Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tönkretehet egy kapcsolatot a...

Tönkretehet egy kapcsolatot a pénz?

Figyelt kérdés

Pl. az egyik félnek sok van, költ jobbra-balra, míg a másiknak nincs. Együtt nem nagyon mennek sehova,mert a "szegényebb" fél nem tud a párjához megfelelően öltözni. Ez persze zavarja a jómódúbbat, és "szakítani akar". Helyes dolog az ilyen? Hogy azért hagy el valaki valakit, mert nincs elég pénze ahhoz, hogy mellette jól nézzek ki?


A történet nem velem történt meg, hanem egy közeli ismerősömmel. Nem szeretnék részleteket írni, csak ha nagyon érdekel titeket. Érdekelne a véleményetek.


2010. jan. 11. 16:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Úgy tűnik, még mindig érvényes a régi mondás: Guba a gubával, suba a subával...
2010. jan. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Hogyne! A 2 féltől függ a kapcsolat. Elég már az is, ha csak az egyik úgy áll hozzá, és a másik "nem hagyja rá".

A fentiekben az az érdekes, hogy ezzel a hozzáállással szerintem csak egy röpke kapcsolat jöhet létre, kivéve, ha a szegényebb vállalja, hogy nem vállalja fel őt a másik.

(Engem nem érdekel mások magánélete, így a részletek se, inkább a magamére koncentrálnék, hogy mindig csak jobb legyen :))

2010. jan. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Az ismerősöm és a barátnője kb. 7 hónapig együtt voltak. Addig amíg a srác segített a ház körül, addig jó volt. Aztán amikor megunta a lány, hogy a srác nem költ rá eleget, meg nem jár márkás ruhákban, kirúgta.

Most a srác talált valakit, akivel jól megvannak. A volt barátnője meg a küszöbön könyörög neki.

2010. jan. 11. 17:05
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnos vannak olyan emberek, akiknek túlzottan beleszól az életébe és a döntéseibe a pénz..
2010. jan. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ha kevés van azért, ha túl sok, azért. (Egy vakondtúrás pl. nem gyakran)
2010. jan. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tönkretehet egy kapcsolatot a pénz. Én majdnem 1,5 évig voltam a párommal. Vidéken élt, Pesten tanult... összejöttünk, abbahagyta a sulit, itt találtunk neki munkát, ideköltözött. Itt élt 1 évig, aztán a szülei hirtelen nagyobb összeget örököltek, miden anyagi gondjuk megoldódott. Felmondott, hazaköltözött, sokat voltam nálunk, aztán 3 hónapra rá bekattant a sok pénztől. Ő még élni akar, stb stb.. és elhagyott.


24/L

2010. jan. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2010. jan. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
helyesnek helyes, a szegényebb számára. Jobban jár ha ilyen sznob beképzelt emberkével nem jön össze.
2010. jan. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy ilyen helyzetben csak olyan kapcsolatot tehet tönkre ahol nincs szerelem..minek lennék együtt egy olyannal akit szégyenlek?És ha nekem sok pénzem van,miért nem adok a másiknak?Mért nem veszek neki ruhákat ha ő szégyenli,hogy "topis" cuccai vannak?

Ezek gyerekes problémák. Viszont olyan értelemben,hogyh aegy párnak akik együtt élnek nehéz anyagi helyzetben vannak,igy jelenthet gondot a pénz igen. Viszont kilátástalan helyzetben szerintem mégjobban egymásra támaszkdonak akik igazán szeretik egymást.

2010. jan. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Jó kapcsolatot ritkán tesz tönkre, mert az nem az anyagiakon alapul. Minden mást igen, de ezek amúgy is hamar végetérnének.
2010. jan. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!