Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Én lettem a suli rosszéletű...

Én lettem a suli rosszéletű ribanc@, csak mert helyes barátom van! Hogyan oldjam meg a helyzetet?

Figyelt kérdés

Nem olyan régen van barátom, aki nagyon jóképű, pont ezért sok "hódolója" van a lányok körében. Én nem vagyok annyira népszerű, mint ő, meg meseszépnek sem mondanám magam - jó, rondának sem. Először csak azt hittem, hogy ő is ilyen csajozós, menő, bunkó köcsög, ezért nem is érdekelt, de aztán egy iskolai feladat után jobban megismertük egymást, kiderült, hogy egyáltalán nem olyan, mint amilyennek látszik, sőt, megveti ezt az életstílust, arra is rájöttünk, hogy eléggé hasonlítunk. Szerelem lett a vége...

De az osztálytársaim (a lányok) folyamatosan azt találgatták, vajon miért pont velem jár a barátom, bántottak, cikiztek, és mikor már nagyon durván szekáltak, megmondtam az egyiknek a magamét, és megfenyegettem, hogy ha nem fejezi ezt be, elmondom a barátjának, hogy megcsalta (véletlenül láttam, hogy egy másik pasival van). Ja, ezt kár volt, azóta én vagyok az iskola ribanc@, mert ezek a lányok folyamatosan pletykákat terjesztenek, hogy megcsaltam a barátom, kétszer volt aburtoszom, voltam már elvonón, meg ilyenek. A barátomon és a barátnőimen kívül ezt mindenki elhiszi, lenéznek, megvetnek, most már a barátomat is kérdezgetik, mit akar egy ilyen kurv@tól, aki fűvel-fával csalja. Nagyon bánt ez, mert tőlem távol áll ez az életstílus, és rossz, hogy olyanok is elhiszik ezt, akik még két szót sem beszéltek velem. Mit csináljak ezekkel a pletykákkal? Nem akarom, hogy még többen elhiggyék, még a végén a tanárok fülébe jut.



2013. máj. 5. 08:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vele foglalkozni.
2013. máj. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedig igenis jo lenne ha a tanárok észre vennék ezeket a dolgokat. Első körben a szüleidnek szólj (ha olyan a viszonyod velük) ha ők bemennek beszélni a tanárokkal az jo.ha nem, neked kell kicsit komolyodnod és oda állni az igazgató elé és kérni hogy állítsa le a pletykákat.

Kötelesek kivizsgálni az helyzetet, lásd mennyi öngyilkosság volt az iskolai csufolodas miatt.

2013. máj. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Mondjuk a barátodnak kéne megvédeni....
2013. máj. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hidd el, megpróbált. De nem tudja 500 gyereknek elmagyarázni, hogy ez nem igaz, ráadásul még csak el sem hiszik neki.

A szüleim egyébként tudják, nagyon fölháborodtak, de megkértem, hogy ne avatkozzanak annyira bele, mert akkor még rosszabb lenne, ráadásul nem lesznek mindig mellettem, ha valami baj van. Azt mondták, jó, de ha tovább durvul a helyzet, be fognak menni az igazgatóhoz.

2013. máj. 5. 08:33
 5/8 rebusska válasza:
80%
azonnal menj el az igazgatóhoz mondd el az egészet azt is hogy kik terjesztik! Ez személyi jogok sértése. a szüleidnek is szólj persze. és szerintem válts sulit
2013. máj. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd rájuk, emelkedj felül, legyél az okosabb. Csak mosolyogj rájuk, hidd el nekik ez sértőbb lesz, mint akármilyen beszólás. Aztán úgyis megunják, ha látják, hogy nem érdekel a dolog. A barátod úgy is hisz neked, hát legyetek boldogok, ezek meg pukkadjanak meg az irigységtől! :)


22/L

2013. máj. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs, hogy a helyedben mit csinálnék. Fiú vagyok, szóval én erővel tuti szétcsapnék közöttük és beverném pár ilyen idióta pofáját. De Neked nem javaslom.

Szerintem az a fontos, hogy akik melletted állnak, azokat továbbra is magad mellett tartsd. Mert ahogy ismerem az ilyen szenny "embereket", ha látják, hogy ezzel a pletykálkodással nem érnek célt, mert a barátod és a barátnőid továbbra is kiállnak melletted, akkor a következő lépésük az lesz, hogy valamilyen módon megszüntessék ezt a "szövetséget". Tehát most a legfontosabb, hogy leülj a barátoddal és a barátnőiddel, és beszéld meg velük, hogy ne higgyenek el semmit sem a közeljövőben ezeknek a r*hadékoknak, mert durvább dolgokkal fognak próbálkozni.

A legjobb fegyver ellenük talán a közöny, ahogy fentebb valaki javasolta. Az, hogy nem foglalkozol velük, elengeded a füled mellett a dolgokat. És ne vegyél magadra semmit, nehogy a Te lelked szenvedje meg azt, hogy néhány kretén nem bír magával! Véleményem szerint a suli elhagyása nem jó ötlet, mert akkor ők győznének.

Mindezen dolgok ellenére amik veled történnek szerencsésnek is mondhatod magad, hiszen olyan barátnőid és barátod van, akik kiállnak melletted.

2013. máj. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
79%
Egyutt vagytok meg a baratoddal? :)
2016. febr. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!