Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az emberek miért nem fizetik...

Az emberek miért nem fizetik vissza a kölcsönt, ha lehetőségük lenne rá?

Figyelt kérdés
Közel 50 éves vagyok, de ezt a mentalitást soha nem értettem. Életem során legalább 1 millió forintot (+infláció) kölcsönadogattam családtagoknak/barátoknak, amit soha nem kaptam vissza. Mikor a pénzt kérték akkor mindig meg voltak szorulva valami miatt, aztán közben azt látom, hogy megoldódott a problémájuk, aztán autót vesznek, nyaralni mennek, stb, de közben nekem továbbra is lógnak. Tehát közben pénzhez jutnak, akkor nem az az első, hogy visszaadják a kölcsönt, hanem elkezdenek feleslegesen költekezni. Több tízéves barátságom is tönkrement emiatt.

márc. 31. 14:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Pofatlansag + teged baleknak neznek.
márc. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Soha ne adj senkinek. Rég megtanultam.
márc. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Ööö...és te szóltál nekik legalább 1x, hogy mikor fizetik neked vissza, amit adtál?
márc. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Huzd es tartsd is meg a hataraidat, szerezd vissza a penzedet es soha tobbet ne adj kolcson senkinek! Arra ott vannak a bankok, forduljanak ahhoz. ;-)
márc. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Mert nincs számonkérve előre lefektetve a felelősségük neked a bebiztositás , téged jótékonysági gálának néztek.Nem kértek egyszer sem ha közjegyzői okirattal adtad volna .Ezt megelőzte a bankrendszer kifosztva túlkapásokkal a népet pl devizahitel csapda. Ennek többsége naivan elhitte hogy csak ők járnak jól a bank bukik, egy része vissza sem akarta fizetni . Nincs mindenki jól jár elv , vagy te vagy a másik fizet mindent .
márc. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
"Több tízéves barátságom is tönkrement emiatt." az nem volt barát . én kevés embernek adtam eddig kölcsön de ők dupla kamattal adták vissza úgy hogy nem kértem rá kamatot
márc. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is adtam kölcsön régebben 5 embernek nem kevés pénzt.Sajnos azóta sem adták meg...

A mai világban tényleg nem érdemes kölcsönadni meg megbízni senkiben.

márc. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ne adj, vagy írj róla szabályos papírt.
márc. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
Mert balek vagy, a balekokat pedig le lehet húzni.
márc. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs megfelelő jogrendszer, így mindenki mindent megtehet.
ápr. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!