Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a véleményetek arról,...

Mi a véleményetek arról, amikor valaki ki akar sajátítani egy barátot/havert? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A haveri/baráti körömben mostanában egyre gyakrabban tapasztalom ezt (elsősorban lánybarátaimtól, de férfi havertól is tapasztaltam már, én 31F vagyok, de ez most nem annyira lényeg). Nevezetesen arra gondolok: Valaki elhívja egy személyes ismerősét egy buliba vagy hasonlóra, ahova együtt elmegyünk, ott én mondjuk remekül kijövök az illetővel, és esetleg odáig is eljutunk, hogy számot cserélünk, facebook-on ismerősök leszünk, és privát találkákat beszélünk meg. Erre az a haver, aki bemutatta, később kvázi nekem támad, hogy mégis hogy gondolom én ezt, hogy privát találkákat beszélek meg az ismerősével. Ő az ő haverja, nem az enyém!

Nem gyerekes dolog ez, pláne 30 év körül? És mi az, hogy az ő haverja? Talán van egy szerződés, ami kimondja, hogy mint ember, az ő tulajdonát képezi? Vélemények, tapasztalatok?



2013. júl. 13. 08:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Erősen féltékeny a haverod, fél, hogy elveszíti valamelyikőtöket. Valami gyerekkori rossz tapasztalat is állhat a háttérben.
2013. júl. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 acelsziv ***** válasza:
100%
Csak két kérdés, amit feltehetsz neki: Mi a fa-sz közöd van hozzá? Miért sért ez téged?
2013. júl. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mint írom, ezt nem egy, hanem több ismerősömnél is tapasztalom. Sőt, két testvér is vitázott már össze ilyesmin.

Amúgy ilyenkor nyilván az a mozgatórugó, hogy az illető attól fél, hogy az általa bemutatott ismerős átpártol a másik illetőhöz, és így elveszíti őt. De ha így történik, akkor az az ismerősét minősíti, nem pedig azt, akivel összehaverkodott, nemde?

2013. júl. 13. 10:03
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha gyakran tapasztalod ezt, és privát találkákat beszélsz meg ezek szerint gyakran, akkor nyilván nagy szoknyapecér vagy. Emiatt az illetők féltik tőled a barátnőiket.

Nekem ez jött le.

2013. júl. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4: Valamit félreérthettél. Nem szerelmi kapcsolatról, hanem haverkodásról van szó. És nemcsak rám irányulva tapasztalom, hanem az ismerőseim között is. Nevezetesen olyanra is volt már példa, hogy egy csajismerősöm a férfi haverját féltette egy másik férfi havertól.
2013. júl. 13. 10:35
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezt a fiú-lány barátság dolgot nem veszi be a gyomrom. Ma már mindent mindennel össze akarnak keverni... Ha lány barátnő lány barátnőjéről van szó, akkor attól fél, hogy elszereted tőle. Ha lány barátnő fiú barátjáról van szó, akkor (ténylegesen vagy tudat alatt) meglehet, hogy attól fél, hogy veled lóg a srác, és nem vele (és valójában szeretné, hogy a pasija legyen).
2013. júl. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6: Nekem, mint írom, inkább az jön le, hogy a másik fél szimplán nem akarja, hogy én lógjak az ő haverjával. Láttam én már ilyet 3 férfi felállásban is.
2013. júl. 21. 09:44
 8/10 anonim ***** válasza:
Olyat én is:-S.
2013. júl. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem önbizalom hiányos emberek csinálnak ilyet. Azzal barátkozol akivel akarsz. Azért mert ő mutatta be azért még nem kizárólagosan csak akkor találkozhatsz a másikkal amikor a haverod is ott van. Nagyon gyerekes viselkedés. Három lépés távolságot javasolok neked ettől az embertől. Lehet hogy 30 éves, de érzelmileg ovis szinten van.
2014. aug. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
sok csalódás érhette és már mindenkire féltékeny. Vannak ilyen emberek, hogy azt akarják hogy csak vele barátkozz, de hát ilyen nincs. Ez nagyon gyerekes.
2014. aug. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!