Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Érdemes ilyen esetben fenntart...

Érdemes ilyen esetben fenntartani a barátságot?

Figyelt kérdés
Nem vagyok fiatal (40N), annyira nincs szükségem barátokra. Nehéz munkám van, hátrányos helyzetű emberekkel foglalkozom. Mivel egész nap embereknek segítek, munka után nem nagyon van igényem emberekkel találkozni, plusz család mellett ritkán van energiám találkozni, eljárni a barátaimmal. Viszont van egy barátnőm aki nagyon fontos nekem. Régen utaztunk együtt külföldre, együtt edzetünk, eljártunk moziba stb. A barátságunk segített, hogy sikerült a hétköznapi stresszt legyőzni. Most viszont a barátnőm nagyon elfoglalt, a szülei betegek, munka után megy a szüleihez, aztán haza a családhoz. Hétvégén pedig próbálja utolérni magát (takarítás, főzés stb.). Gyakran ír, de látom, hogy csak kedvességből. Megértem, próbálom nem zavarni. Segítséget nem fogad el. Látszik, hogy még mindig fontos vagyok neki, de egyszerűen most egy perc szabad ideje sincs. Most is beszélt róla, hogy jó lenne elmenni Bécsbe hétvégére. Kétlem, hogy sikerülne ebben a helyzetben. Néha megkérdezi mikor megyek edzeni, de soha nincs ideje jönni. Hiányzik az együtt töltött idő, szerintem neki is, de nekem sem könnyű, amikor mindig mindent lemond. Tudom, hogy önző vagyok, de nagyon nehéz nekem is. Megértem, hogy nincs ideje, de nekem nagyon hiányzik az együtt töltött idő és ez a talán találkozunk talán nem, egyáltalán nem könnyű. Szerintem mind a ketten jobban járnánk ha nem erőltetnénk a dolgot.

febr. 10. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Annak igenis van értelme, hogy a kapcsolat fent maradjon, még ha csak ilyen heti 3x chatelésben, telefonálásban merül is ki. Persze akkor ez mellé nem kell erőltetni a dolgokat, elég csak így megbeszélni, hogy mi történt ma. Különben tényleg megszakadna a kapcsolat, és nem lenne még ennyi se utána, mikor esetleg ráértek...
febr. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A barátság sosem a mennyiségről, hanem a minőségről szól. Attól még barátság a barátság, ha néha huzamosabb időre megszakad a kontaktus.

Nekem ffiként van ilyen barátságom, hogy néha hetekig vagy akár egy-két hónapig sem kommunikálunk, utána meg talizunk, beszélgetünk, aztán megint egy időre éljük az életünket. Totál értelmetlen lenne véget vetni csak ezért, mert elfoglaltak vagytok. Inkább örüljetek, hogy vagytok egymásnak.

febr. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%
Hát hallod! Itt nem neked nem érdemes vele fenntartani, hanem neki veled! Dicsekedni nem valóan önző vagy! Úgy mégis hogy képzeled ezt a "nem fenntartani a barátságot" dolgot? "Te sose érsz rá, ezért holnaptól nem vagy a barátnőm?" Utána mész az óvónénihez is panaszra? A barátságot nem megszüntetni kell, hacsak nem követett el a másik valami elfogadhatatlan tettet, hanem magától csökkenni fog az intenzitása. De attól még nem kell deklarálni, hogy Vége, ez nem egy párkapcsolat, ami vagy van, vagy nincs, és szakítani kell. A barátságban lehetnek olyan időszakok, mikor az egyik fél nem ér rá a szórakozásra, de az nem jelenti azt, hogy ne álljunk mellette, és ne is érdekeljen, hogy mi van vele. Amíg nem ér rá, addig mással csinálsz programot, a barátság nem használatot jelent, hogy egyedül ne unatkozz, hanem érzelmeket.
febr. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3: pont ezért írtam, mint ahogy te írtad neki nincs szüksége egy ilyen barátra. Én egyértelműen túlságosan igényelem az együtt töltött időt. Most nem arról van szó, hogy megmondom neki mint egy óvodás, hogy nem vagy a barátnőm. Egyszerűen csak nem erőltetni azt ami jelenleg mind a kettőnknek túl nehéz.
febr. 10. 19:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Barátságot megszakítani mert olyan helyzetben vagyzok, amit leírtál?

Érdekes...

Tartsátok a kapcsolatot aztán ha módosulnak a tényezők, akkor többet találkoztok...

febr. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy önző érdekbarátra (az inkább csak "haver", akivel el lehet menni helyekre) valóban nincs szüksége. De olyanra, aki érdeklődik iránta, és akinek kipanaszkodhatja magát, arra nagyonis.
febr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!