik (magyarul szorongó-ambivalens kötődésnek is szokták hívni). Ha utánaolvasol, megértheted, mi játszódik le egy ilyen emberben.

Lebutázni nem kell, hiszen nagyon úgy tűnik, hogy csak fél, hogy a kérdező akarja őt elhagyni, ezért inkább előbb lezárja a kapcsolatot ("elhagylak, mielőtt te elhagyhatnál engem"). Ez egy kialakult egészségtelen minta, általában gyerek- vagy fiatalkori elhagyatottság miatt alakul ki.

Persze a másik félnek nagyon idegesítő lehet, és nem is köteles senki eltűrni, hiszen épp az ilyen egészségtelen kötődésű embernek lenne szüksége valamilyen pszichológiai segítségre, hogy ne legyen ennyire "paranoiás". Az is erre utal, hogy azt írtad, gyakran vannak ilyen megszakadó kapcsolatai - ez valószínű neki is nagyon rossz érzés lehet, hogy képtelen hosszútávú kapcsolatokat fenntartani.

febr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem - tekintettel arra, hogy letiltott - ha valahogy tudod, beszéld meg vele hogy akkor ő mit is akar most ettől az egész barátságtól pontosan. Mondja meg kerek perec, ha nem szeretne veled barátkozni többet.

Egyébként én ezek után már szóba sem álltam volna vele😅

febr. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
31%
Valószínűleg a kérdező soha semmit nem kezdemenyezett nála, ezért teljesen jogosan gondolja, hogy nem akar semmit tőle. Nekem is volt ilyen barátom, akivel azért szakítottam, mert 50 beszélgetésből 40-et nekem kellett indítani.
febr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!