Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a véleményetek, tanácsotok?

Mi a véleményetek, tanácsotok?

Figyelt kérdés
volt egy srác.. véletlenül ismerkedtünk meg és nagyon jóba lettünk (barát!) bátyámnak tekintettem, segítettünk mindenben egymásnak.. konfliktus kezelés, családi vészhelyzet, baráti csalódás, exek ilyenek.. mindketten ugyanabba az egyesületbe fociztunk elmentünk egymás meccseire.. állandóan ugrattuk .. aztán elmentünk bulizni és egész este olyan érzésem volt, hogy valami már más.. hallgattunk egy előadást egy részeg férfitől, hogy fiú-lány barátság nincs, csak az egyikük jól titkolja hogy szerelmes a másikba.. én persze kinevettem, ő elgondolkozott rajta..kezdtem látni, érezni , hogy nem olyan velem mint régen..hogy talán több vagyok neki mint "hugica" , ezért próbáltam távolságot tartani, nem írtam neki, nem vettem fel ha hívott, nem mentem meccsre (lehet hogy bunkónak látszok,de azt éreztem ezt kell tennem).. de aztán egy reggel csenget valaki, kinézek és ő volt az.. kimentem pizsamában és kócos fejjel leültünk a házunk előtti padra és elkezdte mondani hogy miért nem kerestem meg ilyenek.. nagyon zavarban voltam olyan "úristen mit mondjak neki hogy ne bukjak le fejjel" nem értem rá..nem mindegy? - aláírom béna volt, de jobb nem jutott eszembe.. erre meg letámadott hogy rohadtul nem mindegy, mert, hogy én több vagyok neki mint barát.. tudjátok eleinte tetszett meg volt amikor én akartam többet, de akkorákat rúgott belém amit barátként elnézünk, de párunknak nem.. na és utána abba az iskolába mentem (nem miatta mentem oda!)(Én 16 Ő 19 éves) és minden reggel látom és szinte bujkálok előle - tudom ez nem normális.. és rohadtul hiányzik, de úgy mint a legjobb barátom mint a "bátyuskám".. nem akartam megbántani azzal, hogy nem szeretem de így jobb nem? - tudom nekem kéne tudni.. de talán más jobban megtudja megítélni kívülről..

2013. máj. 30. 20:03
 1/10 Bruce_Wayne ***** válasza:
ismerős a helyzet.Neked bizonyára jobb, ő viszont szenvedő alannyá vált. Nem igazán van mit tenni, ha te nem szeretnéd komolyabbá tenni a kapcsolatot.Kizártnak tartom hogy úgy viszonyuljon hozzád mint "hugicához",legalább is egy jó ideig. :S
2013. máj. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de én nem akarom, hogy miattam szenvedjen :/
2013. máj. 30. 20:22
 3/10 anonim ***** válasza:

Őszintén, itt nincs jó megoldás, valaki, vagy mindkettőtök rosszul jön ki az egészből. Ahogy én látom, három lehetőséged van: talán a legtisztább az lenne, hogy megmondod neki, hogy ez így nem pálya, és megszakítod vele a kapcsolatot. Így ugyan mindkettőtöknek rossz lesz kezdetben, de a jövőbeli problémákat, szenvedést így a legegyszerűbb elkerülni. Aztán megmondhatod neki, hogy a barátságnál többre nincs esély, és elsütheted a borzasztó "maradjunk barátok" szöveget. Így lehet, hogy te boldog leszel, de neki rossz lesz helyetted is, és így sem fog sokáig kitartani már ez a nagy barátság. A harmadik, ha esetleg a régi érzésből, hogy volt, hogy te akartál többet maradt valami, és megpróbálod, hátha sikerül újra feléleszteni valamit, de így meg magadat csapod be.

Én biztos az első pontot választanám a helyedben, és ha nem is azonnal, mert az így jobban belegondolva nem megoldás, de szép fokozatosan leépíteném ezt a barátságot.

2013. máj. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Bruce_Wayne ***** válasza:
miért lennél hibás azért mert ő mélyebben érez irántad? ez nem kényszer dolga.Ha tényleg nem kívánsz vele komoly kapcsolatot beszéljétek át a dolgot,ha pedig eztán is úgy érzitek nem tudtok barátként viselkedni, jobb ha egy ideig kerülitek egymást.Most még nagyon rossz érzés de idővel akár még erősebbé is válhat tőle a kapcsolatok mint azelőtt.
2013. máj. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
próbálom megfogadni köszönöm a válaszokat sokat segítettetek!! :)
2013. máj. 30. 20:49
 6/10 Bruce_Wayne ***** válasza:
nem lesz könnyű egyikőtöknek sem, sok sikert,és kitartást.Csak ügyesen :)
2013. máj. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
igyekszem:)
2013. máj. 30. 21:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Ismerős, és eleinte kicsit gázos volt, de úgy tettem, mintha nem is tudnám. Habár látom, hogy a jelenlétemben zavarba van, de nem izgat. Úgy csinálok, mintha semmi sem történt volna! Egy barátságból lehet kapcsolat, viszont kapcsolatból már sosem lehet igazi barátság! Én nem rontanám el ezt ezzel, de mivel te sem érzel iránta semmit, csinálj úgy, mintha nem tudnál semmit, vagy elfelejtetted volna!
2013. jún. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Kérlek menj el hozzá és mondd meg neki, hogy nem akarod tovább kerülni de te csak batárodként szereted. Ez után pedig hagyd békén hogy tullépjen rajtad. Ez meg kell tenned ha nem akarod bántani..
2013. jún. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
megtettem és jobban is érzem magamat :) köszönöm:)
2013. jún. 4. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!