Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak? Úgy érzem...

Mit csináljak? Úgy érzem durván átvert (holott ez nem igaz) és.

Figyelt kérdés

Na szóval. Tavaly kezdtem a gimit és fél év után nagyon megszerettem egy lányt (persze csak barátilag). Úgy éreztem minden a legszebb, a legjobb, van 1 legjobb barátom akivel mindig együtt vagyunk, hülyülünk, segítünk egymásnak. És ő is nagyon így viselkedett.

Aztán jött egy pofára esés...egyfolytában egy lányról mesélt akit ő úgy szeret, mennyire jó vele, mennyire hülye az a csaj és, hogy ahhhh mennyire imádja. Ez már alapból rosszul esett mert minden második mondata erről a lányról szólt. Aztán én is megismertem ezt a csajt. Amikor 3an voltunk együtt én kb. 9.-nek éreztem magam akin csak röhögni lehet és aki tökéletes arra, hogy megmutassuk a másiknak a legdurvább poénjainkat. Nagyon fájt de azt hittem észrevette ő is ezért nem feszegettem a témát és továbbra is imádtam a barátnőmet. Aztán egyre rosszabb lett a helyzet de én nem adtam föl. Azt hittem együtt meg tudjuk oldani a problémát de NEM. Elkezdtem beszélni arról, hogy ez nekem mennyire fáj.

Ő le sem sz*rta ez egészet és én elkezdtem utálni a csajt akit akkor már ez én legjobb barátom legjobb barátjának nevezhettünk. Oké akkor megmondtam neki, hogy ne beszéljen nekem erről a csajról (jó nevezzük őt X-nek a barátnőmet meg Y-nak mert ezt már nehéz követni sztem). Erre Y azt mondta, hogy pedig ez belőle természetesen jön mert szeret arról beszélni akit a legjobban szeret...kiakadtam de csak magamban mert féltem, hogy ezzel Y-t.

Aztán meg közös profil faceen, közös programokra hozza X-t és SMS-ek neki minden szünetben mert nem tudnak egymás nélkül meglenni. Ezek egyenként nem is akasztottak volna ki de egyszerre és mindig...még mindig kitartottam de beszélni akartam vele erről és egyre dühösebb lettem. Y-t persze nem érdekelte és egyfolytában elhúzott csak, hogy ne tudjunk beszélni erről.

Jól van akkor leírtam neki faceen, hogy mennyire idegesít, hogy annyira nem érdekli, hogy én mit érzek és hagyja már abba vagy hagyjon engem békén (igen mert amikor X-szel nem tudott beszélni én is jó voltam).

Végül is megbeszéltünk erről valamit de semmi változás. A barátai küldözgették nekem a fenyegető üzeneteiket facebookon, hogy mégis, hogy mertem ilyen rossz hangulatba taszítani ezt a szentet. Jó itt kihagytam, hogy durván megbántottam azzal, hogy felraktam egy videót youtubera az ő keresztnevével és kb. a videóban leírtam neki az érzéseimet de miután kiderült, hogy ez mennyire rossz neki leszedtem a videót, bocsánatot kértem és próbáltam valahogy jóvá tenni.

Aztán becsapott. Csak azért, hogy X-szel lehessen és ne velem...na ez volt az ami után megfogadtam, hogy nem érdekel ez a csaj és, hogy nem igaz mit csinált velem... de nem tudtam lepattintani. Egy részt mert én is nagyon szeretem másrészt viszont ő is ragaszkodik hozzám. De már semmi sem az igazi. Úgy viselkedek mint egy őrült vele megsértem (nem mindig azért) és próbálom éreztetni vele, hogy miatta volt depis korszakom (ezt azért ne úgy képzeljétek el ,hogy öngyilkos akartam lenni de délutánokat sírtam át...). Hát őt meg még mindig nem érdekli és folyamatosan megbánt...


Huh nagyon jól esik, hogy ezt így kiírhattam szóval már ezért is köszi.

Mit tegyek? Ez a barátság még megjavulhat? Vagy hogyan távolodjak el tőle?



2012. nov. 26. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem találj új barátnőt. Ennek nem sok értelme van így, nyilván csak egy pótlék vagy.
2012. nov. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen tudom. Csak olyan nehéz és annyira szeretem meg utálom is egyszerre...
2012. nov. 27. 19:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Lány vagy? 16 éves körül?


A helyzet az, hogy egy nem egészséges érzelmi függésbe kerültél tőle, és egy nagyon NAGYON nem egészséges módon zsarolod őt érzelmileg...

Egy egészséges barátság nem így néz ki, nem akar kisajátítani, nem akar birtokolni...

Nem teheted rá annak a terhét, hogy Te depis vagy, délutánokat sírsz át, mert ez NEM AZ Ő FELELŐSSÉGE!


Van nálatok sulipszichológus? Sürgősen bejelentkeznék hozzá, és megtárgyalnám ezt vele. Nagyon labilis vagy most érzelmileg, kellene a segítség, hogy eligazodj az imádatod és haragod útvesztőiben...


Minden jót! :D

2012. nov. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen 16 körül (bár még nem teljesen vagyok annyi).

Jah tom, hogy nagyon hülyén viselkedtem/viselkedek...

Nagyon rossz érzés ez is...

Depis már nem vagyok igaziból. Meg talán ne is voltam.

Jah egy barátság nem így néz ki. Vannak igazi barátaim akikkel eddig csak jó élményeim voltak de nem tom...

ez olyan váratlanul ért, hogy van olyan ember akinek én nem kellek...:/

2012. dec. 1. 10:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Bizony-bizony... az elutasítás... Sajnos ez is az élet része, ezt is meg kell tanulni elviselni anélkül, hogy összeomlanánk.

Sulipszichológus tényleg jó lenne Neked!!!

2012. dec. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! ;)
2012. dec. 1. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!