Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Valaki segítene nekem?

Valaki segítene nekem?

Figyelt kérdés
van 1 ismerősöm/haver/barát. hogy dönthetem el hogy kihasznál-e vagy sem?? egyre többször veszem észre, hogy ha kéne valami akkor állandóan hozzám fordul egyébként időnként tök jól eldumálunk meg minden, látom hogy érdeklődik, máskor azt érzem, hogy csak mert kell neki ez az. pl: ha esik akk. feljön a barátnőjével h ne ázzanak meg, de különben nem. és az a baj, hogy nem tudom rendesen megítélni azt sem h barát-e vagy haver. segítsen valaki mit tegyek????

2013. ápr. 12. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:

azt ami jó neked :) amúgy szerintem senki nem megy fel valakihez csak, mert esik, hogyha nem kedveli.


egyébként meg ne félj attól, hogy kihasználnak e. az emberi kapcsolatok nem olyanok, mint a kereskedelem. ha kedveled akkor keresd és örülj ha látod. legyél aktív. és fogadd el, hogy a barátságok hullámzóak.

2013. ápr. 13. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 köszi a tanácsot! :) nos nem tudok rájönni vele kapcsolatban hogy vajon mit akar, mit nem, valamilyen szinten biztosan szimpatikus vagyok neki. viszont meghallgatnám mit mond a hátam mögött. ami azt illeti, sajnos túl sokszor tartok tőle hogy kihasználnak, és épp ez a baj, nem tudom hogy jól érzem-e vagy csak szimplán túl reagálom.
2013. ápr. 15. 17:27
 3/6 A kérdező kommentje:
#1 egyébként hogy válaszoljak, kedvelem xd
2013. ápr. 15. 22:07
 4/6 anonim ***** válasza:

szerintem ez jóval dinamikusabb, változóbb dolog, mint, hogy ő tudná, hogy mit akar. látod te sem tudod biztosan, hogy te mit. és ma nem azt, amit egy hete. ez egy olyan dolog, mint egy valós időben történő rögtönzés. ha jól sikerülnek ezek a közös interakciók, közös mozdulatok, akkor épül, kibomlik ez a dolog, ha nem akkor alábbhagy kicsit a kedv. és folyamatosan ide oda hullámzik a dolog a két irányba. ezért fontos, hogy valamennyire gondozza az ember a kapcsolatot. tartsa fönn, tartsa életben a szálat. legyen egy folyamatos ritmus. én pl sokáig ezt nem csináltam, nem nagyon kezdeményeztem. nem találtam ki programokat, nem nagyon kerestem embereket és nem azért mert nem kedveltem őket, csak nem jutott eszembe, hogy kéne. annyi nekem elég volt, amit mások kezdeményeztek bele. nekem így is minden rendben volt. mondjuk e miatt aztán le is épült néhány kapcsolatom.


szerintem a kihasználás dolgot talán úgy tudod kezelni, ha annyit adsz, amit neked jó adni, viszont ezért nem vársz nagyon hálát. szóval nem úgy gondolkozol, hogy mit kéne visszakapnod, hogy vajon megtörtént-e az ellen szolgáltatás. ekkor nem csalódhatsz. mert tök egyoldalúak az adásaid. nem olyan, hogy keletkezik ott egy kiegyenlítetlen számla. ha ezt jól csinálod ez nem is egy rossz szerep. persze meg kell találni a megfelelő arányokat, de az biztos, hogy elrontod az egészet a magad számára és talán a másik számára is, ha nagyon gyötrődsz ezen. én pl olyantól nem szeretek elfogadni segítséget, akiről tudom, hogy utána görcsöl rajta és felébred benne a gyanú, hogy vajon szabad volt e ezt adnia. pedig közben lehet szívesen adja, csak befészkelt valahogy a fejébe ez az egész, és emiatt aztán mégsem olyan örömmel adja. de ezzel az egésznek az lesz a vége, hogy én sem tudom a dolgot olyan felhőtlenül kapni, mert már közben én is görcsölök rajta. de persze fura dolog ez, nem hiszem, hogy szét lehet szálazni az egészet. ez ilyen azt gondolom, hogy azt gondolja, hogy azt gondolom, hogy azt gondolja izé :D fontos a magabiztosság, meg a bizalom az biztos. meg szerintem nem nagyon lehet teljes egyensúly sem. van aki egyszerűen többet tud adni megerőltetés nélkül, mint más. pl aki ért valami hasznoshoz, azt jobban lehet használni, mint aki nem. de ha ezt jól csinálják, akkor talán e jó is lehet neki. csak nehéz dolog ez tényleg, hogyan adjunk megfelelően és hogyan fogadjunk el megfelelően. nem tudom.

2013. ápr. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 köszi megint :D hát változó az biztos. régebben mikor megismerkedtünk mondjuk abban az 1 évben szinte végig rengeteget beszéltünk barátok lettünk. aztán utána nem és megint igen :D én alapjáraton nagyon jól elvagyok vele, jó fej, meg úgy, szerintem jól megnyílik nekem ha ketten vagyunk. vagyis ha többen akkor mást mond ugye mindenki előtt. xd próbálom megtalálni az egyensúlyt, de az a baj velem, hogy nem tudom megítélni ki barát ki nem, ki mit akar, annak ellenére hogy van 1 megérzésem szinte mindig. és ő valahogy nem tűnik olyan számító embernek. viszont tőle függetlenül szerintem kissé paranoiás vagyok. régen volt valaki akiről azt hittem, hogy barát, aztán mikor jött 1 jobb akkor közölte hogy megunt stb. azt hiszem ez az oka hogy nem tudom ezeket a dolgokat normálisan kezelni. szóval nem az a hibás akiről alapból írtam. azt hiszem. de mint látod eléggé hullámzok. és ő elég fontos nekem baráti/haveri szempontból. mindenesetre még egyszer köszönöm. :)
2013. ápr. 16. 18:20
 6/6 A kérdező kommentje:
ja és egyébként nem szoktam ezt érezni vele kapcsolatban, ha adok neki valamit, mert inkább élvezem a társaságát. meg az se fordult szerintem elő hogy viszonzást várnék, csak most valahogy ez feltűnt a múltkor. xd
2013. ápr. 16. 18:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!