Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mással is volt ilyen, hogy a...

Mással is volt ilyen, hogy a legjobb barátai/haverjai elmentek a városból és "egyedül" maradt? Főleg 20-35 évesek válaszai érdekelnek

Figyelt kérdés

Volt egy csomó barátom a közelemben huszonéves koromban (most 30 vagyok), de a legtöbb elköltözött a városból. Többen Budapesten élnek, van aki Prágában, van aki Londonban, van aki Kiskunfélegyházán, Szolnokon stb. Én Szegeden vagyok, de nem is ez a lényeg.


Mind olyan srácok, akikkel mostanáig beszélünk, van akivel naponta üzenetben és mellette hetente hívásban, mással csak párhavonta, de jóban vagyunk és ha egy helyen laknánk, tuti találkoznánk rendszeresen, hetente, havonta. Azt látom, hogy ahogy idősödik az ember úgy egyre nehezebben szerez barátokat, nem olyan egyszerű becsatlakozni már létező társaságokba, vagy csak sima barátokat találni. Az én régi barátaim nagyon szétszóródtak és ez egy kicsit fáj. Voltatok már valaha ilyenben? Mi volt ennek a megoldása?


ápr. 9. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nő vagyok és Pesten élek, de az alapszitu mégsem sokban különbözik. A barátnőim egy része külföldre költözött, a többieknél meg ahogy elkezdtek jönni egymás után a gyerekek, úgy lett egyre kevesebb köztünk a kapcsolattartás. A lényeg: ha barátokat akarsz, tenni kell érte. Nekem alakultak ki új barátságaim nyelvtanfolyamon, konditeremben és munkahelyi ismeretségből is.
ápr. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen sajnos. Végül én is elköltöztem, de itt nem ismerek senkit, csak a páromat meg a tesóját. Ez így elég sivár. Barátkozni nem tudok, senkit sem érdekel a nyomorom.

Hiányoznak a régi barátok, nagyon ritkán látjuk egymást. A közös esték, a sztorik. Na mindjárt elbőgöm magam, egy szó, mit száz, azt már visszahozni nem lehet újakkal, de ha van egy hobbid, valami, akkor találhatsz jófej embereket.

ápr. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem korábban nem voltak barátaim egyáltalán, úgyhogy nem veszítettem el őket. 23 évesen kezdtem halászni a neten, ez működik, de kb. senki sem helyi számomra. 25N
ápr. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valamelyest nalam is ugyan ez a helyzet, minden egyes haverom szinte elhagyta mar a varost, vagy kimentek kulfoldre igy igazabol egyedul maradtam. Munkambol kifolyolag nem igazan van idom eljarni sehova 10 orazasok mellett, akar heti 6 napot is dolgozom. Gymbe is elakartam volna jarni, de neha ugy lefaradok, hogy a havi berlet is csak kidobas lenne igy maradt az itthoni edzes, ha nem esek az agyba hamarabb. De,elsokorben a kollegakkal probalok kicsit melyebb kapcsolatba kerulni, talan-talan egy baratibb viszonyt kialakitani, de masra most nem nagyon lenne idom, sem energiam, igy a csajozast is probalom ugy megoldani, hogy ne egy faradt szardarabnak lasson.
ápr. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1-2 haver maradt,kb azok se érnek rá soha. Így egyedül megyek mindenhova
ápr. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is több városban vannak barátaim, de ez nem okoz problémát. Azért egy Budapest-Szeged nem akkora távolság.
ápr. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyjából, habár ez nálam 34 éves koromra lett ilyen.


Állás miatt, barátnő, barát miatt, gyerek miatt elköltöztek.


Főleg akiknek van valakijük, vagy gyerek van ott alig találkozunk évi 2-3x.

ápr. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!