Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az olyan férfiak, akik inkább...

Az olyan férfiak, akik inkább a kocsmába mennek a családjuk helyett munka után, ahelyett hogy a gyerekükkel lenne, miért csinálnak gyereket?

Figyelt kérdés

Az egész gyerek-fiatalkorom egy lelkiterrorban telt. Nem élhettem meg azokat az örömöket, amin a legtöbb tini átmegy. Nem tudtam igazán felnőni, férfivá válni. Visszahúzódó távolságtartó lettem mindenkivel, mivel lelkigyengeségem miatt a legkisebb bántásokat is elpityergéssel éltem meg. Rettegtem apámtól, szorongásom az egész suliban végigkísért. Tanulmányi eredményeim folyamatosan romlottak, 20 éves koromra az öngyilkosságot fontorgattam nagyon sokáig, személyiségzavarom miatt nem tudtam beilleszkedni, gyógyszert szedek, mély depresszióra. Nem igazán tudom hogy kell élni, lesz e valaha párom, pánikolok és nem tudom mit tegyek. Napról napra "élek" magányosan.


Miért csinálnak az ilyen férfiak gyereket? Életeket nyomorítanak meg vele a saját hülyeségeikkel. De ez igaz azokra is, akik karrier miatt nincsenek családdal, vagy bármi egyéb, amitől szégyenben élő fiaik lesznek.



2019. nov. 29. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

Azért ne kenjük mindent a férfiakra.

Eleve nem biztos, hogy mindegyik akarta a gyerekét. Sokaknál ez úgy volt, hogy felcsináltatta a nő magát és szólt a pasasnak, hogy apa lett, holott eszükben sem volt még nősülni.

A másik dolog, hogy én is ismerek sok olyan házsártos feleséget, akik elől én is a kocsmába menekülnék, mert józanul nem lehet elviselni őket.

Amúgy apád el is menekülhetett volna, mégsem tette.


Huszonéves férfiemberként azért már bőven a saját lábadra állhattál volna ahelyett, hogy minden bajodért az apádat okolod.

2019. nov. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Nézzél be a gyerekvállalás topicba, van néhány kérdés, hogy hogyan lehet "véletlenül" teherbe esni...
2019. nov. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Nekem anyám volt a felelős a lelki és fizikai bántalmazásom 99%-ért, de apám se volt jobb, mert ő csak csendben asszisztált az egészhez, igaz nem is nagyon láttam őt józanul. Nem csak férfiakból vannak ilyen szülők, nőlből is rengeteg a bántalmazó. Gondolkoztál már pszichológuson? Nekem a terápia és az önismereti csoport segített abban, hogy feldolgozzam a gyerekkorom, talán neked is beválik.
2019. nov. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Járok szakemberhez igen.
2019. nov. 29. 16:00
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Remélem használni fog, de ez egy hosszú folyamat, nekem évekig tartott. Mindenesetre kitartást kívánok, van kiút.
2019. nov. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Nőként írom a választ. Ez nem csak a férfiak hibája. Egy csomó nő van aki ráerőlteti a gyereket a férjére, miközben ők nem is akarják a gyereket. Valószínűleg anyád is csak gyerekcsinálásra tartotta apádat, meg hogy eltartson titeket. Vannak nők akik nagyon kötődnek a babához, emiatt az apukának sem szívesen adják oda akár 10 percre, ezért sok apuka nem is tud mit kezdeni egy babával, nem alakul ki a megfelelő kötődés, pedig ez nagyon fontos lenne már baba korban. Ilyenkor vigasztalják magukat azzal a nők, hogy na majd ha már nagyobb lesz és lehet vele focizni meg jászani bármit majd foglalkozni fog vele az apa. Aha...

Az apa ilyenkor már a kocsmába menekül, rég beletörődött hogy az anya dolga a gyerekkel való foglalkozás, gyakorlatilag idegennek érzi a gyerekét.

Mellesleg szerintem a te súlyos problémáid nem csak ebből erednek. Könnyű ráfogni, de más is felnő gond nélkül apai gondoskodás nélkül. Tehát lehet szidni apádat jobbról-balról, erről nem csak ő tehet.

2019. nov. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6



Jól látod. Anyám se 100as.

2019. nov. 29. 16:31
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
Nem lehet általánosítani, hogy a nők hibája. Ismerek olyat, ahol mindketten akarták a gyereket aztán a férfi gyerekkori feldolgozatlan traumái miatt ment a kocsmába esténként, valamint azért hogy ne kelljen a gyerekkel lenni (érzelmeit félt kimutatni). A haverok is mondogatták, hogy "nehogy már ne gyere velünk kocsmába, mi vagy te, asszony papucsa?" stb. Tudom sok a házsártos feleség de ez nem mindig van így. Férfiként írom ezeket.
2019. nov. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
Azért, hogy nap mint nap ihassanak az egészségére!
2019. nov. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mert birkák.

Potenciális fidesz szavazóréteg.

2020. febr. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!