Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mindenki riválist lát bennem,...

Mindenki riválist lát bennem, pedig én nem úgy tekintek rájuk. Mért van ez?

Figyelt kérdés
Azt meg kell hagyni, hogy visszajelzések alapján eléggé érdekes személyiségem van, de jó értelemben. (Én nem vettem észre, de mindenki ezt mondja) És jó tanuló valamint jó sportoló vagyok, és már megvannak a terveim a jövőre nézve aminek az elérésébe már bele is kezdtem. De ezek miatt az összes barátom úgy kezel, mintha csak egy fal lennék, amit nekik át kell ugraniuk. Ezt még nem mondták ki, de látszik. Az egyik berátomat otthon velem piszkálják, mert nekem jobbak a jegyeim. A másik fél, hogy elhalászom előle a lányokat a baráti társaságban (pedig ezt már megbeszéltük, hogy engem ők nem érdekelnek, csak barát szinten, de mintha nem beszéltünk volna semmit). A másik azért irigy, mert hasonló életpályát tervezgetünk, és én már értem el valamit, ő meg nem, és azt hiszi, hogy emiatt ő kevesebb. De én nem akarom, hogy riválisnak nézzenek, közben ők a legjobb barátaim, csak mikor sikerül megcsinálnom valamit akkor mindig irigyen néznek, szóval inkább ha valami ilyen van akkor visszahúzódok. Régebben szerettünk rajzolni, és indig megmutattuk egymásnak, de én nagyon elhaladtam tőlük (mert sokkal többet gyakoroltam) és most már jelentős a különbség köztünk, szóval én általában a havi 1-szeri "rajztalálkozón" azt szoktam mondani, hogy nem csináltam semmit, mert az kellemesebb, mintha mindenki engem nézne. Szóval már mindenből visszavettem, de még most se változott ez sokat. Mit csináljak?
2013. júl. 13. 11:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy én sohasem hangoztatom, ha valamiben jobb vagyok. Ha legyőznek akkor elismerem, ha én győzök akkor megköszönöm a játékot vagy valamit. És sohasem dicsekedtem senkinek, ha meg megkérdezték próbáltam mimnél rövidebben elmondani. De már elegem van abból hogy ha valami ilyesmi van, akkor tiszta feszült a légkör és mindenki engem néz.
2013. júl. 13. 11:10
 2/6 anonim ***** válasza:

A leírásodból látszik, hogy elég fiatalok vagytok még. Nagyon szép és dicséretes dolog, hogy teszel azért, hogy fejlődj és olyan jövőd legyen, amit elképzeltél. Azzal, hogy a barátaid irigykednek nem tudsz mit tenni, majd kinövik. Az meg természetes, hogy le akarnak előzni téged, hiszen mindenki igyekszik jobbnak lenni a többieknél, csak valaki rosszul reagál rá, ha ez nem sikerül neki és ezzel kénytelen rendszeresen szembesülni.

Annyit tehetsz esetleg, ahogy eddig is tetted, hogy kerüld a felesleges versenyhelyzeteket velük, de ne is hanyagold el őket teljesen és ne is add fel a gyakorlást, tanulást csak azért, hogy ők jobban érezzék magukat.

2013. júl. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 edward elric válasza:
szrintem gy kicsit vond magadra a figyelmet
2013. júl. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát inkább ne vonja,így is nagy figyelemmel kísérik!Beszéltél már ezekkel az emberekkel erről a dologról?
2013. júl. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem, mert nem mondják ki, csak látom a reakciójukon, meg néha van pár megjegyzésük. "Persze hogy neki ez is jobban megy." "Áh, inkább nem csinálom, majd ő megcsinálja úgyis jobb." meg ilyenek. És engem ez nagyon zavar. Meg ha még dicsekednék is vele és felvágnák, akkor megérteném a reakciót, sőt. De inkább már próbálok visszahúzódni. Ez engem nagyon zavar, és fáj. Miattuk nem szeretnék lemondani az álmaimról, hogy ne csinálják ezt, de nem szeretném őket megbántani se.
2013. júl. 13. 18:27
 6/6 edward elric válasza:
sajnos ez ellen nem lehet teni semmit mert így is úgy rosszul sikerül :(..........de talán az a baj hogy nincs önbizalmad megkérdezni hogy miért csinálják ezt veled :)
2013. aug. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!