Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy igaz barátságot tönkretehe...

Egy igaz barátságot tönkretehet a pénz?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnömet 14 éves korom óta ismerem, azóta eltelt lassan 8 év, mialatt rengeteg dolgon âtmentünk, mindig mindent megbeszéltünk egymással, bármiben számítlattunk egymásra -mintha testvérek lettünk volna. Mèg vitánk sem volt soha.


Az elmúlt egy èvben azonban egyre jobban kiütközik az a különbség, hogy ö jómódú családba született, én meg szegénybe. Igazság szerint náluk szó szerint mindent a gyerek feneke alá tesznek, ráadásul a párja is ilyen - mikor befejezik az egyetemet, már be van ígérve nekik az esk7vö, a lakàs ès a jò munkahely. Soha semmiért nem kellett küzdeniük, bár a srác már 23 èves, életében soha nem dolgozott még, egy nap diákmunkát sem, nekik természetes, hogy még a közös külföldi nyaralàsukat is a szüleik fizetik.


Én, mint montam, elèg szegêny vagyok, heti öt napot kell melóznom slegegyetem mellett, hogy fizessem a tandíjat és beleadjak a rezsibe, a párom is dolgozik ès közben sehova nem haladunk az életben.


Amíg tinik voltunk, sosem ütközött ki ez a különbség, de mióta a jövõèrt "küzdünk" egyre jobban. A barátnöm amúgy nem az a felvágós típus, neki egyszerüen termèszetes, hogy mindenre kap pénzt, hogy hetente megy étterembe, mert ebben nött fel. Pont ezért, nehzen éri meg, hogy más nem így èl, és állandóan arról beszél, mit vett, hol evett, mit csinált, és nem érti meg, hogy nekünk nincs pénzünk mindig velük menni.


Öszintén bevallom, egyre jobban irigylem öt, amiért semmi problèmája nincs az életben, másrèszt viszont úgy érzem, pont emiatt egyre kevésbé tudok felnézni rá, hiszen nem tartom yúl értékesnek az olyan embereket, akik semmit nem tesznek magukért. Nèha azt is èrzem, mintha ök lesanálnának bennünket, engem meg kezd idegesîteni, hogy természetesnek veszik, hogy mindem a fenekük alá van rakva...


Nem tudom, mit gondoljak. Ezen problémák miatt egyre kevesebbet beszélünk, mert ök megszokták, hogy nèlkülünk csinálnak pènzes programokat, nekem meg sokszor már nincs kedvem hallgatni, hogy áradozik azokròl a dolgokról, amiért ö maga semmit nem tett, ám mivel ez természetes számàra, èszre sem veszi, hogy nekem rosszul esik.


Mi a véleményetek?


2013. júl. 20. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jól nevelték a lányt. Az nembaj ha jól megy nekik hanem az hogy semmiért nem kellett megküzdenie. Én tudok olyan jómódú fiatalokat akiknek hiába jól megy nagyon sokat kell tanulniuk sportolást is elvárták tőlük stb. Érdemes is kihasználni a lehetőséget ugyanis van pénzük különórákra stb így később még többre viheti. Szerintem mindenkinek a maximumra kéne törekedni amit ki tud hozni magából. De amikor tényleg mindent megkap cserébe semmit nem kell tenni az gond. Sajnos nem nagyon tudsz mit csinálni. Nekem is volt olyan haverom hogy anyagilag nem tudtam követni mindenhova. Nekem mindig is ki kellett számolnom hogy mire elég a pénzem sosem szórhattam ész nélkül. Neki pedig szórakozás az élet ugyan így ahogy leírtad a barátnődet. Szerintem fontos az hogy ne szakítsd meg a kapcsolatot vele, legyetek jóban. Bár lehet nem lesz minden olyan mint régen sajnos. De később az is előfordulhat a sok pénze ellenére hogy a te segítségedet fogja kérni.
2013. júl. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ezt a barátságot a irigység fogja tönkre tenni,ne érts félre megértelek,de ha mindig csak zsörtölődsz,hogy neki bezzeg meg ők megint oda mentek,bezzeg én.....hát akkor csak magadat teszed tönkre. Felnőttetek próbálj meg tovább lépni,ha teljesen úgy érzed ez már nem az a barátság,mint anno 8 éve akkor meg lépj ki ebből a kapcsolatból finoman. Az,hogy a feneke alá van minden tolva, hát istenem ki az aki nem élne ilyen lehetőséggel. Te sem mondanád azt a jómódú apádnak,hogy jajj nekem nem kell semmi inkább elmegyek gyárba 3 műszakozni.
2013. júl. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Véleményem szerint attól, hogy nem mindig veszel részt a pénzes programokon, nem jelenti azt, hogy barátilag eltávolodtok egymástól és a "mindenben számíthatunk a másikra" elmúlik. Az igaz barátság útjába a kihagyott összejövetelek nem állhat. Mindenki arról beszél, ami történik vele, az ő esetében, hogy miket vett. Ezért nem érdemes neheztelned rá. Ha mindent meg tudtok beszélni, akkor tisztáznod kellene veled a dolgot, teljesen őszintén. Biztos vagyok benne, hogy megcáfolja a nézeteidet.
2013. júl. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tubifex ***** válasza:

Érthető valamilyen szinten,hogy frusztrál téged a dolog, De gondolj bele,ha te lennél az ő helyében,mit csinálnál másként.

Ha nem mesélne a dolgairól pl.merre volt,mit vett,stb. Akkor a beszélgetések elég egy oldalúak lennének,mert folyton a te dolgaidról lenne szó. És ahogy már előttem is írták: ki lenne az,aki ne fogadná el a szülei támogatását?!

Ez a barátság tőled függ,hogy meddig fog tartani. Ha legyőzöd az irigységet,akkor talán még sokáig.

Irigykedni meg felesleges,mert nem látsz be a színfalak mögé. Lehet,hogy te sokkal boldogabb kapcsolatban élsz mint ő, vagy az egészséged jobb,stb... Semmi sincs véletlen,és nem véletlen kapja az ember a sorstól azt amit kap

2014. jan. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!