Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért hiszik azt az emberek,...

Miért hiszik azt az emberek, hogy aki nem jár bulizni és inni, annak nincsenek barátai?

Figyelt kérdés

2012. máj. 6. 11:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
8%
Mert ez így van. Nehéz belátni, de tényleg igaz. Én is sokat áltattam magam az ellenkezőjével, de a 21.században a bulikban alakulnak ki a barátságok. Nézzük, én sem járok bulizni és a jelenlegi legjobb barátom sem, hogy mit eredményez ez? Szinte nem is találkozunk sulin kívül csak a neten beszélgetünk, nem hinném, hogy ez hatalmas barátságnak nevezhető. Ha együtt buliznánk, nem lehet, hogy szorosabb lenne a kapcsolatunk? De! Meg volt egy csaj akivel jó barátságnak indultunk, de a szétválásunk, brutális vérengzésbe csapott át. Hogy miért? Mert azokkal akikkel bulizni járt szorosabb lett a kapcsolata, mint velem, akivel alig járt el, hiába beszéltünk sokat. Próbáld csak ki, kezd el beszélgetni valakivel, tartson mondjuk 1 hónapig, aztán az illető elmegy 1 buliba, halálbiztos lehetsz abban, hogy a buliban megismerteket jobban fogja bírni és érdekesebbek lesznek számára, mint te. Ez persze fordítva is igaz, rád is nagyobb hatást gyakorolnak azok akikkel buliban ismerkedsz meg, a mindennap beszélgetős pajtások szürkének fognak tűnni mellettük. A 21.század ismerkedés szempontjából sz@r, alkalmazkodj hozzá és nem lesz az. A legtöbb zárkózott fiatal úgy képzeli az ismerkedést, mintha a 19.században lennénk, DE NEM OTT VAGYUNK. Cselekedj és élj.
2012. máj. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
98%

Mert olyanok, mint az első válaszoló és fogalmuk sincs arról, hogy sulin, neten, shoppingoláson és bulin túl vannak még az életnek más területei is.

Pl. közös hobbi, sport, urambocsá kirándulás, haverokkal/barátokkal együtt nyaralás (ami nem végig a piálásról és éjjeli életről szól), sőt, lehet az ember barátja szomszéd is, netán lehet, hogy közös értékrend alapján találunk valakiket, hú...


Nem sokat buliztam életemben és nem is sokat fogok, mert nem az én világom, mégis társasági ember vagyok rengeteg baráttal. Akiket nem feltétlen a suliban találtam. És?


Na?


24L

2012. máj. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
15%

Száradj meg otthon és gondolkozz el a barátság fogalmán.

Segítek. Az nem barát aki a facebookon lájkolgat meg néha csetel veled. Az SEMMI.Ha nem jársz bulizni , akkor kimaradnak a közös élmények,nagy röhögések,f@szkodások. Ja! És qrvára nem egy és ugyanaz a bulizás és az ivás!!!Mert a kérdésedből az jön le hogy aki bulizik az minden alkalommal hugyosra issza magát.Tévedés!

2012. máj. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
8%

11:42


Férfiként nem írtad volna mindezt. Nőként lehet, hogy beéred ennyi izgalommal, de férfiként egészen más minden.

2012. máj. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
98%
Már bocs de az bulik és kocsmák nélkül is lehetnek barátai az embernek, olyanok akik szintén nem járnak bulizni, kocsmába. Szerintem jobb az ha van 2-3 igaz barátja az embernek mint, 30 felszínes. De vannak olyanok, mint én akinek nincs is szüksége pár barátnál többre. Általában mi egy parkban kártyázunk, beszélgetünk egy kóla mellet vagy lan partin játszunk. Nekem ez bőven elég.
2012. máj. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
98%

"Ez persze fordítva is igaz, rád is nagyobb hatást gyakorolnak azok akikkel buliban ismerkedsz meg, a mindennap beszélgetős pajtások szürkének fognak tűnni mellettük. "



Ezzel nagyon nem értek egyet. Nem voltam eddig sok buliban (mit is értünk most amúgy buli alatt? Házibulit vagy szórakozóhelyet?), de ha meglátok valamikor egy ilyen rikító rácsos-szemüvegben pózolós hülyegyereket, mindig ökölbe szorul a kezem és az jut eszembe, hogy akkor se tudnék vele beszélgetni, ha az utolsó ember lenne a Földön. Vagy egy ilyet például:



[link]


A szórakozóheyek ilyenekkel vannak tele... a házibulikban is azt tapasztaltam, hogy a legtöbben odáig jutnak, hogy a "MI VAN TE MIÉRT NEM ISZOL B*ZDMEG?" -típusú dolgokat bömböljék a képedbe. Utálom ezeket a részeg, flegma idiótákat, legyenek akár fiúk vagy lányok. Normális embert nem nagyon láttam még szórakozóhelyen. Nekem ilyen részegségben született összeborulós-közös hányós barátságok kösz, de nem kellenek. Ezek úgy szoktak kinézni, hogy odamész, aztán találkozol valakivel, aki már tökrészeg és elkezdi neked mondogatni, hogy "jó arc vagy". Buliban szerintem érdemben nem lehet barátságot kialakítani, ha ez a cél. Részeg, flegma pávákkal lehet ismerkedni, de azok idióták. Eleve utálok úgy ismerkedni, hogy túl kell kiabálni valami szar zenét és érzem, hogy a másik bűzlik az alkoholtól.


Azzal viszont egyet értek, hogy a meglévő barátokkal érdemes eljárni. Én itt nem feltétlenül a bulizásra gondolok, de nekem pechem van, mert manapság nem nagyon vannak ilyen csodabogarak, mint én, akik biciklitúrákra meg túlélőtúrákra akarnak menni és ott haverkodni. A fiatalok többsége elfogadja azt, hogy ma mindenkinek bulizni kell, különben nem leszünk felnőttek és begyöpösödött, hintaszékes bácsik meg apácák leszünk már 30 évesen, mert nem tudunk majd a gyerekeinknek olyan irigylésre méltó történeteket mesélni, mint hogy részegen széthánytuk a diszkót és átment rajtunk a fél város.

2012. máj. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
86%

11:28 vagyok


11:53


Én szívesen elmennék veled bicikli túrázni meg hasonlók, ezt teljesen komolyan mondom. Nem vagy csodabogár, én is szeretem az ilyeneket.


A srácokról amiket leírtál.. az csak a külső, ismerek egy rácsos szemüvegben pózolós gyereket, akinek az önbizalma egy kiskutyáé, szinte bármire rávehetném, akár arra is, hogy teázzunk egy könyvtárszobában és a kvantumfizikáról beszélgessünk. :) Túl sokat foglalkozol a külsővel, egyáltalán nem számít. Szerinted, ha én medvének öltözve járnék veled kávéházakba, akkor a többiek nem gondolnák azt, hogy bolond vagyok? De! És te ezt gondolnád? Nem, mert nem vagyok az. :D

2012. máj. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
100%

Nem kellene általánosítani. Az egyik válaszoló írta, hogy a barátság nem alkalmi facebook-beszélgetésekből áll, de a kérdező nem is állította ezt.

A ivászat-kocsma végletből nem kell feltétlenül a facebook-os barátság végletébe esni. Léteznek más lehetőségek is, és igen, a helyes válasz az, hogy nem a hely, illetve a stílus választják meg feltétlenül a barátokat, hanem fordítva is lehetséges. Attól, mert valaki inkább séta közben szakít ídőt az emberekre, attól még szerezhet barátokat és fenntarthat baráti kapcsolatokat.


A kérdésedre válaszolva pedig: általában sokan magukból indulnak ki. " Amit én nem tudok elképzelni magamról az másnál sem lehetséges "- kb ez a hozzáállás, amely nyilván téves és nem kell, hogy bárkit is befolyásoljon.

2012. máj. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
97%

azért, ha valakik 5-6 db A4-es oldalnyi leveleket írogatnak egymásnak, azért megismerik egymást szépen lassan - igencsak alaposan

és az többet ér, mint a tuc-tuc-ban odadobott csőváz haver

2012. máj. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
20%

12:08


Tényleg? Az eddigi "barátságaim" 6-7 a/4-es oldalnyi beszélgetéssel INDULTAK, majd többszáznyival folytatódtak, mégis egy szemvillanás alatt végük lett. Mint élőben, mint neten, egyik napról a másikra. Ha lányokról volt szó, mindig, szinte állandó jelleggel egy buliban megismert valaki miatt kezdtek kevesebbet foglalkozni velem, vagy teljesen eldobni maguktól (és nem feltétlenül a párkapcsolat dolog miatt, hanem simán barátilag is), egyszerűen azért mert a bulikban megismertekkel szorosabb kapcsolatot tudtak kialakítani MINDEN téren, tökmind1 volt, hogy előtte szinte kézszakadásig írogattunk egymásnak vagy torokfájásig beszélgettünk élőben :D.



Ilyen ez a világ, fogadjátok el. De azért nyugodtan pontozzátok le a válaszom :D.

(első válaszoló voltam)

2012. máj. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!