Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogosan haragudtam meg? Vagy...

Jogosan haragudtam meg? Vagy tényleg pénz kellett hogy kérjenek tőlünk egy ilyen dolog miatt a barátaink?

Figyelt kérdés
28 éves nő vagyok, a férjemmel ma elmentünk kerékpározni a délután. Már jó messze elmentünk, amikor a férjemnek kidurrant a kereke. Ha gyalogolni kellett volna haza az tuti lett volna vagy 4 óra, így a férjem felhívta a legjobb barátját, akinek terepjárója van és fel tudjuk pakolni rá a bicikliket, hogy legyen szíves értünk jönni. Jött is, 20 perc és már ott is volt, haza is hozott minket. Amikor szálltunk volna ki, hogy pakoljuk le a bicikliket, mondja hogy akkor ez 2000 Ft lesz, hiszen a benzin, meg hogy eljött idáig, csak hétvége van, stb. Összenéztünk a hátsó ülésen a férjemmel, vissza is kérdeztem, hogy most viccel-e vagy sem, de nem, ő teljesen komolyan kérte azt a 2000 Ft-ot. Ha ki is számoltuk volna a költséget sem lett volna annyi, max. 1000-1200 Ft! Nem azért a 2000 Ft-ért, de mi is egy csomószor mentünk kocsival át a szomszéd városba a kislányukért az oviba, mert éppen nem tudott senki sem a gyerekért menni. Soha nem kértünk pénzt, meg se fordult volna ez a fejükben. Egyszer sem.. Hiszen erre valóak a barátok, hogy ahol tudnak, segítenek, és ez így nagyon meglepett minket. Természetesen kifizettük. A férjem is úgy gondolja, hogy ez gonosz dolog volt tőlük, ha mi is kiszámolnánk a rájuk költött benzinpénzt sokkal több lenne, mint 2000 Ft, de sosem csináltunk ebből problémát. Rá sincsenek szorulva a pénzre, jól keres ő is, a felesége is. A gesztus bánt a leginkább. Szerintetek jogos a haragunk? Vagy hívjuk fel őket megbeszélni a dolgokat? Nem akarunk rosszba lenni velük, jó barátaink.
2013. máj. 25. 19:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

A gesztus valóban durva volt, kivált úgy, hogy nincsenek is rászorulva.


Tényleg nem érdemes haragban lenni velük. Fizessétek ki a pénzt, és felejtsétek el őket örökre, mint barátokat. A barátság nem itt kezdődik, de általában normális helyzetben itt végződik.


Legközelebb hívjatok taxit, az is olcsóbb lesz és legalább korrekt: előre tudjátok, hogy fizetni kell a szolgáltatásért, és nem hazudoznak nektek holmi barátságról.

2013. máj. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
90%
Azta jó bunkó volt!
2013. máj. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

Ez durva. Soha nem kérnénk ilyenért pénzt még akkor sem, ha az ország másik végébe kell menni. MEg oké, még hagyján a benzinpénzt, na de "meg hogy eljött idáig, csak hétvége van, stb." ???

Lehet egy darabig nem keresnénk őket..

2013. máj. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Egy igazi barát nem igy viselkedik szerintem...jogos a haragod,fôleg,hogy ti is segítettetek már rajtuk.Ezt bizony megkellene beszélnetek,mert a segítség oda-vissza mûködik és önzetlenül jóbarátoknál.Én nem mertem volna pénzt kérni azaz egy biztos!Nem lett volna olyan vastag bôr a képemen!
2013. máj. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%

"Nem akarunk rosszba lenni velük, jó barátaink."


Biztos???? Minek az embernek ellenség, ha ilyen barátai vannak? :)


Amúgy egy tartalék belsővel olcsóbban is kijöhetett volna. Kb. 10-15 perc egyszerű szerelés. Vagy kisebb defekt esetén hazáig tartó folyamatos pumpálással is .


Hol volt az egész helyileg?

2013. máj. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Igen, pont ez a durva, mi mindig ott voltunk amikor csak kellettünk. Lehet kicsit tényleg hanyagolni kéne ezt a dolgot, de a férfi a férjem gyerekkori jó barátja, én is nagyon megkedveltem őket, nem tudjuk mire vélni ezt a ma délutáni sztorit. De nem fogjuk őket felhívni egyelőre. Gondolkozzanak el egy kicsit..
2013. máj. 25. 19:53
 7/19 anonim ***** válasza:
87%
Azért ez a férjedet szegényt eléggé szíven üthette..még jobban mint téged, hiszen ők gyerekkoruk óta barátok(elvileg). Ő mit gondol, mit kéne tenni?
2013. máj. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Ő sem tudja, mi lenne a helyes :( Most is nagyon szomorú szegényke, mert nagyot csalódott. Ő még nagyobbat. És az a bunkó, lekezelő stílus ahogy kérte a pénzt.. Áhh.. :/
2013. máj. 25. 19:58
 9/19 anonim válasza:
92%
Ez tényleg nagyon bunkó volt. Én nem keresném őket..
2013. máj. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szegény. Hát, nem is tudom mit lehetne neki mondani, hogy megvígasztalódjon.

Én nem keresném őket és ha legközelebb felhívnak, akkor bármi legyen az, de elutasítanám. Ha áthívnak vacsizni, akkor nincs kedvetek átmenni hozzájuk, ha segítséget kérnek, akkor nemet mondani. Aztán ha nem értik a dolgot, akkor utána elmagyarázhatjátok nekik, hogy mekkorát csalódtatok.

2013. máj. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!