Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tehetnék ebben a helyzetbe...

Mit tehetnék ebben a helyzetben? Ennyire csak nem voltam rossz..

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet az az, hogy van egy kb 4-5 fős baráti társaságunk ( fiúk vagyunk, középiskolások) és persze mind meg vagyunk egymással, de azért nem vagyunk mindannyian ugyanannyira közel egymáshoz, vannak belsős barátságok is amik erősebbek. A szilvesztert az egyikünknél töltöttük, és úgy tűnt hogy minden rendben is van. Ez az “egyikünk” pont az volt a társaságon belül, aki valamiért annyira nem bír engem. Jó, papíron haverok vagyunk meg minden, de folyton csesztet, 10 ból 1-szer van hogy nem csesz ki velem. Nem akarom azt állítani hogy semmi oka nincs hogy miért nem bír, szimplán érzem, hogy nem egymás legjobb haverjainak lettünk teremtve. Kicsit úgy érzem hogy irigy rám, mindig hitetlenkedik arról amit mondok, megvádol kisebb-nagyobb dolgokkal ( elég idegesítően), vagy megjegyzéseket tesz rám. Mondok egy példát; mondjuk egyszer előfordult az hogy poénból csináltam valamit, pl “elloptam” egy másik haverunk telefonját ( de szivatásból, ebbe semmi nincs, mindennapos dolog kb, 5 perc után visszaadtam), és akkor ő akárkinek rólam a jövőben úgy fog beszéni; hogy ő az, aki lopkod, ne adjatok oda neki semmit. Bármikor nem találja valaki a telefonját, én vagyok az oka. Azt érzem hogy annyira primitív hogy esélytelen vagyok védekezni ellene, sose leszünk “igazi” haverok, felsőbbrendű a szava felettem.

Szóval visszatérve a szilveszterhez, akkor is csináltam egy-két dolgot náluk ami neki nem tetszett, de nem nagyon komoly dolgokra kell gondolni, pl olyanra hogy egyszer ott szórakoztunk, és kicsit kiborítottam egy italt ( de a földre, kb pár csepp) és utána nyilván leszidott, de nem tehettem semmit, ez van. Vagy például kimentünk az utcára, én meg ( félig-meddig részegen) odakiabáltam más társaságoknak dolgokat ( pl hogy boldog új évet, vagy adjatok màr sört tesó) de aki volt fiatal, szerintem ebbe semmi rosszat nem talál. Éreztem reggel, hogy nagyon ellenszenves velem és ki is vettem a részem a buli utáni takarításból rendesen, nyilván ezt semmenyire nem értékelte szerintem. Amióta eltelt a szilveszter egyre gyakrabban hallom innen-onnan hogy engem biztos nem fog meghivni mégegyszer, mert hogy miket csináltam… És csak nézek magam elé most is… Ennyire rossz lettem volna? Esküszöm hogy nem értem. Másodkézből hallom, hogy ezeket a dolgokat igen is komolyan vette, mert amikor nem voltam ott is mondta hogy miket csináltam…

Nyilván nem lehet ezt a szituációt tökéletesen leírni, nyilván nem írtam le mindent amit csináltam de kb ezek emelkedtek ki, másokba is bele lehetett volna kötni. Nem akarom, hogy ki legyek közösítve a jövőben, vagy hogy akármit csináltam a múltban, évek múlván is amiatt itéljenek meg. Tegyük fel hogy hibás vagyok. Hogy nyerhetném vissza a bizalmát? Én mindig jól bánok vele, kedves vagyok, ellenben neki egy kedves szava sincs hozzám, de ettől függetlenül elvagyunk.

Kiegészítésnek még annyit írnék hogy elég szabad természetű vagyok, könnyen elengedem magam, vagy odaszólok embereknek de semmi durva.

Gyakori népe, ítéljetek meg!



febr. 9. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Valószínűleg az a probléma forrása hogy teljesen ellentétes személyiségek vagytok, és még éretlenek, gyerekesek, amivel nincsen gond.
febr. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
Hát elég cringe lehettél, de pacsi, én még józanul is tudok az lenni, részegen meg aztán pláne. Én ezt a haverságot nem erőltetném, láthatóan neki ez nem fér bele, neked meg de, miért nem keresel olyan barátokat, akik elfogadnak úgy, ahogy vagy? Ő láthatóan nem fog és szerintem ha van egy kis méltóság benned, akkor nem tepersz azért, hogy szeressen.
febr. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%

"előfordult az hogy poénból csináltam valamit, pl “elloptam” egy másik haverunk telefonját ( de szivatásból, ebbe semmi nincs, mindennapos dolog kb, 5 perc után visszaadtam), és akkor ő akárkinek rólam a jövőben úgy fog beszéni; hogy ő az, aki lopkod"


Nagyon leegyszerűsítem neked: lopás az, amikor elveszel egy olyan dolgot, ami nem a tiéd, a dolog tulajdonosának a beleegyezése nélkül.

Van az a mikrokörnyezet, ahol ilyenért a kezed lenne eltörve 5 percnél rövidebb időn belül, másutt meg a rendőrséget hívnák rád, szintén 5 percnél rövidebb idő alatt. Persze, hogy úgy beszél rólad, ha egyszer tényleg loptál.

febr. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Na igen, a gyerekes egy jó szó, és igen, cringe is lehetett 😖

A 3-mas válaszra inkább nem reagálok semmit ☠️

febr. 9. 18:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem neki durva a stílusod, ami neked vicces, azon megbotránkozik. A telefonlopást én se tartom viccesnek amúgy. De miért akarod visszaszerezni a bizalmát, ha amúgy soha nem is voltatok jóban? A helyedben nem akarnék találkozni vele, keresnék inkább más társaságot.
febr. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jó, jobb lett volna a telefonos cuccot nem említeni, ti nyilván nem ismeritek a kontextust, nem meglepő hogy ez nektek így jön le.

Köszönöm a válaszokat

febr. 9. 19:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Legalább annyit mondtál neki hogy bocs a viselkedésem miatt?

A helyében én sem hivnálak addig amíg nem tudsz viselkedni

De mivel egy baráti társaság vagytok szerintem ezt meg lehet beszélni

febr. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A neveltetéseden kellene még csiszolni - nem is keveset.

Te talán nem veszed észre, de az egyoldalúan és feltétel nélkül elfogadott "lazaság" nem működik hosszútávon, - a jelek szerint erre még nem sikerült saját képességeid által rájönnöd. Akármekkora cimborájánál is van az ember VENDÉGSÉGBEN, kell valamilyen szinten viselkedni!

febr. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!