Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kölcsön adtam 5000Ft ot egy...

Kölcsön adtam 5000Ft ot egy haveromnak és nem adja vissza. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kölcsön adtam decemberbe 5000ret egy haveromnak. Nem sokszor találkozunk ezért mondtam neki hogy rá ér. Már szóltam neki januárban hogy kéne és azt mondja hogy majd ha jön az ösztöndíj. (2 hónapja történt) Nem szegények, szóval nem szorul rá. Nem szeretnék vele összeveszni, mit mondjak neko higy adja oda?

márc. 5. 20:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
88%
Zaklasd. És utána sose beszélj vele többet. Ennyit fizettél azért, hogy megtudd, ő nem a barátod. Ne legyél nyalizós és elnyomható szolgalelkű akit kifoszthat a saját barátja.
márc. 6. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

5000 Ft tanulópénz volt. 5000 Ft-ba került, hogy rájöjj, az illető NEM a haverod. Az illető egy gerinctelen, sunyi alak, aki téged sz@rba se néz.

Ha pénzt kérünk kölcsön, akkor alapvető dolog, hogy megbeszéljük, mikor adjuk vissza. Ha a megbeszélt határidőre nem tudjuk visszaadni, akkor mi önként szólunk, elmondjuk, hogy miért nem, elnézést kérünk, és megbeszéljük a továbbiakat.


A te "haverod" azért nem adja vissza, mert saját magát sokra tartja, téged semmire. Úgyhogy ha nem akarsz egy utolsó csicska lenni, felhívod, és megmondod, hogy mostmár eleget vártál, adja vissza a pénzt. Ha nem adja vissza, elküldöd melegebb éghajlatra, és nem beszélsz vele többet. Ha közös ismerősökkel beszélgetsz és szóba jön, elmondod, hogy mit tett.


Ez lenne az első lépés saját magad tisztelete felé. Hogy tartod magad valamire, hogy kiállsz magadért.

márc. 6. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
77%
Verd ki belőle. Vagy pár haverral álljátok körbe. Írj rá az anyjára/apjára.
márc. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Ajánld neki a revolutot és hogy küldje át azon. Ajánlásért alapból kapsz 12.000ft-ot (talán ő is kap valamennyit) és még vissza is tudja utalni a tartozását. Vagy nyiss egy selfis számlát a gránitnál, kapsz 40.000 ft-ot és mennyetek el egy kávéra. ;)
márc. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!