Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nincs egy szál barátom...

Miért nincs egy szál barátom se? Mit ronthattam el?

Figyelt kérdés
Elég zárkózott típus vagyok,de mondhatnám inkább azt ,hogy azzá váltam.Most kezdtem a 9.osztályt ,illetve végeztem,barátok nélkül.Az osztályunkba 24 lány és 4 fiú van ,ebből már a klikkesedésekre lehet következtetni,ebből 2 lány előzőleg osztályrársam volt,de ma már levgőnek néznek és csak akkor szólnak hozzám,ha valami hasznuk származik belőle.Az egész még a nyár végén kezdődött, az osztályunk létrehozott egy facebook csoportot,egy lány írt,hogy szimpatikus vagyok neki és ismerkedjünk még az évnyitó előtt és legyünk padtársak, beleegyeztem.Ismerkedtünk,találtunk közös témákat,tehát egy jó barátságnak ígérkezett.Nemsokkal az évkezdés után volt a szülinapom,elhívtam őt, a 2 volt osztálytársamat és még egy lányt ,akit felkészítőkről ismertem korábbról egy cukrászdába sütizni,jól szórakoztunk ,boldog voltam.Aztán teltek-múltak a hetek és azt vettem észre ,hogy ők 4-en nagyon jó barátnők lettek ,engem kizártak ,határvonalat húztak elém.Ez főleg akkor derült ki,amikor az első osztálykirándulásra mentünk,nem akartak egy szobába lenni velem,tehát egyedül maradtam és azokkal kerültem össze,akik szintén nem voltak túl népszrűek,ez nagyon rosszul esett.Ettől kezdve nagyon magányos voltam,sokat sírtam...A padtársamon látszott ,hogy utál, mindig elvárta,hogy súgjak neki felmérőnél,segítsek a háziába,de ő ezt nem viszonozta,sőt amikor én szorultam segítségre szándékosan eltakarta a lapját vagy úgy tett,mintha nem is hallaná.Amikor csoportmunka volt én maradtam a helyemen,meg is kérdeztem tőle,hogy maradhatok-e,ő azt mondta,hogy igen ,de közbe célozgatott arra,hogy elmehetnék,bűntudatom volt és fölösleges embernek éreztem magam,szorongtam magamban,mivel mások sem fogadtak volna jószívvel.A feladatunk az volt,hogy a "A legyek ura"c.-ű regény főszereplőit jellemezzük, addig rendezkedett,hogy én azt a szereplőt kapjam ,akiről a könyvben a legkevesebb információ van,én behúzott nyakkal ,egy szó nélkül elfogadtam.Na de a drágalátos padtársamnak jutott a főszereplő,akiről sokat kellett írni,ez nem tetszett neki,hangoztatta is ,hogy elcserélné az egyik volt osztálytársaméval,aki nem ment ebbe bele, én többször is felajánlottam neki a cserét,de nem kellett neki és megvetően nézett rám,de közbe még kérlete a másik osztálytársamat,ez is rosszul esett.Eljött a 2.félév ,de ezt megelőzte egy osztálykirándulás ,ahol szintén kirekesztve és magányosan éreztem magam.Közbe prőbáltam másokkal is barátkozni,kedveskedtem nekik,mosolyogtam ,de nem kellettem nekik,éreztem a megvetésüket.A második félévbe bele kellett egyezzek egy padtárscserébe,én is úgy gondoltam talán így lesz a legjobb,de a másik fél,akinek most a padtársa vagyok nem nagyon akart beleegyezni,nem tudom miért. Én kedves voltam vele is ,elbeszélgettünk semmiségekről,de őt sem érintettem meg.Most ott tartok,hogy tornaórán senki nem akar a párom lenni,tehát én vagyok a fekete bárány.Még volt egy csoportfoglalkozásos eset,ami miatt sokat sírtam,tehát csoportokba kellett rendeződni engem senki nem akart befogadni,mindenki csak kifogásokkal jött (pl:"Túl sokan vagyunk már"),de ezalatt azorrom előtt kérleték az egyik osztálytársamat,hogy csatlakozzon,ahhoz a csoporthoz ,ezt két helyen is tapasztaltam.Végül addig harcoltam ,sírtam ,hogy befogadtak ,de azelőtt a fiuk csoportjába akartak küldeni,hogy talán ők majd befogadnak.A csoportfoglalkozás lezajlott,de közben megvető szempárokkal,rosszindulatú célzásokkal kellett szembesüljek.Azóta rettegek,gyomoridegem van a csoportfoglalkozások előtt.Tehát most itt vagyok barátok nélkül.Nem tudom mi lehet az oka ennek, divatosan öltözködök,ápolt vagyok,nem mondom ,hogy egy szépség vagyok,de nem vagyok csúnya,mindig kedves vagyok mindenkivel,nem vagyok rossztanuló, nem tudom,hogy mi lehet a baj.Gondoltam az öngyilkosságra is ,de azzal ártanék a szüleimnek,akiket nagyon szeretek,egyébként nekik nem beszéltem erről az egészről,úgy tudják vannak barátaim.Ennek az az oka,hogy szégyenlem előttük,nem akarom ilyenekkel terhelni őket.Most ismét nyomás alatt vagyok ,mert a vakációba lesz egy kirándulás, 1 hetes külföldi ,ebből 3 éjszakát buszba, 3-at pedig különféle szállodákba töltünk és le kell adni a buszos ülési sorrendet és nincs akivel legyek,nem tudom mit tegyek,tanácstalan vagyok és elveszett.Ez az év teljesen elbizonytalanÍtott ,már nem tudom ki vagyok valójában,már nem merek odamenni valakihez mosolyogva ,hogy ismrkedjünk,már nem merem kinyÍlvánÍtani a véleményemet,már semmilyen szakkörre ,vagy programra nincs hangulatom elmenni ,talán megszűntem létezni. Mindig szomorú vagyok ,már nem tudok örülni semminek,nincsenke céljaim,elveszett vagyok és nem találom a kiutat.Mindig kisebbségi érzésem van az osztálytársaimmal szemben,érzem a megvetésüket irántam ,nem tudom mit vétettem...Kérlek segítsetek,bocsánat,ha untattalak,a hosszúra nyújtott ,szánalmas történetemmel. Egy kétségbeesett 15 éves lány...

2013. jún. 19. 21:14
1 2
 11/18 anonim válasza:
100%
Nem veled van a baj. Baratok nem leteznek, csak amolyan ideiglenes baratok. Egy ido utan vagy eluralkodik rajtuk az irigyseg, vagy radunnak vagy isten tudja mi tortenik es megszakad. Szoval ne bankodj , a mai vilagban nem igazan lehet baratokat szerezni csak albaratokat, akkor meg inkabb ne legyenek barataig...szerintem.
2013. jún. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ponnt ez a helyzet,bár én 8.-os vagyok,de tartok tőle hogy a középiskola sem lesz jobb...
2013. jún. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Utolsó én bízok benne ,hogy jobb lesz, soha ne felejts el mosolyogni és hozd a legjobb formád, az elso benyomás nagyon fontos, utàna meg nyitott szemmel kell járni és lecsapni a neked szimpatikus emberekre,kœnnyu mondani, mindig az papol ,akinek szüksége van a tanácsokra,de azért fel a fejjel :-)
2013. jún. 19. 22:38
 14/18 Bek válasza:
100%
Ha gondolod írj privátot..dumálhatunk s ha úgyvan még barátok is lehetunk..:)..nem minden ember olyan mint az osztálytársaid :)16L
2013. jún. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Rengeteg ilyen van. Én 7.-es leszek most. Elsőben és másodikban mondhatni egy örök lúzer voltam. Engem az alacsonyságom miatt csúfolt mindenki. Egyszerűen képtelen voltam beilleszkedni. 3-szor is megesett velem az az eset hogy valaki a legjobb barátom volt egy ideig, aztán cserben hagyott én is ennyire le voltam lombozva. Ötödikben rátaláltam az igazi legjobb barátomra akivel nagyon összhangban vagyunk! Magabiztosabb lettem, egyre többen szerettek, rendkívüli népszerűségre tettem szert, most már ott tartok hogy szinte mindenki szeret. Ezzel azt akarom mondani, hogy ne legyél letörve ha nincsenek barátaid, légy magabiztos, állj ki magadért, ne hagyd hogy szivassanak, és mutasd meg nekik hogy te igen is tudsz valamit! (Mutasd meg nekik miből vagy tehetséges)! Vágódj be ezzel! Hidd el, egyszer majd te is megtalálod valakivel az összhangot, elválaszthatatlanok lesztek, lehet hogy nem idén, az se biztos hogy jövőre. De egy biztos, 100%, hogy valamikor te is rátalálsz majd az igaz barátra és megérzed milyen jó az ha szeretnek, és ne feledd: Légy erős, magabiztos és legyél kicsit közvetlen, barátkozzál, ha így se fogadnak be, akkor bocsi de elég retardált lehet az osztályod, mindenki a nagy jampikat bírja... Nálunk is van ilyen, máig sem értem, hogy mit esznek rajta ennyire... Remélem tudtam neked segíteni! Sok sikert hozzá, és ne legyél ilyenekért szomorú! Van családod, egészséges vagy, boldog vagy. Az életben ezek a legfontosabb dolgok! Sok sikert kívánok! :)
2013. jún. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
itt az lenne a megoldás, h iskolát váltassz, vagy a fiúkkal barátkozol. a kirándulásra szerintem se menj el, nemhiszem, h élveznéd. egyébként nekem is írhatsz privátot, lehet több tanácsot tudnék írni, vagy jóban lennénk:) 14/L
2013. jún. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

olvasgatom a levelezéseket, kiváncsi vagyok, mi mellett döntesz.

Ismert a szitu, én egy nagyon jó általános suli után húztam le sírva 4 évet a gimiben. Szüleim nem engedték a váltást, pedig azonnal el kellett volna onnan mennem. Vidéki voltam, az esö évben volt egy nagyon jó barátnöm, hétvégeken is összejöttünk, de a többiekkel szinte semmi kapcsolatom sem volt, és ez nagyon bántott, ugyanis nem értettem. Tulajdonképpen mind a ketten ki voltunk közösítve. 2-odikban ez a barátnöm elköltözött, teljesen egyedül maradtam...

Akkor persze azt hittem, én vagyok a "selejtes", de azóta rájöttem 2 dologra:

1. az érettségi óta tulajdonképpen ök, a többiek sem tartják a kapcsolatot, tehát az a fene nagy barátság inkább csak "véd és dac" szövetség volt, mi külömbek vagyunk és együtt elütjük az idöt.. semmi több.

2. az egyetemen már a "gólyatáborban" rögtön népszerü lettem, tehát hiba volt ezekkel az értéktelen emberekkel 4 évig együtt lenni, rögtön váltani kellett volna!

A különbség, hogy én valahogy nem is akartam velük barátkozni, tehát én nem is igyekeztem,mert valahogy nem is voltak szimpatikusok.

Csak az fájt nagyon, hogy ök azt hiszik, hogy többet érnek, holott én értem többet!

Ja, és természetes, hogy kitünö voltam, csak 5-ösöm volt, ez a minimum, ha már ugy gondolják, hogy ök a külömbek:))


Szóval ahogy nálam az élet is igazolta, nem érdemes eröltetni, ami nem megy, ha csak nem létkérdés.

Inkább keresni egy másik társaságot! Egy értelmesebbet!

2013. jún. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

hé, ne add fel, velem is teljesen ugyan ez van..

az a baj hogy a mai világba ilyen emberek vannak..

a belső nekik nem számít csak a külső... fuck logic?

nekem mindig is a belső volt és lesz is a legfontosabb..

majd akkor jönnek az igaz barátok amikor nem is számítassz rá. TAPASZTALAT!

és lehet hogy következő tanévre jön egy csajszi aki bírni fog és igaz barátnők lesztek.

Én is szívesen beszélgetnék veled ha nem teher.:))

2013. júl. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!