Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tudok tenni, ha van egy...

Mit tudok tenni, ha van egy barátom, akinek a személyiségét nagyon szeretem, de semmi érdeklődést nem mutat irántam?

Figyelt kérdés

Van egy korombeli barátom, akit fél éve ismertem meg, és nagyon kedvelem a humorát, hiszen egy nagyon jó ember, megért, és szeretethető.

Rengeteget segítettem neki, mind anyagilag, mind lelkileg, fordítva ezt egyáltalán nem várom el, de mikor rólam lenne szó egy adott szituációban, vagy nehezebb helyzetben vagyok, szinte sosem hallgat meg, eltűnik, avagy volt már rá példa, hogy 2 hétig nem írt vissza, aztán mikor szóvá tettem, hogy ez rosszul esik, akkor állandóan azt írja, hogy ez neki fáj (áldozatkártya), avagy letudja azzal, hogy ő neki OCDje van.

Én sosem szidom, mindig szépen írom neki, hogy ez nem tetszik, csak tudjátok, benne van a szövegben az elkeseredés, meg a düh, szomorúság, igazságérzet megsértése... Nyilván nem várható el tőle, hogy picsogjak neki, erről szó sincs, csak egy két dologban pl mit csináltam ma, milyen az egyetem, milyen a családi életem, ezekről ha szó van eltűnik, előtte 4-5 óráig arról beszélünk, milyen rossz a családi élete, mentális egészsége.. ezt tartom nagyon igazságtalan, és elkeserít, hiszen ő az egyetlen barátom, és ezek, főleg amikor eltűnik, rosszul esik.

Ő is felnőtt ember mint én, munkahelye van, de a szüleinél él még, én 21 leszek jövőhéten, pénzügyön vagyok, s emellett dolgozom is, jelenleg egy albiba vagyok, így ezért is volt olyan, hogy amikor összeveszett az anyukájával nálam élt egy ideig.



márc. 10. 16:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Szegény kérdező, nagyon átérzem a helyzeted.

Pont az a ritka ember vagy, akit sokan örömmel fogadnának barátjuknak,mindenféle érdek vagy egyéb nélkül.Te pedig sajnálattal ,de ki kell mondani,egy olyan ember lelki "túsza " vagy, aki nemhogy téged,de mást sem érdemelne.

Jegyezz meg egy nagy igazságot,jótett helyébe ne várj hasonlót senkitől. Egyébként pedig nekem is volt hasonlóan viselkedő barátom,de szakítottam vele,amikor rájöttem,hogy csak ő és mindig csak ő volt a műsoron.

Tudod,egyszer keménynek kellene lenned és magad miatt kiállnod.Mert most,talán a magány miatt, de ragaszkodsz hozzá. Én úgy vetettem véget a lelkileg lehúzós barátságomnak,hogy azóta sincs senkim.

De még mindig jobb,mint ennyire egy olyan emberrel "kapcsolatban" lenni, aki nem érdemel meg téged.OCD ide vagy oda...


F

márc. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnos o nem egy barat...kellett neki toled valami azt elvette utana tovabb all.Volt benne tapasztalatom kozel ket eves" baratsagban",de sajnos rakellett jonnom o nem volt a baratnom.Eszre se vettem dolgokat ameddig nekem lettek nehezsegeim es szinten ezt csinalta mikor tudta hogy rossz roviden irt vissza,majd " nagylelkuen" masnap erdeklodott uzenet szinten ha kertem talalkozzunk neki akkor epp nem jo zsufolt a hete...vagy egyszer eleg nagy gond volt anyammal akkor is az volt a valasza nagyon sajnalja remeli majd birunk masik heten talalkozni,allamvizsgaja lesz.Vegul 10 nap is elmult mire talalkoztunk.Es az allamvizsgaja elotti hetvegen este eltudott menni szuletesnapi vacsorara es posztolt rola Instan a torteneteben,nagyon fajt...ram fel orat se tudott szanni mikor baj volt es mint kitunt masokkal tudott talalkozni mikor arra keszult engem meg ledobottvegy honapra pedig hanyszor talalkoztam vele mikor depisnek,ongyilkos gondolatosnak mondta magat meg hogy neki ebben a varosban nincs senkije,alig keresi valaki de lehet ez csak aldozatszerep volt mar igy gondolom mert van oneki tarsasaga.Sokszor meghallgattam,segitettem,elozekeny voltam.Sajnos sok rossz peldat tudnek meg felhozni
márc. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Beszeltunk is parszor ezekrol a dolgokrol illetve volt 2-3 nagyobb vitank.Ketto eloben meg nehany uzenetben az utolso ota ami uzenetben volt megszakitotta a kapcsolatot.Elotte mikor eloben beszeltunk ezekrol a dolgokrol jol a lelkembe gazolt es megalazo,alacsonyabb pozicioba osztott a barati kategoriaban,azt is mondta minden baratsag egy idore szol- konnyen vette az egeszet,akinek fontos vagy nem igy viselkedik,nem ezeket a dolgokat mondja.Azt is mondta az emberek jonnek- mennek es csak azert ne talalkozzak vele ha nincs mas- nem tudom ezt honnan szedte talalkoztam masokkal is.Es en egy ilyen embert sajnaltam,a baratsagot is sajnaltam,szenvedtem miatta.100% most se vagyok tul rajta de mar mashogy latom az egeszet.Novellakat lehetne irni a furcsa huzasairol.Eleinte nem ilyen volt visszagondolva ami into jel kellett volna hogy legyen az elso talalkozasnal fenekig uritette a lelket nekem egy szerelmi csalodasrol,meg mondta o depresszios,ongyilkos hajlamokkal kuzd es ha hiv valakit talalkozni ilyenkor szuksege van emberekre Utana masfel honapig eltunt csak lajkolgatott majd irt akkor covidos voltam igy tolodtak a dolgok,de 3-4 honap elteltevel az elso beszelgetesunk ota elkezdunk kozos programra jarni es azon kivul is talalkoztunk.Akkor azt hittem ezzel a baratsaggal megfogtam a lotto otost,annyira idillikusnak tunt minden.Egyebkent mi ismertuk egymast egy lanyos tarsasagbol de csak felszinesen mert mi egymassal szinte ket szot se valtottunk egymassal.Az elso nagy beszelgetesunkre ugy kerult sor hogy ebbe lanyos csoportba irt es irtam benne vagyok a programba amit javasolt,a tobbi tag utana visszajelzett ok nem ernek ra igy maradtunk mi ketten.Ha akkor nem megyek el azon a delutanon azokra a szureti napos programra lehet sose baratkozunk ossze es megsporolhattam volna ezt a tapasztalatot.
márc. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!