Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogosan haragudtam meg? Vagy...

Jogosan haragudtam meg? Vagy tényleg pénz kellett hogy kérjenek tőlünk egy ilyen dolog miatt a barátaink?

Figyelt kérdés
28 éves nő vagyok, a férjemmel ma elmentünk kerékpározni a délután. Már jó messze elmentünk, amikor a férjemnek kidurrant a kereke. Ha gyalogolni kellett volna haza az tuti lett volna vagy 4 óra, így a férjem felhívta a legjobb barátját, akinek terepjárója van és fel tudjuk pakolni rá a bicikliket, hogy legyen szíves értünk jönni. Jött is, 20 perc és már ott is volt, haza is hozott minket. Amikor szálltunk volna ki, hogy pakoljuk le a bicikliket, mondja hogy akkor ez 2000 Ft lesz, hiszen a benzin, meg hogy eljött idáig, csak hétvége van, stb. Összenéztünk a hátsó ülésen a férjemmel, vissza is kérdeztem, hogy most viccel-e vagy sem, de nem, ő teljesen komolyan kérte azt a 2000 Ft-ot. Ha ki is számoltuk volna a költséget sem lett volna annyi, max. 1000-1200 Ft! Nem azért a 2000 Ft-ért, de mi is egy csomószor mentünk kocsival át a szomszéd városba a kislányukért az oviba, mert éppen nem tudott senki sem a gyerekért menni. Soha nem kértünk pénzt, meg se fordult volna ez a fejükben. Egyszer sem.. Hiszen erre valóak a barátok, hogy ahol tudnak, segítenek, és ez így nagyon meglepett minket. Természetesen kifizettük. A férjem is úgy gondolja, hogy ez gonosz dolog volt tőlük, ha mi is kiszámolnánk a rájuk költött benzinpénzt sokkal több lenne, mint 2000 Ft, de sosem csináltunk ebből problémát. Rá sincsenek szorulva a pénzre, jól keres ő is, a felesége is. A gesztus bánt a leginkább. Szerintetek jogos a haragunk? Vagy hívjuk fel őket megbeszélni a dolgokat? Nem akarunk rosszba lenni velük, jó barátaink.
2013. máj. 25. 19:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg nagy bunkóság.

Szerintem nem fogják venni a lapot akkor sem, ha nem keresitek őket. Megbeszélni sem lenne értelme szerintem, mert ha valaki ennyire anyagias az állítólagos legjobb barátjával, akkor úgysem értené, hogy ebben mi volt a bunkóság.

Ha tartani akarjátok velük a "barátságot", akkor ezentúl ti is nyújtsátok be a számlát. /De ez úgysem fog működni hosszútávon, ha nem vagytok olyan szarrágóak mint ők./

2013. máj. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb ha nektek kell menni a gyerekért kérjetek el 2000 forintot.
2013. máj. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ejj, de ismerős, nálunk a családban volt ilyen ember. Ő szó szerint a saját anyjával is kifizettette a benzinpénzt, mert meglátogatta. Szintén jól kereső emberről és egy kisnyugdíjas anyáról van szó.

De a testvérével a békülési szakaszban (ezen kívül volt pár húzása, amiért mindenki elfordult tőle, de a tesójától kapott egy utolsó esélyt sok év csend után) ugyanezt eljátszotta, meg is szakadt végleg a kapcsolat.

2013. máj. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Utolsó: ez sem semmi..
2013. máj. 25. 22:13
 15/19 anonim válasza:
86%
Ha hívnak és megkérnek valamire, mond, hogy majd visszahívod, mert ki kell számolnod, hogy mennyibe is kerül ez nektek, meg áfa, meg az időtök is pénz ugye,de majd értesíted az árról.
2013. máj. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
88%
Én a helyetekben ott kiosztottam volna őket, hogy na, akkor szépen összeszámoljuk, hogy mi mennyiszer mentünk el a lányotokért, és akkor fizethettek ti nekünk. Vagy ha akkor nem, én most megbeszélném velük ezt a dolgot, higgadtabb fejjel. Az ilyen nem igazi barát, mert a barát az önzetlenül segít a barátjának, ha bajban van.
2013. máj. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Elmondtam a feleségnek a sérelmeket, de csak röhögött. Na egyelőre végeztem velük és a barátsággal.. Olyan lekezelő stílusban beszélt velem.
2013. máj. 26. 16:33
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Na hát ez a liba nem is érdemli meg a barátságodat...
2013. máj. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Na most meg mi lettünk lebunkózva.. Érdekes.
2013. máj. 28. 08:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!