Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem születnek a mai...

Miért nem születnek a mai világban igazi baráti kapcsolatok?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok. Az általánosban és a gimiben is kívülállónak éreztem magam,mert úgy éreztem több eszem van a saját korosztályomnál, meg persze ki is néztek emiatt.

A gimiben volt egy nagyon jó barátnőm, egy városban is lakunk de ahogy vége lett a giminek ő is eltűnt, mondván egyetem sok tanulnivaló ilyesmi, én meg meguntam hogy mindig én keresem a másikat.

Mióta van egy párom, akit mindennél jobban szeretek azóta jobb lett de most már megint (4 év után) annyira hiányzik az a normális barátnő viszony az az egyetlen, akinek nem csak akkor kellesz ha baj van és meg kell hallgatni vagy tanácsot adni, hanem ha neked is van gondod akkor meghallgat. Nekem nem is az kell hogy tanácsot adjon vagy bármi csak meghallgasson, persze nem úgy értem hogy mindig csak a bajról kelljen beszélgetni mert az is idegesítő persze, de olyan sincs akivel a vidám dolgokat meg lehet beszélni, mert oké itt a párom, esküszöm mindent meg lehet vele beszélni, meg is beszéljük de még sem olyan mint egy igazi barátnővel aki úgy szeret ahogy vagy, nem fúr nem irigy. Rossz látni, hogy mások össze vannak nőve, amit tudom hogy nem örökre szól( bár lehet)de legalább van nekik, én is úgy vágyom olyanra majd akivel összeülünk néha, vagy esetleg családalapításkor a gyerekeket összehozzuk, kerti parti ilyesmi. Ezzel csak én vagyok így? 22 évesen már nem lehet igazi legjobb barátnőt találni, az csak gyerekkortól szól?


nem tudom milyen kategóriába kellett volna írnom, lehet a kulturálisba, ezért bocsi! de mondjuk itt értelmes emberek vannak összességében.



2012. ápr. 24. 22:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy dolog van amit teljesen nem értek:


Kocka vagyok, olyan szakra is járok (gazdinfó).

Ennek köszönhetően elég gyakran, és néha betegesen megfordultam az MMO világban.


Rengeteget jártam TeamSpeak-re, Skype-ra. Fél napokat töltöttem azzal, hogy másokkal beszélgettem.


Ezek a "virtuális barátok", nem csak magyarok - norvég illetve svéd srácok - akikkel ugyan annyit beszélgettem mint a valódi barátaimmal, rendszeresen írtak nekem, hogy mi a helyzet, mivel játszom mostanában, mikor gamelünk megint együtt.


7 ilyen közelebbi "virtuális barátom" van.

És velük nem az van, ellentétben a valódi barátokkal, hogy ha rájuk írok összetehetem a kezem, ha visszaírnak. Nem, itt gyakorlatilag az fog írni a másikra, aki hamarabb észreveszi, hogy online vagy.


Pedig a többséggel, az életben nem találkoztam, csak játékban segítettünk egymásnak.


Ezt nem tudom felfogni, hogy egy virtuális játék jobban összekovácsolja az embereket, mintha valami közösségi dologban vennék részt a való életben, vagy egy táborban lennék, ahol hetekig ugyan azokkal az emberekkel vagyok.


Vége a programnak, és szevasz. Vége a bulinak és napokig le se szarnak. Hiába, hogy én kezdeményezek beszélgetést.


Néha az az érzésem, hogy a kocka, virtuális haverjaimat jobban érdekli, hogy mi van velem, mint akikkel a való életben ismerek.

Pedig TeamSpeaken, Skypeon keresztül egy bizonyos szintig átjön a személyiséged, hogyan bánsz, válaszolsz másoknak, csak éppen nem látnak folyton.


Erre nem jöttem rá, hogy ez vajon miért van.

2012. ápr. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Mert nem jár "kötelezettséggel". Nekem a párom ilyen nagy kocka és vannak virtuális barátai. Egyszer csináltak valami találkozót, akkor találkoztak.

De ez nem igazi barátság szerintem. Az igazi barátságnak az is része, hogy fogom a másik haját, ha részegen hány. Hogy átjön segíteni, amikor festjük a lakást.

Most pont egy olyan helyzet állt elő, amikor nagy szükség van a párom barátaira, mert le kell cipelni pár nagy bútort az ötödikről. Fel sem merült benne, hogy bármelyik virtuális barátját kérje meg segíteni..

2012. ápr. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Ez így van, online én is el tudok beszélgetni emberekkel, de ne ott kelljen már egy személyes dolgot vagy bármit meg beszélni miközben a másik chipset zabál és visszaír hogy aha, , nekem pl nincs kocsim meg a páromnak se, melyik virtuális barát szaladna hogy gyorsan kórházba kell menjek? mert volt már és érdekes módon se ez se az nem jött. Nem szimpla barát kell, nem kell tömeg, egyszerűen legyen még1 olyan ember mellettem mint én aki segít ha kell, nem azt nézi mije van a másiknak hanem vele örül vele szomorú és ott van ha baj van, kölcsönösen. Csak kár hogy ez a ritka a mai világban.
2012. ápr. 26. 10:24
 14/17 anonim válasza:
Próbáld meg jobban megfigyelni a környezetedet. (Nyilván a legjobb barátnőnek olyasvalakinek kell lennie, aki veled éli együtt az életét, valamilyen szinten, munkatárs, szomszéd, egyebek). Én gimibe, amikor bekerültem, egy csomó ideig nem vettem észre a lélektársamat, legjobb barátnőmet pedig mögöttem ült. :D Másokkal haverkodtam, nem nyitottam ki a szemem, csak azért mert nem egy hangoskodós lány. Van még egy rossz hírem: a barátsághoz idő kell, hogy megérjen. Nem tudhatod rögtön, hogy kibe bízhatsz meg, ki kell tapasztalnod a barátnőjelöltet minden szituációban. Ezért kell a sok élmény, amit megbeszélhettek és átélhettek, majd egyre bizalmasabbak lehettek egymással. :) Hajrá!
2012. ápr. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez így van ki kell nyissam a szemem , de munkatársaim más városban szomszédok meg mind 60 felettiek...akik nem azok meg 16 évesek a legnagyobb gondjuk hogy hogy áll rajtuk a ruha...de hát ez van, majd lesz valahogy :)
2012. ápr. 28. 21:28
 16/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem azért nincs igazi barátság a mai világban mert nem érnek rá az emberek egymással beszélgetni. Sajnos az én barátnőim sem érnek rá mostanában beszélni mindenki elfoglalt. De annak akinek van ilyen barátnője az becsülje meg :)

2012. máj. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Igen, ez így van, én is megbecsülném ha lenne...de hát ez van, pedig a beszélgetés nem vesz el olyan eget rengetően sok időt....na mind1.
2012. máj. 6. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!