Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szeptemberben angliában fogok...

Szeptemberben angliában fogok iskolába járni, hogyan barátkozzak?

Figyelt kérdés

Az angol nyelvtudásom mondhatni átlagos,vagyis tudok köszönni meg a tárgyakat,állatokat,foglalkozásokat de a személyes ragokkal és igékkel nem bánok valami nagyszerűen..


5 évig tanultam angolt úgy hogy egy héten ötször de eléggé gyenge volt a tanítás.4 es volt az átlagom.


Kicsit félek mert nem tudom mik az ottani szokások és divat,hogy milyenek ott a gyerekek és hogy hogy szabad viselni az egyenruhát.

Minden esetre nagyon várom is mert baráti köröm már nincs másfél éve,szóval szerintem a többiek szemében eléggé zárkozottnak tűnhetek.Ebben a másfél évben kicsit magányos farkassá váltam,félek nem is leszek a barátságos önmagam.

Igazából jó gyerek vagyok,szabály betartó és tisztelet tudó.


kérlek segítsetek,új légkör,új emberek és ki kell lépnem a magányos énemből.


12/l



#Anglia #barát #zárkózottság #Más Világ #fogadtatás #nyugodt természetű vagyok #mi lesz ha nem tetszem nekik?
2013. júl. 11. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az angolok megszokták, hogy sokan mennek ki hozzájuk, olyanok is, akik esetleg alig beszélik a nyelvüket, de nem közösítenek ki miatta, teljesen elfogadnak, ha te is úgy állsz hozzá, akkor biztosan lesznek barátaid (nem úgy, mint itt, meglátod, teljesen más világ, mint itthon....)

A nyelvbe fél év alatt biztosan belejössz, hiszen rá leszel kényszerítve. De addig is szünetben nyomjad az angolt, hogy azért meg tudj szólalni :) Egyenruhát kell hordani, az ottani divatot meg majd meglátod, milyen.

Egy barátnőm lakik Londonba, voltam nála egy ideig, és nagyon befogadóak. :)

17/L

2013. júl. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én kinn élek már 5 éve, nem gyerekként jöttem ki, de ismerek egy családot, ahol a gyerekek 14 és 10 évesen jöttek ki. 1 év után már beszélgettek rendesen a többiekkel. Egy csomó haverjuk van.

Légy önmagad, és már az első naptól kezdve legyél nyitott, próbálj meg beszélgetni rögtön. Hidd el, milliónyi külföldivel találkoznak, abszolút nem néznek ki, ha csak szavakkal kommunikálsz, vagy nem jól beszélsz nyelvtanilag. Nagyon türelmesek, végigvárják, hogy végig mond, ha nem értik, visszakérdeznek, ha te nem érted, türelmesen újra elmondják, akár más szavakkal. Esetleg eleinte kérheted, hogy beszéljenek lassabban (please speak slowly). Külön tanár fog veled foglalkozni addig, míg szükségét érzik.

Ne aggódj, fél év alatt kezdesz majd belejönni, 1 év után már nem lesz gond az angol. Ha hívnak játszani, lelkesen csatlakozz, és próbálj meg ne kuka lenni, kézzel lábbal magyarázz, ha ki is nevetnek, ne értsd félre, nem azért nevetnek ki, mert kigúnyolnak. Ha kinevetnek, te is nevess magadon, a gyerekek mindenütt hasonlóak, ha kinéznek, nem azért néznek ki, mert nem tudsz az első hetekben angolul. Mindig legyél udvarias, ez itt fontos.

Sok sikert, és csak lazán, ne görcsölj, ne aggódj, nem lesz semmi gubanc!

2013. júl. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kösszönöm,a két válasz nagyon támogató volt!

jövőhéten indulunk,már megvannak a jegyek:)

nagyon várom az iskolát de csak szeptembertől mehetek:(


Igazából eredetileg nagyon bohokás és gyerekes vagyok,de mindíg udvarias:)!

ömm...hogyan kösszönjek?

a tanároknak azt szoktam mondani hogy:Hello Miss,Hello mr.

ez így jó?


a gyerekeknek jó az hogy:Hello vagy Hii?

2013. júl. 13. 10:30
 4/8 anonim ***** válasza:

Errefelé egész pontosan úgy köszönnek (fonetikusan, kiejtés szerint leírva): Háje

Elsőre nagyon furcsa volt kimondanom, de mára a síma háj kimondása furcsa:D

De lehet, hogy ahova te mész, ott máshogy köszönnek.

Reggel, egészen 12:00-ig: good morning, de ők csak annyit mondanak: mónin

Délután meg good afternoon, de azt ki szoktam mondani, igazából délutan nem nagyon szoktam köszönni:D Arra még nem nagyon került sor, hogy kelljen:D

Mondjuk suliba nem tudom.

Merrefelé mentek, város nevét tudod, esetleg megyét?

A megyék a shire-ek. Én Lancashire-ben élek. (lenkesír)

Ha megkérdezik, hogy hogy vagy, általában röviden kell válaszolni, nem igazán érdekli őket, hogy ténylegesen hogy vagy, illetve nem illik a bajaiddal fárasztani őket. Az otthoni gondokat otthon kell hagyni, ha tényleg nem egy egyszerű szarul vagyokról van szó, hanem mondjuk tényleg valami komoly van, az más, akkor látszik is rajtad, hogy valami van, akkor lehet panaszkodni.

Egy napközbeni találkozás kábé így zajlik errefelé: Hi, are you all right?

Yeah, you?

Fine, thanks

Most tanultam egy újat:

jor éjte? Ez az are you all right akar lenni:D

2013. júl. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kösszönöm :)

brighton-ban fogunk lakni :)


anyukám is mondta hogy azt mondják háje de ez nekem nagyon furcsa:D

2013. júl. 13. 21:58
 6/8 anonim válasza:
nem kell aggódnod a barátkozás és a nyelv miatt. én voltam pár napig ott suliban csak ugy próbaként. de a lányok mind nagyon barátságosak és amúgy a nyelvben ha nem tudod jól biztos kisegítenek. amúgy tök mázllis vagy hogy kiköltözhetsz légy nagyon pozitiv és ha ezt látni fogják rajtad biztos nagyon sok barátot zerzel. amúgy brighton csodás hely :) viszont ha lemész fish and chipset enni akkor nagyon vigyázz a sirályokkal . az emberek legtöbbször barátságosak. a hegyen viszont vannak olyan utcák ahol az emberek nem nagyon értékelik ha a saját nyelvedet beszéled. szóval ha esetleg felmennél a hegyre anyuddal és magyarul eszélnél vigyázz a csúnya emberkékkel :) én ezt azért tudom mert a nővéremhez rendszeresen kimegyek mert ő ott él. mégvalami. ha lekésed a buszt ne aggódj rajta van a buszokon hogy hány percenként jár ami általában 5 vagy 6 szóval nem kell aggódnod de ez elvileg csak tanitási napokon érvényes. ja és ha szeretnél kikapcsolódni a barátnőiddel egy jó kis bulihoz a t.g.i. fridayst tudom aánlani az ott van a tengerparton. és ha szép parkot keresel akkor a queens park nagyon szép. nem tudom milyen az érdeklődéi köröd de a brighton museum and art gallery eléggé uncsi szerintem viszont ingyenes és van pár résza amit viszont érdemes megnézni. a royal pavilont kivülröl érdemes megnézni mert a belépés nagyon drága és szerintem nem éri meg. a seaworldbe mindeképp menj el az szép hely. azt még az ottani lakosok is szeretik. és ha délután csavarogni akarsz majd a barátnőiddel akkor menjetek a brighton perre mert az egy nagyon nagyon nagyon jó hely. főleg e vége. :) remélem sikerül majd a beilleszkedés ! majd irj privit hogy hogy sikerült :)
2013. júl. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Itt vagyok már angliában 10napja csak eddig nem volt net :(


nagyon szép minden!!

voltam a brighton pier-en hát valami eszméletlen :DDD

Bár a horror hotell nem volt ilyesztő :D


még nem ettem fish and chipset de majd kipróbálom!!:)


nagyon nagyon sok sirály van,csípnek is,de ha nem mész közel hozzájuk akkor nem bántanak :)

Most nyitottak egy új gördeszka parkot alig várom hogy legyen egy deszkám :) szívesen kipróbálnám!:)


kösszönöm a válaszokat.



suliba még nem járok,de már nagyon izgatott vagyok remélem kedvesek lesznek!

2013. júl. 30. 16:39
 8/8 anonim válasza:
na, sikerült a beilleszkedés? :)
2013. nov. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!