Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nincs egy szál barátom...

Miért nincs egy szál barátom se? Mit ronthattam el?

Figyelt kérdés
Elég zárkózott típus vagyok,de mondhatnám inkább azt ,hogy azzá váltam.Most kezdtem a 9.osztályt ,illetve végeztem,barátok nélkül.Az osztályunkba 24 lány és 4 fiú van ,ebből már a klikkesedésekre lehet következtetni,ebből 2 lány előzőleg osztályrársam volt,de ma már levgőnek néznek és csak akkor szólnak hozzám,ha valami hasznuk származik belőle.Az egész még a nyár végén kezdődött, az osztályunk létrehozott egy facebook csoportot,egy lány írt,hogy szimpatikus vagyok neki és ismerkedjünk még az évnyitó előtt és legyünk padtársak, beleegyeztem.Ismerkedtünk,találtunk közös témákat,tehát egy jó barátságnak ígérkezett.Nemsokkal az évkezdés után volt a szülinapom,elhívtam őt, a 2 volt osztálytársamat és még egy lányt ,akit felkészítőkről ismertem korábbról egy cukrászdába sütizni,jól szórakoztunk ,boldog voltam.Aztán teltek-múltak a hetek és azt vettem észre ,hogy ők 4-en nagyon jó barátnők lettek ,engem kizártak ,határvonalat húztak elém.Ez főleg akkor derült ki,amikor az első osztálykirándulásra mentünk,nem akartak egy szobába lenni velem,tehát egyedül maradtam és azokkal kerültem össze,akik szintén nem voltak túl népszrűek,ez nagyon rosszul esett.Ettől kezdve nagyon magányos voltam,sokat sírtam...A padtársamon látszott ,hogy utál, mindig elvárta,hogy súgjak neki felmérőnél,segítsek a háziába,de ő ezt nem viszonozta,sőt amikor én szorultam segítségre szándékosan eltakarta a lapját vagy úgy tett,mintha nem is hallaná.Amikor csoportmunka volt én maradtam a helyemen,meg is kérdeztem tőle,hogy maradhatok-e,ő azt mondta,hogy igen ,de közbe célozgatott arra,hogy elmehetnék,bűntudatom volt és fölösleges embernek éreztem magam,szorongtam magamban,mivel mások sem fogadtak volna jószívvel.A feladatunk az volt,hogy a "A legyek ura"c.-ű regény főszereplőit jellemezzük, addig rendezkedett,hogy én azt a szereplőt kapjam ,akiről a könyvben a legkevesebb információ van,én behúzott nyakkal ,egy szó nélkül elfogadtam.Na de a drágalátos padtársamnak jutott a főszereplő,akiről sokat kellett írni,ez nem tetszett neki,hangoztatta is ,hogy elcserélné az egyik volt osztálytársaméval,aki nem ment ebbe bele, én többször is felajánlottam neki a cserét,de nem kellett neki és megvetően nézett rám,de közbe még kérlete a másik osztálytársamat,ez is rosszul esett.Eljött a 2.félév ,de ezt megelőzte egy osztálykirándulás ,ahol szintén kirekesztve és magányosan éreztem magam.Közbe prőbáltam másokkal is barátkozni,kedveskedtem nekik,mosolyogtam ,de nem kellettem nekik,éreztem a megvetésüket.A második félévbe bele kellett egyezzek egy padtárscserébe,én is úgy gondoltam talán így lesz a legjobb,de a másik fél,akinek most a padtársa vagyok nem nagyon akart beleegyezni,nem tudom miért. Én kedves voltam vele is ,elbeszélgettünk semmiségekről,de őt sem érintettem meg.Most ott tartok,hogy tornaórán senki nem akar a párom lenni,tehát én vagyok a fekete bárány.Még volt egy csoportfoglalkozásos eset,ami miatt sokat sírtam,tehát csoportokba kellett rendeződni engem senki nem akart befogadni,mindenki csak kifogásokkal jött (pl:"Túl sokan vagyunk már"),de ezalatt azorrom előtt kérleték az egyik osztálytársamat,hogy csatlakozzon,ahhoz a csoporthoz ,ezt két helyen is tapasztaltam.Végül addig harcoltam ,sírtam ,hogy befogadtak ,de azelőtt a fiuk csoportjába akartak küldeni,hogy talán ők majd befogadnak.A csoportfoglalkozás lezajlott,de közben megvető szempárokkal,rosszindulatú célzásokkal kellett szembesüljek.Azóta rettegek,gyomoridegem van a csoportfoglalkozások előtt.Tehát most itt vagyok barátok nélkül.Nem tudom mi lehet az oka ennek, divatosan öltözködök,ápolt vagyok,nem mondom ,hogy egy szépség vagyok,de nem vagyok csúnya,mindig kedves vagyok mindenkivel,nem vagyok rossztanuló, nem tudom,hogy mi lehet a baj.Gondoltam az öngyilkosságra is ,de azzal ártanék a szüleimnek,akiket nagyon szeretek,egyébként nekik nem beszéltem erről az egészről,úgy tudják vannak barátaim.Ennek az az oka,hogy szégyenlem előttük,nem akarom ilyenekkel terhelni őket.Most ismét nyomás alatt vagyok ,mert a vakációba lesz egy kirándulás, 1 hetes külföldi ,ebből 3 éjszakát buszba, 3-at pedig különféle szállodákba töltünk és le kell adni a buszos ülési sorrendet és nincs akivel legyek,nem tudom mit tegyek,tanácstalan vagyok és elveszett.Ez az év teljesen elbizonytalanÍtott ,már nem tudom ki vagyok valójában,már nem merek odamenni valakihez mosolyogva ,hogy ismrkedjünk,már nem merem kinyÍlvánÍtani a véleményemet,már semmilyen szakkörre ,vagy programra nincs hangulatom elmenni ,talán megszűntem létezni. Mindig szomorú vagyok ,már nem tudok örülni semminek,nincsenke céljaim,elveszett vagyok és nem találom a kiutat.Mindig kisebbségi érzésem van az osztálytársaimmal szemben,érzem a megvetésüket irántam ,nem tudom mit vétettem...Kérlek segítsetek,bocsánat,ha untattalak,a hosszúra nyújtott ,szánalmas történetemmel. Egy kétségbeesett 15 éves lány...

2013. jún. 19. 21:14
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
Teljesen egy cipőben járunk! Ha gondolod, szívesen beszélgetek veled,akár itt, akár máshol.
2013. jún. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én benne vagyok :-)
2013. jún. 19. 21:26
 3/18 anonim válasza:
100%
Azon nem gondolkodtál még, hogy lehet, hogy nem benned van a hiba, hanem egyszerűen egy bunkó osztályt fogtál ki? Van az osztályodban megközelítőleg 30 ember, a világban pedig több milliárd, szerintem meg fogod találni a neked való közösséget.
2013. jún. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Na nehogy már öngyilkos legyél egy osztálynyi nyomorék miatt.


1. padtársadnak soha többé nem segítesz. Semmiben. Aki gané veled, azzal neked is ganénak kell lenni.


2. Tanulj mint a gép.. legyél te az osztály legjobbja. Azt írod, hogy nincs oka, amiért így bánnak veled... hát akkor legalább adj nekik okot. Legyenek csak ötöseid és röhögj a képükbe, hogy milyen csökött agyú buta libák.


3. a középiskola nem tart örökké.. ki kell bírnod, ha nem változik a helyzet.

2013. jún. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
ÚJ suli?
2013. jún. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én annó hasonló cipőben jártam. Mi rettentő csórók voltunk és lány létemre, nagyon furcsa cuccokban jártam. (amiket kaptunk pl. szomszédoktól, több számmal nagyobbak, vagy fiús ruhák)

Ha gondolod szívesen beszélgetek veled erről, hogy miként lettem ezen úrrá, hogy léptem túl ezeken sok-sok keserűségen, és síráson keresztül.

2013. jún. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Vedd úgy, hogy ebben az osztályban már úgysincs vesztenivalód, úgyhogy nyugodtan szórakozz!

Szólogass be az embereknek, vagy röhögd ki őket! Akármi, ami csak tetszik. Ennél rosszabb úgy se lehet.

2013. jún. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönö az eddigi válaszokat :-) , igen,új suli :-(
2013. jún. 19. 21:40
 9/18 anonim ***** válasza:

Ez elég kemény, valahogy megértelek.

Nos én is hasonlóan voltam vele mint te, én inkább féltem ha új társaságba kerültem, új környezetbe de engem sosem közösítettek ki szerencsére.


Most oké gondoltál már az öngyilkosságra de nem teszed, nos ne is tedd meg.

A gondok elől így nem lehet elmenekülni.

Elhiszem hogy baromira rosszul esik neked hogy az osztályod kiközösít téged de ha nincs tényleg egy barátod sem akkor miért nem beszélsz erről a szüleiddel?

Egyébként ők nem veszik észre azt hogy problémád van? Vagy otthon teljesen állmosolyt veszel fel?

Hogy őszinte legyek most nem nagyon értelek meg téged. Nem bántásból mondom félre ne érts engem, de akkor most valami biztos hogy nem stimmel veled. Azt mondod hogy az a csendes zárkózó típus vagy, de írtad azt is hogy mosolyogsz és próbálsz közvetlen lenni az osztálytársaiddal akkor most nem igazán értem ezt az egészet. Ha csendes vagy és nem vagy az a nagy bulizós akkor lehet ezért nem kerültél be abba a klikkbe ahol az a lány volt akivel jól elvoltál egy ideig.

Most mondtad hogy lesz egy egyhetes kirándulásotok oda kötelező menned? Pisztolyt tartanak a fejedhez hogy menjél? Szerintem neked az lesz kb a pokol ha nem tudsz ki mellett ülni és tényleg senki sem fogad be téged. Lehet hogy ott barátokra találnál és mégis jó lenne minden, de arra sajnos már elég kicsi az esélye, én ezt nem kockáztatnám meg,

Sajnos olyan osztályba kerültél ahol nincsenek zárkózó veled hasonlóan visszahúzódó lányok, lehet hogy itt van a probléma. Az is lehet hogy más az érdeklődési körötök, vagy csak egyszerűen nem tudsz velük jól elbeszélgetni.

Túl sok tanácsot nem tudok adni, de javaslom próbálj meg beszélni erről a szüleiddel, lehet már idegileg nem fogod tudni sokáig bírni, és ezt a hosszú történetet is azért írtad le hogy kiírd magadból a dolgokat, ami szintén érthető csak sajnos sokan nem fogják végig olvasni ez miatt.

De én azt mondom mindenképp beszélgess el a szüleiddel erről, ha szükséges menj el pszichológushoz, nem szégyen az, végig hallgat ad tanácsokat, csak lesz belőle valami.

Én megmondom neked őszintén hogy már nálad idősebb vagyok 6 évvel én dolgoztam nem olyan rég egy kollégiumba rövid ideig most ezt nem részletezném. És ugye az évközbe egy hétvégi napon bejött egy lány a kollégiumba aki ugye újként ment oda, és kollégista lett. Nos mivel nem voltak ott még a nevelők sem, meg nagyon még a diákok sem, így én mondtam neki hogy várjon türelemmel majd lesz valami. Akkor az egyik diák srácot előkerítettem aki bent maradt a hétvégére és megkértem hogy egy kicsit foglalja el ameddig meg nem jön a nevelő. Akkor elég nyitottak voltak vele a többiek amikor megérkeztek de ahogy teltek a napok észrevettem hogy nagyon egyedül van, és senki nem keresi a társaságát. Ugye ott úgy működtek a dolgok hogy ha valaki évközbe megy be a kollégiumba akkor először egyedül megy be a szobába, hogy szokja meg ne legyen ebből baj meg teljes piszkálás az éjjel, és észrevettem hogy már napok óta egyedül van bent, mert ahogy én eddig észrevettem ott akik újak voltak pár nap után már kérték hogy helyezzék el őket ebbe a társaságba mert összebarátkoztak, de az a lány nem barátkozott össze, mindig egyedül volt ott, mert megnéztem a naplót amibe le voltak írva a beosztások és egyedül volt bent egy szobába. Akkor néhány lányt meg fiút megkérdeztem hogy mi van azzal a lánnyal, és ők mondták hogy csak a szobájában ül és nem keresi a társaságukat és kb le is sz@rták a dolgot nem foglalkoztak vele. Akkor egy hozzá hasonló lányt megkerestem és mondta hogy mindenki utálja őt csak mert visszahúzódó meg minden, ő is az akivel én beszéltem ő neki van szobatársa de mondta hogy ő sem tud vele barátkozni mert elég furcsa egy lány. Persze velem normális volt az a kis csaj meg nyitott is volt a dolgokra, de én mégsem beszélhettem vele órákig mert nekem más dolgom is volt ott, meg én nem diákként voltam ott hanem dolgozónak, én figyeltem rájuk bizonyos mértékben. De elég furcsa volt az tény.

Szóval lehet hogy veled is ez a helyzet, téged is furának tartanak és inkább nem barátkoznak veled, lehet ez is az oka.

Akkor lehet egy iskola váltás lenne a legjobb megoldás ez ellen mert ha ott tiszta lappal kezdesz akkor talán jobban befogadnak majd. Vagy próbálj a fiúkkal barátkozni, más ötletem nincs sajnos.

2013. jún. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
27%
Ezért szeretem ezt az oldalt...<3
2013. jún. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!