Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mégis milyen legyek az emberek...

Mégis milyen legyek az emberekkel?

Figyelt kérdés
Barátságos lány vagyok, mindenkivel közvetlen vagyok és nyílt, akiket nemrég ismerek nekik is megszavazom a bizalmat DE mostanában kezdem úgy érezni hogy nem kellene. Nem kéne jófejnek, kedvesnek, barátságosnak lennem nagyon sok emberrel és nem kéne velük közvetlennek lenni. Gondolok itt egy beszélgetésre amikor két olyan ember találkozik akik nem ismerik egymást és a másik fél nem hoz fel témát vagy zavarban érzi magát stb. na olyankor mindig én kezdem a beszélgetést és próbálok tök közvetlen lenni stb. De már gondolkodok azon hogy nem lehet nem kéne. És azon is gondolkodok hogy nem kéne mindenkinek "ismeretlen" embernek megszavazni egyből a bizalmat,mert elég sokan átvernek (igen...emiatt naívnak is érzem magam sokszor) VISZONT ha nem szavazom meg a másiknak a bizalmat akkor olyan érzésem van hogy nem vagyok nyitott felé és olyan "mű" az egész...nem tudom hogy milyen legyek az emberekkel, hogy kezeljem az ismeretleneket. Legyek zárkózottabb, ne legyek ennyire közvetlen, amikor látom a másikon hogy nem "mer" megszólalni vagy nincs téma akkor én is álljak csendben és közben gondoljak arra hogy milyen kínos ez a csend? Remélem valaki megérti, amit érzek és tud tanácsot adni. 20/ L

2013. júl. 20. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Mint általában mindenben.. itt is meg kell találni a középutat.


Meg.. általában ( nem mindig, vannak kivételek) lejön egy emberről, hogy mennyire megbízható, már első látásra, vagy legalábbis sejthető... a beszédéből, testartásából, gesztusaiból... csak jó megfigyelőnek kell lenni.


Amúgy jól állsz hozzá a dolgokhoz.

2013. júl. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 piriiiiii ***** válasza:

Én alapjáraton zárkózott vagyok, és ezt a tulajdonságot tartom "hasznosnak", ha az ember egyben akar maradni. Sajnos ösztönszerűen gyanakvó és óvatos vagyok, ami sokszor megnehezíti az emberekkel való kapcsolatomat, viszont sokszor jó.

Én nem tanácsolhatok senkinek semmilyen életfelfogást és viselkedésformát, mivel mindenki olyan, amilyen.

Viszont annyit talán mondhatok, hogy zárkózottságom ellenére én imádok beszélgetni és beszélni, csak egész egyszerűen nem magamról. Te is csinálhatod ezt. Barátságosnak lenni nem azt jelenti, hogy egy percekkel ezelőtt megismert embernek elmondasz mindent magadról, minden titkot és rejtegetett dolgot. Az ember arról beszél, amiről akar, mindig módjában áll először gondolkodni, és csak utána cselekedni. Márpedig ez egy nagyon jó technika. Higgadtnak és józannak lenni, átgondolni, hogy kinek mit és hogyan mondasz. Ebből baj nem lehet. (:

És nem szabad elfelejteni, hogy vannak emberek, akik megérdemlik, hogy őszinték és nyíltak legyünk velük. De ők kevesen vannak. Épp ezért tényleg őszintének kell lenni velük.

2013. júl. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De amikor találkozok egy ismeretlen emberrel miért ne kezdhetnék el vele beszélgetni közvetlenül (mintha régóta ismernénk egymást) ? Az a "baj" hogy én ilyen nagydumás lány vagyok, bármiről tudok beszélni és bármit kitudok magyarázni és ha van valami kínos szituáció akkor arra mindig hozzáfűzök valami szerintem viccesnek vélt dolgot, hogy "oldjam" a feszültséget. Na dióhéjban annyi lenne, hogy nem akarom hogy mindig én hozzak fel témákat egy beszélgetés elején (de ezt olyan nehéz megállni, mert miért ne lehetne mosolyogva feldobni egy témát ha a másik zavarban van?) és mire ezt a kérdést leírtam rájöttem hogy olyasvalaki akarok lenni aki zárkózottabb, pedig én ennek pont az ellentetje vagyok, és így ez olyan mintha nem akarnék önmagam lenni, pedig szeretem magam, csak azt nem amikor a másik embertől nem azt "kapom" vissza, mint amit én "adok". Értitek ugye?
2013. júl. 20. 23:02
 4/7 anonim ***** válasza:
örülj neki hogy ilyen vagy így legalább a másik fél is könnyebben feloldódik.
2013. júl. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
de így nem fogják azt gondolni hogy cserfes vagyok?
2013. júl. 21. 06:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,

Nem szeretném más szavakkal megismételni az előző hozzászólók véleményét, így csak annyit fűznék hozzá; maradj ilyen! Nézz csak körül, vagy akár itt a kérdések között. Egy csomó önbizalom hiányos, elmagányosodott ember van itt, akiknek problémát jelent a kommunikáció, és a fél életüket odaadnák azért, hogy legyen egy olyan kis ,,dumagép" az életükben mint te. Igazi koordinátor szerepet veszel fel, sokszor ösztönösen. Nem könnyű feladat. Úgy érzed, semmire sem haladtok, ha nem veszed a kezedbe az irányítást. Erre születni kell. Kész. És persze ezzel jön a felelősség. De hosszabb távon ez csak az előnyödre fog válni. Sokan szokták írni ezt a ,,bizalom megszavazása" dolgot. Mégis milyen bizalmat szavaztok meg egy ,,idegen" embernek? Megadod neki a PIN kódod? Nem egészen tudom megérteni. Sokszor látom, és inkább hozzá sem szólok, csak figyelem a véleményeket, de 90%-ban egy kérdésre nem választ adnak, hanem elmesélik (elpanaszolják) a saját életüket. És ugyanezt látom a hétköznapi beszélgetésekben. Végül elkezdenek bizalmaskodni... Sokkal hatékonyabb, ha narrációt váltassz. Még ha veled is történt x dolog, amiről a másik emberrel beszélgetsz, inkább úgy érdemes teríteni, hogy nem viszed bele magad. Elkerülöd azt a hibát, amitől félsz, hogy ,,cserfessé" válsz. Ettől még közvetlen maradhatsz. Érdeklődéssel nyitott leszel. Nem bizalmat szavazol, hanem LEHETŐSÉGET adsz a másiknak. Azt vagy él vele, vagy nem...

Megtehettem volna, hogy a kérdésedre úgy válaszolok, hogy elmondom velem ez hogy szokott történni. De kit érdekel? A kutya nem kérdezte. Ezzel elkerültem az azonnali bizalmaskodás kialakulásának lehetőségét, de úgy gondolom ennek ellenére elég közvetlen volt a stílusom.

Egy másik dolog, ami beválhat. Csaj vagy. A szemeddel kérdezz, ha teheted, ne a szavaiddal.

2013. júl. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenki válaszát köszönöm szépen de az utolsó véleményét/tanácsát/válaszát leginkább. Kérdezted hogy mit értek azon hogy megszavazom egy "idegennek" a bizalmat. Nem a PIN kódomra, bankszámlám adataira gondoltam hanem arra hogyha úgy van akkor elmondok magamról dolgokat. Pl ha valakit nem ismerek régóta (mondjuk pár napja, hete) és látom rajta hogy szomorú (mert azért eléggé szembeötlő ha valaki búbánatos és szótlan és nincsen kedve semmihez, esetleg könnyes a szeme), akkor meghallgatom és próbálok tanácsot adni neki de ha netán hasonló dolog már megtörtént velem (vagy esetleg még rosszabb,cikisebb stb) akkor elmesélem neki, hogy érezze nem csak ő csinált hülyeséget és nem csak ő ilyen "szerencsétlen" (azért használom ezt a szót, mert általában amikor nem sikerül valami amibe belekezdtünk akkor ezt a szót szoktam hallani másoktól meg most így belegondolva én is ezt a szót szoktam használni magamra bánatomban) . Remélem értitek, hogy hogy értem. Köszönöm mindenkinek a választ és szerintem megmaradok önmagamnál:)
2013. júl. 21. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!