Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Férfi - női barátság elmélyíté...

Férfi - női barátság elmélyítése, erre hogyan mondjak nemet???

Figyelt kérdés

Egy munkatársammal jó baráti viszonyban vagyunk. Én 35 éves nő vagyok, férjem két kisgyerekem van. Ő 30 éves egyedülálló pasi. Sokat szoktunk beszélgetni a munkahelyen, meg írunk Messengeren is és néha felhív telefonon is dumálni, de erre én ritkán érek rá. Kb 2 éve hogy ismerjük egymást eleinte nagyon jókat beszélgettünk, de mostanában már többször összevesztünk mindenen, vagyis inkább vitatkozunk, mert sokmindenben nem értek vele egyet. Kezdem kiismerni és gyakran már fárasztanak a hülyeségei. Kezdünk eltávolodni egymástól.

Erre ő azzal az ötlettel jött elő, hogy a barátságunk elmélyítése érdekében menjünk el kettesben kirándulni valahova a hétvégén, hagyjuk hátra a munkahelyi gondokat, csak érezzük jól magunkat!

Lefagytam! Ez most mit jelent? Én egyértelműen nem akarok tőle semmi többet, főleg nem egy egész napot vele tölteni a családom helyett!!! Az sem különösebben érdekel, hogy van e emögött hátsó szándék, mert ahogy ismerem ez benne van a pakliban. Már egy pár éve szenved a magánytól a volt barátnője elhagyta és öngyilkos is akart lenni, depressziós, szorongó meg minden. A barátságunk úgy kezdődött, hogy ezeket meghallgattam s próbáltam tanácsot adni neki meg bátorítani. De már unom, mert sikertelen amit mondok neki csak a magáét hajtja. Legutóbb már azt mondtam neki, hogy menjen pszichológushoz, erre jön azzal, hogy menjünk kirándulni!

A kérdésem lényege: hogy mondjak neki nemet, hogy ne legyen tőle öngyilkos? Vagyis mi erre a legkíméletesebb válasz, amit fel tud dolgozni, nem veszi magára, mert mindent magára vesz, mindenért magát hibáztatja és minden apró kudarctól összeomlik.

Vagy menjek el vele azért, hogy ő jobban legyen? És mit szólna a férjem meg a családom? Amúgy kíváncsiságból el is mennék ha szingli lennék de akkor sem akarnék tőle semmi többet és az a rossz érzésem van, hogy érzelmileg manipulálva vagyok, ha nem teszek a kedvére akkor ő sz.rul lesz és az az én hibám. Komolyan hol kezdődik az én felelősségem egy ilyen ember lelkivilágánál?

Megbántani nem akarom, mivel tudom szélsőségesen magára vesz minden kudarcot, kérlek adjatok tanácsot, ti mit tennétek és mondanátok neki konkrétan ebben a helyzetben????!!!!

Köszönöm szépen ha sikerült ezt a katyvaszt megérteni és együtt gondolkodni velem!



jan. 22. 06:45
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű, ne haragudj Jóska, de a férjem nem díjazná, ha egy másik pasival mennék kettesben víkendezni, ezt neked is meg kell értened.
jan. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
91%

35 éves nőként még nem tanultad meg ezt a négy szót?

"Én ezt nem szeretném."


Még mindig ott tartasz, hogy "nem akarom megbántani"?


A Te érdekeiddel foglalkozz, ne azzal, hogy az ő éretlen személyisége mit hogyan dolgoz fel.

jan. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
81%

"ne haragudj Jóska, de a férjem nem díjazná, ha egy másik pasival mennék kettesben víkendezni"

. Arra talán jó, hogy leszerelje a másik férfit, arra nem, hogy továbbra sem azt közvetíti, a Kérdező mit szeretne.


Másrészt erre jöhet a manipulatív sablon válasz, hogy a férje korlátozza, ennyit megérdemel stb. Az egyetlen járható út az "én nem szeretném, pont". Nem magyarázkodsz, nem indokolsz, csak kijelented, hogy Te ebben nem vagy benne.

jan. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
87%

Egyik lehetőség, ha a férjed, családod tud a barátságotokról, akkor beszéld meg velük, hogy elhívjátok őt is egy kirándulásra.

Vagy egyszerűen mond el neki, hogy te nem tudsz/akarsz kirándulni vele, mert ott a családod, férjed, a szabadidődet velük akarod tölteni.

Ez egyik sem durva, de nyilvánvalóvá teszi, hogy nem akarsz barátságnál többet.

jan. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
80%
3-as, pont ezért írtam ezt. Ettől nem tud a kolléga megbántódni a kérdezőre, mert elhárította magáról a felelősséget. Ha azt mondja, hogy nincs kedvem, akkor utána azon fog rágódni, hogy a Jóskája a Dunának megy-e.
jan. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
10%

ugyanmár, te itt egyszerűen nem tudod eldönteni, hogy megcsald-e a férjedet vagy sem. Ha nem akarnád megcsalni, tudnád mit kell mondani a srácnak...

döntsd el melyiket választod és cselekedj ennek megfelelően.

jan. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
94%

"Vagy menjek el vele azért, hogy ő jobban legyen?"


Azért ENNYIRE ne értékeld le magad. Írod, hogy már nem is vagytok annyira jóban, egyáltalán nem akarsz vele elmélyíteni semmit, és akkor azon gondolkozol, hogy mégis elmész vele, hogy NEKI jó legyen... Bocs, hogy ezt írom, de ha a hétvégén kitalálja, hogy többet is akar, ... mennyit fogsz bevállalni, hogy jó legyen neki?

Ne degradáld le magad valami "hopp, szolga"-szintre, és főképp ne agyalj a lelkivilágán, ő se foglalkozott a tiéddel egy másodpercet se, amikor egy férjezett családanyát kettesben történő kapcsolatelmélyítésre hívott.

A helyedben lekoptatnám a pasit, ebből már semmi jó nem fog kisülni.

jan. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

7 nagyon igaz!!!

Egy a baj és most rohanok is dolgozni:

Egy munkahelyen vagyunk, a közvetlen beosztottam!!! Nap mint nap szoros munkakapcsolatban vagyunk....

jan. 22. 07:14
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

"Én egyértelműen nem akarok tőle semmi többet, főleg nem egy egész napot vele tölteni a családom helyett!!!"

És ezt neki megmondtad?

jan. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
75%
Mond neki, hogy max úgy mész, ha a családod is jön.
jan. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!