Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan küzdötök meg olyan...

Hogyan küzdötök meg olyan emberekkel egy olyan közösségben, ahol alapvetően mindenki felszínes és önző?

Figyelt kérdés

Bekerültem a párom ismerősi és baráti körébe azzal, hogy hozzáköltöztem.

Vannak kedves emberek is, de mivel rengeteg emberről beszélünk, jutott közé sok antipatikus is. A párom nem egy ítélkezős fajta, ő távolságtartóan elvan velük, tudja kezelni a dolgaikat, és szerintem kicsit elnéző is.

Én nem. :)


Többen is próbáltak engem kihasználni, és egy haver barátnője annyira barátkozni akart, hogy egész nap tódul rám a chatbe hogy mi történik vele, hogy van, mi baja... persze mindezt úgy, hogy visszafele nem érdekli velem mi van. Vagy egyáltalán ki vagyok.

A legtöbben felszínesek, b.nkók, pletykásak, és nem találom a helyem. (Ez ne a páromat minősítse, mert tényleg nem közeli barátokról beszélünk, csak munkakapcsolatok, kis városi ismerősök.) Ha viszont kivonom magam, akkor teljesen egyedül maradok, messziről költöztem ide.

Ti mit tennétek egy hasonló helyzetben? Beleolvadnátok egy számotokra rossz közösségbe, vagy tartózkodnátok tőle?


máj. 11. 16:05
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
#8 Van aki aranyos, csak nem az lett az aki közelebb került, a negatívabb emberek tolták magukat, azok érdek miatt. A kedvességet értékelem is, de a többi emberrel nem tudok mit kezdeni.
máj. 11. 16:38
 12/29 anonim ***** válasza:
Kihasználó embereket kerüljük, az nem társaság! Nem kell ennyire megalázkodnod azért, hogy ne légy egyedül! Ezek nem szeretnek, ezek nem értékesek!
máj. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
#12 Hát na ezért vagyok elkeseredve. :( Mert a páromat se akarom megbántani azzal, hogy a komplett közössége nagyrészéből úgy ahogy van nem kérek.
máj. 11. 16:48
 14/29 anonim ***** válasza:
Ha nem mered neki megmondani, akkor ne legyetek egy pár. Párnál a mínusz nulladik alapvetés a teljes bizalom és őszinteség. Megjegyzem, neki is jót tenne, ha felébredne.
máj. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Ezeket megbeszéljük, inkább úgy értettem a megbántást, hogy ne tapasztalja mindig élesben hogy elhatárolódok egy világrészétől.

Az őszintességgel nincs baj, megbeszéljük mi. Ő csak elvan ezekkel az emberekkel.

máj. 11. 16:54
 16/29 anonim ***** válasza:
48%

De miert nem tereled őket? Nyilvan annyit tudnak rolad ami a munkád, igy kerdezni se tudnak mást. Neked kéne beszélni akár a csillagokrol vagy katicabogarakról bakker ami te vagy. Hogy meg tudjanak ismerni lehessenek közös pontok. Vagy tema. Vagy humorizálni nevetni. Vagy beszéltetnéd őket te lennél érdeklődő vagy bármi.


Ha kivonod magad es a párod felvállalni se tud annak sok jövője nem lesz.

máj. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
#16 De én nem is akarok magamból megosztani semmit. Nem akarom a pletykaalapuk részét képezni, se jóban lenni olyan emberekkel akikkel 0 közös értékünk van. Nem akarok velük beszélgetni se.
máj. 11. 16:56
 18/29 anonim ***** válasza:
De, tapasztalja meg! Mondom: nem vagytok összeragasztva! Két független személyiség vagytok. Ami neki jó, az neked nem. Ha nem ilyenekből áll az életetek teljessége, akkor az teljesen normális. Nyaralni meg moziba se muszáj együtt menni.
máj. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
#18 Igazad van...
máj. 11. 16:59
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem foglalkozom velük. Eleve nem akarok másokkal barátkozni, nincs rá igényem. Könnyed beszélgetések a nagy semmiről, mély magánéleti dolgokba nem avatok be másokat. Főleg nem ilyeneket.
máj. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!