Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Léteznek még életreszóló...

Léteznek még életreszóló barátságok a mai világban? A férfi, vagy a női barátságok a tartósabbak?

Figyelt kérdés

febr. 28. 23:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Férfi vagyok és egyáltalán nem azt látom,hogy igazi férfibarátság. Gimiben kettő barátom volt,munkahelyen pedig egy. Mind a három mély,emberi és sok élménnyel gazdag,tartalmas volt,megértettük egymást,sokat nevettünk,beszélgettünk.

Mikor képbe jöttek a nők,mind a három barátom hatalmas papuccsá vált,akinek éppen csak a vizet nem adagolja és engedélyezi feleségecskéjük otthon.Elzárták őket a barátoktól,hobbitól.Ezek pedig otthon lógatják az orrukat, és messengeren panaszkodnak néha.

Mikor volt párom,a barátok ugyanúgy kaptak szerepet,nem voltam otthon gubbasztós.

Most négy éve egyedül vagyok és se társ,se barát. De mindegy,el kell fogadni,mert ma aztán tényleg képtelenség normális,lelki emberi kapcsolatokat építeni.


F/Bp

febr. 29. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
41%

Egyénfüggő a dolog, ha van két ember aki jól kijön egymással és kedvelik egymást emberileg akkor akár az lehet egy életen át tartó barátság is és ez egy szép dolog

De vannak hosszú barátságok (sőt nemhogy barátságok hanem még rokoni szálak is) amik egy pillanat alatt megszűnnek örökre de itt súlyos tényezők állnak a háttérben

Nem hiszek a férfi nő barátságban mint férfi, általában ez csak a lányok részéről egy rózsaszín álom

febr. 29. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Környezetemben mindkettőre van példa. Inkább haverságnak mondanám és nem barátságnak.
febr. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Emberek, barátkozzatok! 😀😀
febr. 29. 06:33
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen vannak.

Nekem a legtöbb ember, akit a barátomként nevezhetek most az mind teljes mértékben örök is lehet.

Nyílván nem 100%, hogy az is marad.

Most van olyan ember az életemben, akire azt tudom mondani, hogy örök barát marad.

febr. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Nekem inkább csak időszakos barátságaim voltak. Hiányoznak a közös emlékek. Voltak persze, de nem elég.. Sosem volt túl hosszúéletű barátságom. Pedig én egy humoros, empatikus ember vagyok. Mégis szarnak a fejemre.. De nem akarom elvinni itt a showt, mindenki értekezzen inkább a barátságairól.. 🙂😉
febr. 29. 07:12
 17/21 A kérdező kommentje:

Valahogy nem sikerült soha se tartós barátságokat kialakítanom. Volt, hogy nagyon közel voltam hozzá, de az áttörés valamiért sosem történt meg.. Pedig általánosból is volt barátom. Gimiből is van pár ember, aki hiányzik és akire pozitívan gondolok vissza, nem is egy.

Pedig még voltam is osztálytalin, ami tök pozitív élmény volt. De nem történt meg valahogy az áttörés.. Pedig olyan közel voltam hozzá.. De nem sikerült barátokat szereznem.. Kb mint a székrekedéses ló esete, aki nagyon keményen erőlködik, de egyszerűen nem jön össze neki a "siker"... 🤷‍♂️🤷‍♂️

febr. 29. 08:18
 18/21 anonim ***** válasza:
47%

Léteznek. Én 22 éves nő vagyok. A legrégebbi barátnőmmel 2-3 éves korunk óta vagyunk barátnők. Megmaradt az általános iskolás legjobb barátnőm is. Gimiben is lettek barátaim illetve egyetemen is. Gyerekkoromból is van több, de velük nem annyira szoros vagy ritkábban (pl évente/félévente) tartom a kapcsolatot.


Mindezt úgy, hogy ebben volt városváltás (egyetem miatt, 3 óra út), sőt országváltás is.

febr. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy nem sikerült soha se tartós barátságokat kialakítanom nekem sem.

Nem megy ez olyan könnyen, mint ahogy az ember gondolja, vagy szeretné.

Lehet az is baj, ha valakiben megbízunk túlságosan és gyakran volt ilyen, hogy elárultak, vagy olyan, akiben nem bízunk meg, pedig meg kell volna bízni benne.

Lehet többet kellene eljárni társaságba, de úgy nagyon erős a konfrontálódás veszélye, a konfliktusok, és a támadások helyzete.

Sokszor később jövünk rá, mi kell / kellett volna csinálni, vagy kihez kellett volna fordulni segítségért.

febr. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nekem általánosból van barátnőm, és egy gimiből. Plusz a 30 fős, kiterjedt nagycsalád, akik lekötik szinte minden vegyértékemet. 😁
márc. 5. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!