Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van egy régi barátom, akinek...

Nandi1988 kérdése:

Van egy régi barátom, akinek van 1 barátja és én nem szeretek vele találkozni, de neki a barátja és néha szoktunk, erre mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval van 1 régi barátom, akit régóta ismerek elég sok barátja van, és az egyik totál nem szimpi, semmilyen téren, inkább undorodom tőle.


Elég szar helyzet: Mert magamban keresem mit vált ki és miért, de még nem jöttem rá és nem tudom mit kezdjek ezzel.


Nos az tudom, hogy velem találkozik legtöbbet vagy közel legtöbbet meg elvagyunk így valamilyen szinten "rangsorban" fentébb/legfentébb kerültem.


Mindegyikkel külön találkozik én mondtam neki, hogy találkozhatunk közösen is de valamiért a legtöbben nem mennek bele, illetve a mindenki maga idejét akarja vele, ami számomra furcsa, mert amikor buliztam, akkor mi közösen találkoztunk az akkori barátokkal azt elvoltunk nem csináltunk ebből gondot. Pár évvel fiatalabb, mint én lehet náluk ez más hogy alakult.


Rengeteg mindent próbált én is adtam neki tanácsot, de nem működött a dolog. Oké ezt így megdumáltunk ezer éve.


Szituáció: A lényeg, hogy néha felveti, hogy ha eltervezünk valamit, elmondja ennek az 1 barátjának, hogy megyünk ide oda jöjjön ő is.

Nos én meg falra mászom ettől már mondtam neki párszor de még mindig néha előjön ezzel. Én akarok kedvezni neki, de valahogy ezzel nem tudok mit kezdeni.


A probléma az, hogy a srác totálisan passzív... Szebben nem tudom leírni. Nincs célja... Végzett 1 vegyész fősulit, de nem talál benne munkát 5 10 év azt még mindig próbálkozik vele itt ott. Ilyen időszakos munkái voltak, vannak. Fejleszteni nem nagyon fejleszti magát, de minden szaros játékot megvesz és tolja... Minden mecset nézz, totál elvagyok azt kész, akar valamicskét, de nagyon nem tesz érte semmit. Úgy öltözködik az is mindegy, itt nem pénz márkára gondolok, hanem hogy úgy nézz ki néha napján, mint valami koldus. Suhogós gatya sapka indokolatlan ezer éves kabát, amit rég ki kellett volna dobni.


A poén az, hogy amikor találkoztam párszor többi barátjával is ők sem nagyon akartak ezzel taggal találkozni. Meg is kérdezték minek hívod X et...


És más barátai teljesen mások, van céljuk, haladnak erről teszik doglukat. Nem kell nagy dolgokra gondolni, mert nem cégvezetők ilyesmi, de elvannak ott ahol vannak látszik rajtuk törekszenek, meg minden.


Ez tag meg mint valami totál életképtelen… Az sem érdekelne ha gyárba dolgozna és lenne célja, de ez a vergődés…


Sors is kicsit megtépázta mert Anyja: Örökölt betegséggel küszködött, amit tudtunk, hogy előbb bele adja a derekát… Így kicsit handicapes is, mivel végignézte anyja leépülését… , de akkor is voltunk páran nekem is volt ilyen sőt apám valamilyen szinten narcisztikus és nem lettem ennyire böte…


Apja totál ellentéte sőt néha rászól meg minden. Amikor voltunk nála párszor ez is előfordult, akkor meg 7kor be kellett fejezni mindent este miközben 4 5 re mentünk, hogy amikor jön haza apja a munkából vagy nem tudom honnan akkor ne zavarjuk őt meg minden… Nos ezek után láttam, hogy csávó az első ránézésre kussol, konfliktus kerülő, ami nem baj, de olyan szinten, hogy hagyjuk. Akkor néha magához képest sokat beszélt, máskor végig kussolt, ha konfliktus érte, akár ha viccelődtünk is vele vagy éppen egy hajszál hozzá ért testéhez kb… Kb. mint 1 élő halott, vagy mimoza lélek… Volt olyan is valami felkúrta találkozáskor eleinte toltunk valami társast aztán teljesen minden mindegy volt neki… Utána nem érdekelte egyáltalán, mintha ott sem lett volna, de ugyanez volt ha moziba mentünk, akkor is volt ilyen. Aztán barátomnak másnap mondta el telefonba… És mondom emiatt találkozzak vele, hogy duzzogjon 1 napig mi meg azt nézzük. Totál ilyen orosz rulett a srác hangulata… Moziba is nézzük filmet kussba van mindenki azt barátomnak mondja az egyértelmű dolgokat a filmközben miközben megy film. Kb Láttad elütőte láttad gondoltam ez lesz… Tehát teljesen non szensz vagy egyértelmű dolgokat.. Ehhez az a tónustalan hang is jön…


Amúgy srác kedves meg kérdezz rólunk, de hát ha semmiről nem tudd beszélni akkor 5p alatt kifuccsolt a téma…


A másik az, hogy feleségemmel szoktunk a barátommal találkozni megyünk ide oda, neki nincs barátnője ezer éve, mert nem érdekli fókuszál karrierjére és ennyi. Így beülni 3 - asba szoktunk, és gondolom ez valahol zavarhatja bár nem mondja, hogy elmegyünk 3 én ott vagyok asszonnyal ő meg csak magába. Így kedvezni akarok neki, hogy hívjon mást, de mindig ezt tagot találja meg.


Pont feleségem névnapja lesz és elhívtuk barátunkat aztán ő meg ennek az srácnak felvetette, hogy jöjjön. Mondom oké… Elmúlt jó pár hónapba csak vele találkoztunk egyedül, most meg akkor kedvezni akarok neki, de hát paszolom… Mi légyen. Asszony elfogadóbb őt nem zavarja meg nem is annyira érdekli, tehát semleges. Ő azt mondta, ha zavar, akkor mié nem mondom. Hát mondom, most azért nem lehet mindig, hogy ne hívjon mást.


Szóval jah lehet, hosszú lett, de remélem tudtok pár tanácsot adni, vagy aki került hasonló szituba akkor az írja le mi lett a megoldás.



márc. 1. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Esetleg nem lenne célravezetőbb vele személyesen megbeszélni vele a konfliktusodat, mint Gyakorin kibeszélni őt?
márc. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mint írtam volt erről szó, csak néha még is megemlíti és ő nem érti, amikor elmondom, hogy én ezt nem szeretném, tehát nem kibeszélés, mert volt róla szó. Neki barátja nekem nem annyira. Próbálok neki kedvezni és ne az legyen asszonnyal tartjuk gyertyát, ez is benne van a pakliba. Nyilván jobban örülnék ha barátnőt hozna, mert az asszonynak is furcsa egyedül csajszi legtöbb esetben.
márc. 1. 16:32
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
2# Hívd el ő személyesen és kettesben beszéld meg vele a dolgokat. Ha fontos neked ez a barátság.
márc. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Őt* basszameg már írni se tudok krva életbe...
márc. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!