Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit gondoltok azokról a...

Mit gondoltok azokról a szülőkről, akik ilyen módon bánnak a gyerekükkel?

Figyelt kérdés

Barátom egy megrendítő helyzetet osztott meg velem, amelyben elmesélte, hogy a jogosítvány megszerzése során háromszor bukott meg a forgalmi vizsgán. Szülei ahelyett, hogy támogatnák, sértegetik és lebecsülik, mondván, hogy ő a család szégyene.


Ráadásul a haverom gyógyszereket szed pulzusproblémái miatt amit az orvosa írt fel neki, és kitűnő tanuló a suliban (ugyanúgy szoftverfejlesztő és tesztelő szakmát tanul mint én), mégis a szülei figyelmen kívül hagyják, amit mond. Negyedszerre sikerült neki a vizsga, de még mindig nem hallgatnak rá a szülei, és csak elküldik, mintha nem érdekelné őket, amit mond. Korábban még öngyilkosságot is fontolgatott az állandó leértékelés miatt, de szerencsére sikerült lebeszélnem róla.


Szomorú módon még az is előfordult, hogy egy rokona vitatkozott a szüleivel a nevelés módjáról, és az apja azt mondta, hogy "inkább meg se született volna az a barátom elletek volna ketten a feleségével". Amikor a rokona arról beszélt, hogy a fiú öngyilkos akar lenni, a szülők csak kinevették és közölték, hogy "legyen, kit érdekel". Mindezek alapján mit gondoltok az ő szüleikről első hallásra? (Az a haverom 21 éves)



ápr. 24. 22:10
1 2
 1/11 Metionin ***** válasza:
100%
Sajnos sok olyan ember szaporodik, akinek nem kellene, az illető szülei is ide tartoznak. Az ilyen szülőktől kell a lehető leghamarabb lelépni.
ápr. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Bántalmazóka szülők. Nem a bukások számítanak,hanem hogy kèpes volt felkelni ès folytatni.
ápr. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy ilyenek a szüleid, kérdező.

A jogsi miatt ne aggódj, én nekem is az utolsó lehetőségre sikerült (mármint volt valami szabály az én időmben, hogy x próbálkozás után mentális kivizsgálás kell a következő próbalkozás előtt és pont sikerült megúsznom ezt a vizsgálatot, mert átmentem).

Hidd el, semmi szégyellnivaló nincs benne. Megszereztem a jogsit, de nem vezettem azóta sem, tömegközlekedek, van olyan idős ismerősöm, aki sosem szerzett jogosítványt és világéletében tömegközlekedett és elvolt.

Nyílván, amikor a csatlakozásokra 1-2 órát kell várni vagy a járat nem ott tesz le, hanem még sétálnod kell, az nem kellemes, ilyenkor jobb az autósnak, de azért ez egy elviselhető bosszúsag és rengeteg előnye van a tömegközlekedésnek.

Gondolj bele, hogy mi minden mást értél el önerőből, nem egy vizsga dönti el, hogy értékes ember vagy-e.

Ennyi erővel A híres régi költőket is vessük meg, mert pl nem szereztek jogsit?

ápr. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Kb 4x buktam forgalmin,mire sikerült. A 3. oktatonál. A szüleim nem tudták,mert akkor már nem velük éltem szerencsére.
ápr. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy életre traumatizálták. Undorító.


Lassan ott tartok hogy kötelezővé tenném a terhesgondozásban és szülés után is a szülők pszichológiai szűrését, nyomonkövetését ellátását (tudom idealista vagyok, álmodik a nyomor), mert tényleg rengetegen lelkileg alkalmatlanok a szülőségre, és egy egész életet nyomorítanak meg ezzel.


Kitartást kívánok annak akiről szó van, mindenképpen kérjen segítséget a regenerálódáshoz, javuláshoz, hagyja ott a mérgező környezetet!

ápr. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Mielőtt bekapnátok a horgot: a kérdezőről szól a történet, csak úgy állítja be, mintha egy barátjáról szólna.
ápr. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Csak hogy ne legyen félreértés nem rólam van szó hanem tényleg egy barátommal történt meg az esett. (Osztálytársammal)
ápr. 24. 22:52
 8/11 A kérdező kommentje:
Én Például a Jogosítványt a következő hónapban fogom elkezdeni. :D
ápr. 24. 22:56
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Akárkiről szól a kérdés, akár a kérdezőről, akár az osztálytársáról, akár a falun élő Bözsi néniről, szerintem nem ciki az, ha valaki nehezen szerzi meg a jogsit vagy nem szerzi meg a jogsit.
ápr. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
Milyen kérdés ez? Mégis normális ember mit gondol egy olyan szülőről, aki ilyeneket mond a gyerekéről és így viselkedik?
ápr. 25. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!