Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan könnyíthetnék a lelkiis...

Hogyan könnyíthetnék a lelkiismeretemen? Nem veszélyeztetem a kapcsolatunkat, ugye?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon nagyon jó barátom, nagyon szeretem és benne bízok benne a legjobban és ez kölcsönös. Tényleg legendás a barátságunk, iskolás korunk óta ismerjük egymást és mindent megbeszélünk. Egyetlen dolgot kivéve. Megbeszéltük hogy együtt megyünk majd nyelvvizsga-előkészítőre majd nyelvvizsgázni is. Viszont én nem nagyon tanultam azt a nyelvet, és bár azt beszéltük meg hogy mindenki majd tanul otthon amíg elérjük a nyelvvizsgázáshoz kellő szintet, én tudtam hogy nem fog sikerülni mert nekem még könyveim sem voltak ugye. Amikor ezt megbeszéltük akkor ők nagyon rossz anyagi helyzetben voltak így nyelvtanfolyamra sem tudtunk volna elmenni. De engem rábeszéltek a szüleim hogy menjek el egyedül és mivel az ő tanfolyamköltségeit nem tudtuk volna fizetni (az enyém is összesen több százezer volt) így titokban tartottam.

Most már azon a szinten vagyok ahol ő is. Mivel nekünk majd szakmai nyelvvizsgát kell majd tennünk, így le szeretném tenni a sima nyelvvizsgát, hogy könnyebben kapjak állást. Viszont iszonyatos lelkiismeret furdalásom van hogy mindezt elhallgattam előle. És félek hogy emiatt nem fog összejönni majd.... Sose titkoltam volna előle, tulajdonképpen ha a szüleim nem erőltetik el se indulok... mondjuk akkor meg a nullán tartanék nem beszélnék egyáltalán egy nyelvet se.

Ami a problémám hogy pár ismerősöm tudja, pláne hogy anyám is elmesélte pár embernek. Igyekszem hogy a barátomhoz ne juthasson vissza, de hát ugye ki tudja... Arra gondoltam hogy ha sikerül a vizsga ha nem azt fogom mondani hogy nem sikerült és hogy abbahagyom a próbálkozást... Hadd higgye rólam mindenki hogy nélküle nem teszek lépéseket, rossz érzés mert szinte árulónak érzem magam. De tényleg nem volt pénzük, és tudom hogy nagyon fájt volna neki emiatt és mindig azon voltam hogy sose érje fájdalom.

A kérdésem az lenne hogy mit tehetnék hogy könnyebb legyen nekem is? Érdemes hazudnom másoknak egy ember miatt? (Én ezt látom a legjobb megoldásnak)

Légyszi, aki átlátja a helyzetet, az mondja el nekem hogy hogyan kéne látnom az egészet, mit kéne tennem kommunikáció terén a többi ismerősöm irányába és hogy jól teszem-e a titkolózást. Nem igazán beszélhetem meg ezt senkivel, a szüleim nem kedvelik a barátomat, így nem értenék meg, a többi ismerősöm meg nem értené meg hiszen nem tudják hogy milyen erős ez a barátság. Szinte már ki nem mondott szerelem, így semmiképpen sem szeretném tönkretenni mert belehalnék.


2013. aug. 11. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Szinte ki nem mondott szerelem... de maris hazudsz neki es titkolozol elotte. Raadasul egy ilyen "piti" ugyben. Mi lesz akkor kesobb? Szerintem mondd el a baratnak hogy mi tortent, az ilyen egyebkent se kellene hogy tema legyen igazi baratok kozott. Azert mert nekem momentan nem megy valami, nem fogok haragudni a baratomra csak mert neki megy... micsoda felfogas mar ez. Egyebkent pedig tudod jol, hogy a hazugsag mindig kiderul. Mondd csak el neki szepen es mindkettotnek jobb lesz: neked sem kellesz egy hazugsag tenger miatt aggodnod hogy mikor omlik rad, es O sem lesz hulyenek nezve.
2013. aug. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mit komplikálod túl a dolgokat? A barátod meg tudta tanulni a nyelvet otthon, magától, te meg ugyanazt egy tanfolyamon, hol itt a gond? Esküszöm, nem értelek. Elmentek együtt nyelvvizsgázni, ahogy azt már megbeszéltétek és kész, miért kellene azt hazudnod, hogy nem sikerült?
2013. aug. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De... összeomlott volna. Bármit amit én csinálok azt szeretné ő is, vagy ha van valami amiben nem tud követni akkor sokat kell vigasztalni mert nem tudja elfogadni.
2013. aug. 11. 21:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor hát az illető egy kicsinyes és féltékeny alak. A te életed nem az övé és ezt jobb, ha mielőbb megérti. Te pedig ne érezz már bűntudatot, csak mert a te szüleid többre vitték, több olgot megadhatnak neked. Már az előbb is szúrta a szemmet ez a mondatod: "engem rábeszéltek a szüleim hogy menjek el egyedül és mivel az ő tanfolyamköltségeit nem tudtuk volna fizetni (az enyém is összesen több százezer volt) így titokban tartottam. "


Milyen jogon várná el a "barátod" hogy a te szüleid kifizessék neki is a többszázezres tanfolyamot? Követelőzzön otthon! Vagy, ha òk nem úgy állnak, akkor miért fáj ennek a tökfejnek, hogy neked jó? Szerinted egy igazi barát így viselkedik, kicsinyes, féltékeny és bűntudatot akar kelteni..?

2013. aug. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!