Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lehetséges, hogy a tanárnőm a...

Lehetséges, hogy a tanárnőm a legjobb barátnőm is egyben?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. Soha nem tudtam jól beilleszkedni. Nem tudtam senkivel megbeszélni semmit, ezért elmentem egyszer egy tanárnőm után. Azóta rendszeresen beszélgetünk, majdnem minden nap, még könyvtárba és cukrászdában is voltunk párszor. Néha már nem értem magam. Miért van ez?

2012. okt. 20. 23:10
 1/2 anonim válasza:
Szerintem próbálj meg a saját kordbelikkel beszélgetni. Lehet hogy nem könnyű, de ki tudja? Talán szerzel pár barátot. Mert ez egy picit fura hogy csak a tanáraiddal beszélsz. Lehet hogy az osztálytársaid is furcsállják. vagy nem tudom. Nem ismerlek, tehát nem nagyon tudok véleményt mondani hogy miért nehéz a beilleszkedés. De nekem is volt ilyen osztálytársam, aki csak a tanárokkal beszélt. Egyszer odamentem hozzá beszélgetni és nagyon örült láttam az arcán:)szóval azóta jóban vagyunk. De ha hozzád nem jönnek akkor menny te hozzájuk ;) csak ennyit tudok mondani sajnálom :/ de remélem segítettem valamicskét :))
2012. okt. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Könnyű azt mondani, hogy ,,barátkozz korodbéliekkel". Nekem is ezzel jöttek anno, mert nekem is több hasonló szitum volt, mint neked, kérdező. Ezt az nem is érti meg igazán, akinek nincsenek beilleszkedési problémái, és sok barátja van. De én megértelek, mert én mindig is úgy voltam vele, hogy a felnőttekkel, nálam idősebbekkel sokkal jobban megértettem magam. Persze volt egy-két barátnőm, korban közel hozzám, de semmi több. Valahogy nem tudott érdekelni a korosztályom eszetlen vihogása, az állandó bulizás, az üres csacsogás, a kibeszélése másiknak stb... Mondták felnőttek, hogy érettebb voltam a koromnál, de nem tudom... Szerintem egyszerűen csak ,,fura" voltam és vagyok. Ez van. Mindegy. Szóval volt egy-két tanár ,,barátnőm", 14-18 éves korom között, főleg a 24-30-as korosztályból. Velük sokat beszélgettem az órák után, és rengeteget segítettek nekem az akkori problémáimon (nem tanulási ügy), némelyikkel még néha ma is levelet váltunk, és érdeklődünk egymás iránt. Az egyik még az esküvőjére is meghívott.:D Lehet mondani, hogy nagy stréber vagyok, de nem a jobb jegyekért voltam velük jóban, nem az én műfajom, és nem is volt rá szükségem, 4,8 körül voltam mindig is. És akkor ott van Édesanyám aki az élő példája annak, hogy előfordulhat, hogy egy tanár a legjobb barátja. Neki még általános 7. körül, volt egy nagyon fiatal biosz tanárnője, akivel komolyan baráti kapcsolatba voltak, ő lett a példaképe, és találkozgattak is sulin kívül, ma is szoktak beszélni skype-on néha.:) Ebből láthatod, hogy a válaszom: igen, lehetséges.:) Sokan elítélik és ellenzik az ilyesmit, de ha nem feltűnő a dolog és a tanár sem csinál belőle nagy ügyet a többiek előtt (nem kivételezik az illetővel feltűnően), akkor miért ne. Ezt mindig baromságnak tartottam, hogy csak azért mert valaki magasabb rangú, mint te , akkor már nem is lehettek jóban. A barátságnál pedig nem kéne számítania ennek. Én úgy gondolom (kövezzetek meg!), hogy ha van az embernek egy szimpatikus ember az életében, aki rendes vele,és meg is érdemli a szimpátiát,akkor nem szabad ,,elengedni", hogy kilépjen az életéből, igen is meg kell becsülni és ahogy csak lehet, jó viszont ápolni vele.

Én most már egyetemen vagyok egy ideje, de most nekem is lett egy nagyon szimpatikus fiatal tanárnőm (kb. 7-8 évvel idősebb nálam), de pl. vele is sokszor szívesebben beszélgetnék, mint néhány csoporttársammal. eddig még ez nem sikerült, mert itt azért nehezebb, nem olyan közvetlen a kapcsolat, de a jövőben igyekszem sort keríteni erre.:)

2017. márc. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!