Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátainkat mindig mi...

A barátainkat mindig mi választjuk?

Figyelt kérdés

Van egy olyan problémám, hogy aki szimpatikusnak tűnik elsőre, azzal kedves vagyok, úgymond barátok leszünk pár beszélgetés után, mire rájövök, hogy milyen, hogy nem szeretnék vele barátkozni, hanem inkább valaki mással...és az a baj, hogy nem tudok távolságot tartani...se megakadályozni azt, hogy ez a barátság tovább erősödjön: ha odajön, ugyanolyan kedves vagyok vele, mintha tovább akarnám erősíteni ezt a barátságot, egyszerűen nem tudok másmilyen lenni....

Belül meg közben szenvedek, hogy mással akarok barátkozni. Alapból nincs sok barátom, de alig van olyan, akit tényleg nagyon szeretek és nagyon jó vele lenni...

Miért vagyok ilyen? Mi a baj velem? Nem vagyok normális...:(



2013. ápr. 26. 18:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte mindig msok választanak minket, majd ahogy érsz, és nősz, úgy szelektálod ki az embereket magad körül és törekszel arra, hogy te válassz.
2013. ápr. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen, de az a baj, h nem merek szelektálni...nem tudom, h h kell...nincs hozzá bátorságom vagy nem tudom...hogyan kell valakit "szelektálni" ?
2013. ápr. 26. 18:16
 3/18 A kérdező kommentje:

Van az a mondás, hogy :Madarat tolláról, embert barátjáról ismerhetjük meg."

Ez rám nem igaz...és mindenki másra meg igen(?).. :(

Legszívesebben sorba állítanám az összes barátomat, és megmondanám, h "veled igen, veled nem, veled sem szeretnék barátkozni" De persze ilyet nem lehet csinálni...

2013. ápr. 26. 18:20
 4/18 A kérdező kommentje:
Segítsetek légyszi! A zöld kéz megy mindenkinek :)
2013. ápr. 26. 18:24
 5/18 anonim válasza:
100%
Attól még nem lesz barát valaki ha beszélgetsz vele, legfeljebb ismerős, haver. Ha úgy érzed nem fontos kapcsolat akkor állj vele kevesebbszer szóba, csak pár szót beszélj vele így "magától leválik rólad" egy idő után. Az igazi barátból kevés van és ez normális dolog, úgyhogy semmi baj nincs veled!
2013. ápr. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Barát az aki jóban-rosszban melletted áll mit a cövek és az utsó falatját is megossza veled/vagy neked adja, ha a helyzet úgy kívánja.


Haver az, akivel jó eldumálni, és eltölteni az időt, beszélgetni, de pontosan tudod, hogy ha helyzetbe hoznád(tudatosan) akkor az egyéni érdeke győzne, a te érdekeddel és segitéseddel szemben.

Ismerős pedig, akitől nem vársz semmit, de van olyan szinten, hogy tartsd annyira embernek, hogy elviseld a közeledbe, és beszélgess vele.


A többiek idegenek.


Ha ez alapján szóród ki az embereket magad körül-nyersz.

2013. ápr. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
*Barát az aki jóban-rosszban melletted áll mit a cövek és az utsó falatját is megossza veled/vagy neked adja, ha a helyzet úgy kívánja. A te érdekedet előrébb tartja mint a sajátjáét.
2013. ápr. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Helyzetbe kell hoznod az embereket ahhoz, hogy megtidd, mi van a "felszin" mélyén emberileg. No meg figyelned kell arra is mit művel az illető a többi emberrel szemben is. Idegennel, ismerőssel, barátnak mondott egyénnel. Aki egyszer is aljas módón lép, azzal sose állj szóba, kerüld ki, lépd át. Ugyanis idő és az érdekétől függ, te veled mikor teszi meg ugyan azt amit a másik emberrel megtett. Tehát az áruló:kukázandó. Bárkit is árult el.Még ha az irigysége tárgyát akkor is.
2013. ápr. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Van egy mondat:


"Szerelemben és háboruban minden fegyver megengedett"


Aki ezt kimondja/leirja a száján/kezével, azt lépd át, egy szó nélkül. Bármilyen kedves, bármennyire is cukinak tűnik, bármennyire is előadja, hogy ő a tuti megbizható ember. Egyszerűen lépd át, mert kb. ennyit ér az illető.

2013. ápr. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi tanácsokat, várom a többit is :)

Van egy osztálytársam, aki most nagyon rám akaszkodott(nem csak miatta tettem fel a kérdést)...kicsit különc volt, nem igazán szólt hozzá senki, én meg igen mert szimpatikus volt, meg kicsit sajnáltam is...és az első beszélgetés alapján még szimpatikusabb lett(volt több közös témánk), de aztán...aztán egyre inkább nagyon nem, és én már egy ideje soha nem megyek oda hozzá beszélgetni, de ő az első beszélgetésünk óta követ, örül, h van egy barátja, én meg már alig bírom elviselni...nagyon megutáltam egy csomó dolga miatt, komolyan, és ráadásul aki vele meglát, annak rólam is megvan a véleménye....

Ne értsetek félre, én adtam neki esélyt, nem a külső alapján ítéltem, de belsőleg is nagyon nagyon fárasztó és idegesít ha a közelemben van, "rámakaszkodott"...és nem tudom mit tegyek...nem akarom megbántani, de ő nem veszi az apró célzásokat, állandóan hívogat, írogat, ha meglát kb futva jön hozzám...mit tegyek?

2013. ápr. 26. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!