Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, ha soha nem jön...

Mit tegyek, ha soha nem jön össze a kapcsolatteremtés másokkal?

Figyelt kérdés

Minden esetben, amikor arra kerül a sor, hogy közelebbi vagy barátibb kapcsolatba kerülhetnék másokkal, elhúzódom vagy olyan képet festek magamról, vagy úgy viselkedek (pl. mogorvábbá válok, stb.), amely visszalépésre készteti a másik felet. Emiatt soha nem sikerül egyetlen egy kapcsolatot sem kiépítenem és állandóan egyedül vagyok.

Hogyan tudnám ezt legyőzni? (A tudatos odafigyelés nem megy, mert vannak váratlan gyors helyzetek is, amikor odafigyelni nem lehet.)



2013. febr. 25. 17:21
 1/6 KZitus ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A kapcsolatteremtés mindig két ember közötti kapcsolat. Ahogyan leírtad, nálad többnyire Te vagy az akadály.

Miért? Miért húzódol el?

Miért festesz magadról más képet?

Ezekre a kérdésekre kérlek, ne másoktól várjál választ, mert ez benned van és neked kell magadhoz őszintének lenned.

Lehet, hogy nem volt még olyan baráti kapcsolatod, amelyben jól érezted magad?

Vagy éppen ellenkezőleg csalódtál valakiben és félsz az újabb kudarctól?

Nekem jó baráti kapcsolataim vannak és ezek megszépítik, színesítik és nyugodtabbá teszik az életemet, mert mindig van kire számítanom jóban, rosszban egyaránt.


Ahhoz, hogy ez így legyen, bizony időt és energiát szánok a barátaimmal ápolt kapcsolatra.

Nem a magam értelmére, inkább a Biblia tanácsaira hallgattam, amikor barátokat választottam.

Például:" Minden időben szeret az igaz társ és testvérül születik a nyomorúság idejére". Példabeszédek 17:17


Másik tanács: " Aki bölcsekkel jár, maga is bölcs lesz, de aki ostobákhoz társul, az rosszul jár" Példabeszédek 13:20


Azért is keresned kell annak okait magadban, ami akadályoz a barátságok kialakításában, mert az hosszú távon a károdra lehet. Figyeld meg mennyire romboló hatást fejt ki az, ha elszigeteled magad: "Aki elszigeteli magát, az a saját önző vágyát hajszolja, és minden gyakorlati bölcsesség ellen kifakad". Példabeszédek 18:1


Ne add fel. A Biblia tanácsai segíthetnek, hogy közeli jó kapcsolataid legyenek.

Szívesen segítek. Írjál privátban.

2013. febr. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szerintem nem bízol eléggé magadban. először magaddal kell rendben lenned, hogy mással kialakíthass kapcsolatot.

nagyon ajánlom Osho-Intimitás című könyvét, amiben szó van az önelfogadásról, és a kapcsolatteremtésről is

2013. febr. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy valójában már annyit csalódtam az emberekben, de főleg nagyon sokan bántottak és/vagy megbántottak, hogy nem tudok / merek magamhoz közel engedni senkit. Szerintem ez lehet az oka. Mit tegyek?
2013. márc. 2. 17:02
 4/6 A kérdező kommentje:

És emellett szemkontaktust sem merek létesíteni senkivel, aki fél méternél közelebb lép hozzám, nehogy bánthasson vagy belém lásson (mármint azt a sok rosszat ne tudja meg, amin átmentem eddig)

Most akkor mit tegyek? Örökké egyedül maradok?

2013. márc. 2. 17:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a tudatos odafigyelés nem elég, javaslok egy pszichológust (nem, nem csak dilinyósok járnak pszichológushoz, pár beszélgetés bárkinek jót tehet). Ha a váratlan helyzetekben szúrod el a dolgokat, érdemes előre felkészülni. Találj ki előre néhány olyan reakciót, szófordulatot, beszédtémát, amelyeket "vészhelyzetben" bevethetsz. Ezeket érdemes előre begyakorolni, pl. kitalálni pár beszédtémát, amelyekről jól tudsz beszélgetni, és gyakorlásképpen előre beleásni magadat ezekbe a témákba, hogy ne fulladjon majd kudarcba a beszélgetés.
2013. márc. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 KZitus ***** válasza:

Szia!


Megnéztem a kommentedet, és azt vettem észre, leginkább az önbizalom hiánya az egyik akadály, amelyik gátol a kapcsolatok kialakításában na és nem utolsósorban az, hogy nem tudod saját magadat elfogadni, ezért hogyan is gondolhatnád, hogy mások elfogadjanak?

Van egy egyéniséged, ha úgy érzed, hogy a személyiségedben vannak olyan tulajdonságok, amelyek másokat (több különböző alkalommal is)zavarnak, próbálj meg ezen változtatni, de ne gondold azt, hogy ezért, vagy azért elfogadhatatlan vagy mások számára. Van, amikor neked kell alkalmazkodnod másokhoz, van, amikor másoknak hozzád.

Legyen kicsit több önbizalmad, és máris jobban fog menni a kapcsolatteremtés. Azon kívül ne feledd, mindenki hibázhat, de tanuld meg a hibákat kezelni és ne "kövezd" meg magadat érte. Legyen több önértékelésed.


Szép napot.

2013. márc. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!