Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy pszichopata képes barátkoz...

Egy pszichopata képes barátkozni ha pl vannak közös témái/hobbija/érdeklődése az illetővel?

Figyelt kérdés

Nem kihasználásra gondolok, hanem arra, hogy tényleg közös az érdeklődési terület és nagyon jókat tudunk beszélgetni. Órákon át. Nagyon jó meglátásai vannak és nagyon izgalmasak a beszélgetések. Sok témával kapcsolatban, pl filmek, politika, közélet, szórakozás, sport, utazás stb.


Olvastam, hogy a pszichopata nagyon keresi az izgalmakat, talán ennek az egyik formája az izgalmas/tartalmas beszélgetés más érdekes emberekkel?



2023. szept. 13. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
A pszichopatát minden érdekli amivel manipulálni tud mást , a saját érdekei elérésében. Olyan jó színművész,hogy nagyon nehezen észrevehető a játéka. Legtöbbször akkor észlelhető ha egyedül rejtve figyelik meg. Ha egy kicsit is tudatában van a megfigyelésnek ügyes megtévesztő.
2023. szept. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem ez volt a kérdés...


Ha intellektuálisan érdekesnek találja a beszélgetéseket valakivel, azzal képes viszonylag normálisan elbeszélgetni? Pl sakk-rajongó, imádja a kosárlabdát stb.

2023. szept. 13. 21:54
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Pszichopaták általában nem igazán igénylik az emberi kapcsolatokat, a társaságot. Persze lehet kivétel, biztos van, aki szeret az olyan témáról beszélgetni, ami őt különösen érdekli.
2023. szept. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%
Alapvetően nem. Nincsenek érzelmei, nem kötődik. Csak színlelni tudja a barátságot. Nyilván ez nem szándókos, a legtöbb pszichopata nincs tisztában vele, hogy ő pszichopata. Tehát ők is csak emberek, akik próbálnak jobb életet teremteni maguknak, örömöt szerezni az életben, stb... de kötődés helyett csak az ismert hasznos dolgok miatt lesznek közelebbi kapcsolatban másik emberrel. Mondjuk azt talán, hogy ez ilyen haverság. Arra képesek, és valszeg igénylik is.
2023. szept. 14. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem.

És belülről ő hogy éli meg azt, hogy nincs érzelmi kötődés?


Azért kérdem mert szerintem akkor én is pszichopata vagyok. Csak az érdekes beszélgetések vonzanak a barátaimban és az izgalmas élmények, pl mozi, állatkert stb.


Érzelmileg abszolút nem tudom mit kéne éreznem. Nem hat meg ha elvesztek egy barátot, csak azt sajnálom hogy most kereshetek megint valakit akivel jól szót értünk és elég izgalmas, hogy lekössön.

2023. szept. 14. 10:31
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért a pszichopata diagnózis ennél összetettebb, de ha úgy érzed, lehetséges hogy az vagy és szeretnéd tudni biztosra, keress fel szakembert.
2023. szept. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!