Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kölcsön adtam 5000Ft ot egy...

Kölcsön adtam 5000Ft ot egy haveromnak és nem adja vissza. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kölcsön adtam decemberbe 5000ret egy haveromnak. Nem sokszor találkozunk ezért mondtam neki hogy rá ér. Már szóltam neki januárban hogy kéne és azt mondja hogy majd ha jön az ösztöndíj. (2 hónapja történt) Nem szegények, szóval nem szorul rá. Nem szeretnék vele összeveszni, mit mondjak neko higy adja oda?

márc. 5. 20:45
1 2
 1/14 anonim válasza:
44%
Ha gazdag ha nem, szerintem mindenképp vissza kéne adnia. Ez egy alapja a barátságnak (bizalom stb.) amúgy szerintem fenyegesd meg, hogy könyörög a kutyáját vagy valami
márc. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
18%
Azt akartam írni, hogy kinyírod :)
márc. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

máskor ne adj neki kölcsön

ne nevezd a haverodnak

márc. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsd el mind a kettőt!

Az 5000 forintot azért, mert mire visszakapod, 100 forintot sem fog érni!

A haverodat meg azért, mert 100 forintot sem ér a becsülete, - nemhogy ötezret!

Örülők, hogy segíthettem!

márc. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Egy jó tanács, eddigi tapasztalataim alapján mindig csak annyit és olyat adj kölcsön, amiről letudsz mondani, vagy nem fog hiányozni és nem baj, ha nem adja vissza.

Ha valamit kölcsön adsz számolni kell azzal, hogy sajnos nem adják vissza.

Sajnos én is néhány alkalommal megégettem magam és már csak olyan dolgokat adok kölcsön mik tudom nem fog hiányozni vagy viszonylag könnyen pótolható.

Ha nem szeretnél vele összeveszni és nem élet halál kérdés az pénz, amit adtál egyszer-kétszer még említsd meg neki óvatosan és a reakcióból sok minden kiderül, hogy csak hitteget vagy ki akar használni, vagy esetleg mivel régebben adtad neki oda lehet szétszórt, vagy elfelejtette.

Viszont ha csak hitteget, vagy ki akar használni, akkor érdemes elgondolkodni azon hogy ez az ő részéről milyen barátság, vagy egyáltalán barátjának tart téged.

márc. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
Ha nincs lepapírozva a kölcsön, akkor nem tudod rajta behajtani.
márc. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van egy ilyen ismerősöm, aki 5000 forinttal tartozik. Csak én azt 17 éve adtam neki. Vicces.
márc. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Velem is hasonló szitu történt 2 éve.

Bátyám felajánlotta, hogy kölcsön adhatnám a fényképezőgépem egy esküvőre a haverjának, a bátyám azt mondta ezzel mindketten jól járnánk, mivel akkoriban nem igazán használtam a gépet és jól jött volna egy kis "zsebpénz".

Úgy gondoltam, hogy általa megbízhatok benne, ezért oda adtam neki a gépet, megegyeztünk egy összegben (5000 Ft), őt már hajnalban kifizették, pár nappal később visszahozta a gépet, akkor azt mondta, hogy amikor kap fizetést elküldi a pénzt, azóta se kaptam meg, később annyit válaszolt, hogy nem fizet ki, mert a bátyámnak volt egy kisebb tartozása, amit így tekint törlesztettnek, így ezt beszéljem meg vele. A bátyámnak írtam és látta de semmit nem reagált rá. Tanulópénz volt, hogy ne bízzak meg benne.

márc. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Tanulópénz, örülj hogy éppen cask 5 ezret vesztettél.

itt lehetett olvasni, hogy volt aki többször kért kölcsönt, azóta sem adott vissza és nem reagált ... :D

márc. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%
Kérj kölcsön tőle 10000-et,és sose add vissza.
márc. 6. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!