Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan küzdötök meg olyan...

Hogyan küzdötök meg olyan emberekkel egy olyan közösségben, ahol alapvetően mindenki felszínes és önző?

Figyelt kérdés

Bekerültem a párom ismerősi és baráti körébe azzal, hogy hozzáköltöztem.

Vannak kedves emberek is, de mivel rengeteg emberről beszélünk, jutott közé sok antipatikus is. A párom nem egy ítélkezős fajta, ő távolságtartóan elvan velük, tudja kezelni a dolgaikat, és szerintem kicsit elnéző is.

Én nem. :)


Többen is próbáltak engem kihasználni, és egy haver barátnője annyira barátkozni akart, hogy egész nap tódul rám a chatbe hogy mi történik vele, hogy van, mi baja... persze mindezt úgy, hogy visszafele nem érdekli velem mi van. Vagy egyáltalán ki vagyok.

A legtöbben felszínesek, b.nkók, pletykásak, és nem találom a helyem. (Ez ne a páromat minősítse, mert tényleg nem közeli barátokról beszélünk, csak munkakapcsolatok, kis városi ismerősök.) Ha viszont kivonom magam, akkor teljesen egyedül maradok, messziről költöztem ide.

Ti mit tennétek egy hasonló helyzetben? Beleolvadnátok egy számotokra rossz közösségbe, vagy tartózkodnátok tőle?


máj. 11. 16:05
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
#20 Ugyanezt írhattam volna én is. :D
máj. 11. 18:07
 22/29 anonim ***** válasza:
Attol meg,hogy van parod,nem kell baratkoznod vagy szimpatizalnod a barataival. Nem varhatja el. Mondd el neki,hogy nem akarsz veluk logni. Sose eroltetnem a pasimra a barataim,foleg,h ha latom,h nem erzi jol magat veluk.
máj. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Pedig sajnos a párodat minősíti.

Egyébként meg nem kell ilyen társaságba beleszürkülni, mert észrevétlenül lehúznak erre a proli szintre.

El kell határolódni tőlük, hogy hogyan, az már egy másik kérdés, a konkrét élethelyzetetektől függ a kivitelezés

máj. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, mert egy idő után a párod is téged okol majd, amiért nem kedveled az ő "szuper" haverjait.


az exem baráti köre egy felszínes, egymást kibeszélő, a pénzen és külsőségeken lovagoló szánalomcsomag volt. Herótom volt az összestől, és nem azért, mert én olyan beképzelt volnék, hanem emberi értékek tekintetében azok sehol sem voltak.

Persze, engem hibáztattak mindenért, én nem tudok beilleszkedni és sorolhatnám. Nem, nem ők a felszínes majmok.


Aztán az exem is elkezdett cs.szegetni mert ők nyomták a hülyeségüket neki is.


Szakítással a legjobb dolog volt, hogy megszabadultam attól a remek és támogató "baráti" közegtől.

máj. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Amúgy a párodat minősíti, milyen emberek a haverjai. Nyilván ő is egy közülük. Nekem egyetlen idióta haverom sincsen, mert durván szelektálom, kivel barátkozom.


Ők mind egyenes, őszinte, elfogadó emberek, nem lehúzós hülye.csák

máj. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

A párod mit szól ehhez?

Az hogy nem zavarják az ilyen emberek az is azért mégiscsak minősíti őt is.

Nálad is a legtöbb embernél az a baj,hogy meg akar felelni totál vadidegen embereknek.Miért?

Velem rosszul jarnának.Vagy levegőnek nézem,vagy elküldöm a picsbe,vagy...bunkó vagyok? Igen,de aki ismer az tudja,hogy amugy nem,de ezek az emberek jelentéktelenek az életedben,akkor minek foglalkozol velük?Ha a pasid meg nem zavarja amin örlődsz,az megincsak minősíti a pasid és a kapcsolatotokat.

Amugy aki szimpi azzal haverkodj a többit cseten ignoráld,amit meg gondol azt szard le.

máj. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

A páromnak és az egész családnak is arra alapult az élete, hogy emberekkel foglalkoztak, így lett eleve a hatalmas ismerősi kör, meg a mentálitás, hogy mindenkit elfogadunk aki érkezik.

Ő is látja a hibáikat, de ennek ellenére a szerethető dolgaik miatt felületesen el tud velük dumálni, és még szívesen is teszi. Számomra a felületesség felesleges, és nem is őszinte, úgyhogy én ebben nem tudok társulni.


Azt mondta már megszokta hogy ilyen vagyok, és valóban... nem zavarja, de nyilván nem is tapsikol neki. Én is elkerülő vagyok azokkal akikből nem kérek, nem érdekel mit szólnak... magam számára marad csak egy diszkonfortos érzés, hogy mindig ez lesz, pedig én önmagamtól nem vennék részt velük semmiben. :(

máj. 14. 17:39
 28/29 anonim ***** válasza:
Ha önmagadtól nem vennél, akkor ne is vegyél. Ilyen egyszerű.
máj. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Magyarán leszar mindenkit és csak megjátsza hogy érdekli bárki,ebből nekem ez jön le.

Mi ez valami menhely,ahol a fogykosok összegyülnek?


Mint írtam,nem vagy köteles bárkinek jópofizni,mert ez az elvárás.Ha munka miatt kell ezekkel talizni az oké,de azon kívül nem vagy köteles.

Ha pl együtt ebédeltek a pasiddal és odamenne az egyik csak úgy leülni,mond azt,hogy BOCS KÖCSÖK SZERETNÉNK KETTESBEN ENNI!TAKARODJ INNEN! :D

Na jó ez a poén része,de érted.

Én elég nyersen mondanám,szóval tuti megsértődne,de kit érdekel?Semmit nem jelent nekem az az ember és sosem lesz rá szükségem.Én mondjuk az emberek 90%-ához így állok.

A lényeg szoktasd hozzá őket,hogy itt vagy és más lesz a menet,mint eddig volt.

Vagy otthagyod az egészet a pasiddal együtt a picsbe és keresel egy normálisat aki nem felszines emberekkel veszti körbe magát.

máj. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!