Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Két út közt vagyok, hogyan...

Két út közt vagyok, hogyan dönthetnék helyesen, vagy mit tehetnék ebbe a nehéz helyzetbe, hogy ne legyen rossz?

Figyelt kérdés

Felvázolva a történet az, hogy tavaly a csoporttársaim kiközösítettek egy lány miatt, akivel összevesztem, mégpedig azért, mert nem mentem bele az őrültségébe. Mivel ki voltam közösítve, egyedül nem lehettem, így beálltam ahhoz a társamhoz, akivel nem volt felhőtlen a kapcsolatom, de csak ez volt az egyetlen kiutam. Segítséget kértünk közösen mástól, kaptunk is. Meg voltunk egymással. Ebben az évben azonban nagyon messzire szaladt vele a ló. Rá sem ismerek, még úgy sem, mint ahogy eddig ismertem. Elkezdett nekem hazudni. Még olyanról is hazudott, amiben más mindenki megmondta nekem az ellentettjét. Ez összességében annyi, nem mentem be egy nap órára és felhívott, hogy ő átnézett mindent, de sehol senki nem volt, így hazament. Kiderült ennek az ellentettje, hogy volt óra és az általa egy említett teremben. A másik dolog, ami kevésbé érdekel, de legyen őszinte, hogy a szülinapomra ajándékot vett, de a mai napig kapom. Nem, mintha elvenném tőle. A nézeteltérés korábban abból adódott, mielőtt ki nem közösítettek, hogy nagyon nagyra tartotta magát és most is tartja. Ő szeretett volna lenni a középpont. Amúgy egy ugribugri. Egyszer csak viccből említettem neki valamit és teljesen másképp állította be, össze hordott engem mindennek, amit a mai napig nem felejtettem el. Na, már most olyan ember, aki nem jár be órára, nincs meg órája sem, szóval nem számíthatok rá. Állandóan ,,fáj a haja" bocsánat, hogy így írom, :D de ez így van! Mindenhol fáj neki, beteg, de közben ott csavarog a városban. Az anyjával sem jó már állítólag a kapcsolata.

Most, hogy szinte egész évből már majdnem egy hónapot hiányzott és hazudozik, nem tudok, mit tenni, lennem kell a többivel, mert egyedül korábban sem tudtam szembe menni velük. Van még egy-két ember, aki egészen ellenségesen tekint rám, de nagyjából rendben vagyok a csoporttal már. Aminap beszélgettünk erről a lányról és nekik is meg van a véleményük róla, valamint, mivel nagyon utálják és ismerik én is beszálltam a beszélgetésbe. Tudom, hogy milyen és korábban is tudtam és soha nem lettem volna mellette, ha nincs az a veszekedés.

Most két út közt vagyok. Szeretnék inkább a csoporttal lenni, akik jogosan vannak felháborodva azon, hogy nem jár be, nem tanul, semmit nem csinál, mi meg igyekszünk és kihúzza magát sikeresen mindenből... Tehát szeretnék lenni velük, de ha ezt az agresszív, ellenséges, rosszindulatú, manipulatív nőt otthagyom, abból nem lesz köszönet. Jelenleg, nem tudom, hogy mi lenne a jó.

Volt egy álmom is nem olyan rég, mióta ez van, de szerintem ehhez kapcsolódik, hogy egy kutya védett engem, és egy hang intett: ,,ne menj vele szembe, mert támadni fog"; én mégis elindultam a vad kutya felé és rám támadt, de a másik megvédett. Nem tudom, van-e köze hozzá, de szoktak lenni ilyesmik.

Kettő közé szorulva érzem magam és nem tudok mit tenni. Alapjába véve csendes vagyok, visszahúzódó, de nem tűröm, ha bántanak. Nem is szoktam szó nélkül hagyni.

Most nem tudom, mit tehetnék, ami jó lenne.

Köszönöm a segítséget, tanácsokat, tippeket.



2016. okt. 26. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:

ha nem probléma kissé részletezd már h a csoport miért közösített ki illetve mi volt az az őrültség amibe nem mentél bele.Tehát mi volt a kiközösítés oka?

Nem akarok szemét lenni vagy fellengzősnek tűnni,de ez iskolapéldája annak a döntésnek amivel mindenképp veszítesz valamit . Ha ezt tudatosítod magadban könnyebb lesz döntened.


Igy mint külső objektív szemlélőnek ordít h mit kell tenned.először is a kiközösített csoporttól bocsánatot kérsz (PERSZE mivel nemtudom hány éves vagy és h myilen súlyú a probléma igy nemtudom h ez sikerre vezet e mert ha 20n valahány évesek vagytok sokkal könnyebben megy ez mintha kezdő tinik),elmondod nekik h nem azt kéred h felejtsék el amit tettél hanem bocsássák meg,és próbáld megértettni azt h te alapvetően velük akartál lenni de zavart időszakod volt.


MÁR CSAK AZÉRT is mondom mert ahogy a szavaidból kiveszem,a csoportal SZERETNÉL lenni viszont a csoporttársaddal meg FÉLELEM miatt nem mész el mert h mit tenne ő akkor.

A pozitív érzelmeknek überelniük kell a negatívakat mindig,mert igy hosszútávon neked jobb. Légy a csoporttal,ahova tartoztál alakíts ki jó kapcsolatot

az álom is ezt jelentheti szembemész azzal a csoporttársaddal,és a baráti köröd segít majd.


Légy bátor,szállj szembe a kicsinyességgel,a felelőtlenséggel és a kihasználással,és egít majd a szolidaritás,a baráti szeretet

2016. okt. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm :)

Amibe nem mentem bele, hogy ... nos az illető megszállottan foglalkozik a ,,rosszal". Na, most ebbe nem mennék bele. Kiszemelt engem és fejébe vette, hogy segítsek neki írni róla. Nem mentem bele, mert tudtam, hogy ez úgy, ahogy van őrültség. Ráadásul, nekem semmi közöm nincs az ő dolgaihoz. Ugyanakkor a másik, mikor figyelmeztettem, hogy, amit csinál, az rossz. Próbáltam beszélni vele, de nem vette észre magát, csak, mikor látta, nem megy velem semmire. Akkor elkezdett másképp hozzáállni ezekhez és azt találta a legjobbnak, ha hergeli a csoportot. Nem mennék bele...

2016. okt. 28. 17:43
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos bennem van a félelem, visszatérve arra, kivel most így állok. Én nem tudom, mit látott, vagy, hogy álltak mások hozzá, de én még olyat nem láttam, hogy nem lehet egy embernek megmondani, amit gondolunk, mert akkor fogja magát, a szemébe a másiknak mosolyog és azt mondja, semmi baj, hogy elmondta neki a véleményét, utána pedig már fél nap sem telik bele, tudja az iskola, és már mindenki, aki ismeri, persze kicsavarva, hogy ő ártatlan a másik a rossz. Nem én vagyok az egyedüli, kinek van vele ilyen tapasztalata. Akkor a másik dolog, hogy már nem ismeri magát, mert még dolgozó sem, és már mindennek hiszi magát. Azért egész álló nap tűrni az ő sok meséjét, hogy csak ő, csak ő, csak ő, ő mit csinál..stb. Unalmas.

Két hónapja meg már, mint írtam, nem ismerni rá még úgy sem, mert eddig még elment...

2016. okt. 28. 17:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Értelek,viszont akkor hogy fogsz dönteni? illetve mit fogsz csinálni?
2016. okt. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most csak próbálgatni fogok. Tartom a távolságot. Megpróbálok minél kevesebbet beszélni vele és foglalkozni is. Aztán meglátom... Persze, ahogy ismerem, úgy sem fog hagyni. Egyik kedvenc tulajdonsága, hogy látja, valaki tanul és direkt odamegy, leül és hajtja a magáét. :D Ha pedig szól neki valaki, akkor... Nem láttam még ilyen embert!
2016. okt. 30. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!