Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Ha paleózok, nem veszélyeztete...

Ha paleózok, nem veszélyeztetem az ízületeimet? A húsban húgysav van, ami a köszvény előszobája.

Figyelt kérdés
2013. júl. 17. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

A köszvény ennél jóval bonyolultabb, tehát nem.

Nem mintha a paleo az állandó húsevés szinonimája lenne, pont azért fér bele a húsevés mert a húsevés jó. De nem alapelv hogy minden nap azt kellene enni.

2013. júl. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bizony, nem kell több húst enned, mint egy normál embernek... Egyszer egy paleo blogon olvastam a blogíró értetlenkedését, amikor azt kérdezik tőle, hogy akkor ő sok húst eszik: "Miért, ki nem eszik sok húst?".

A paleo húsevés része pont nem különbözik a normál táplálkozástól.

De ki lehet hagyni akár teljesen. Vannak még vegán paleósok is :D


Én majdnem paleós majdnem vega voltam, most kicsit elszaladt velem a ló, mert nehéz vega paleo módon éttermezni külföldi túrákon :D De a napjaim döntő többségében nincs hús. Ezt még nem nehéz megcsinálni. A ketogén napjaimban sem volt hús, az már egy kicsit érdekesebb, de még mindig semmi extrém.

2013. júl. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi.
2013. júl. 17. 14:52
 4/8 anonim ***** válasza:

"..Vannak még vegán paleósok is :D ..."

Ezt elég nehezen tudom elhinni. Elmondanád, hogy ők mit esznek?

2013. júl. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

#4: Elég extrém, de egyszer belefutottam egy vegán paleo blogba. Amúgyis annyiféle ember van, pont ilyen ne lenne? :D

Nos, nyilván paleóba férő zöldséget, gyümölcsöt, olajos magvat esznek. Gondolom, a gomba is OK még. Az USÁban élőknek vannak ilyen bármipótlóik (tojáspótló, vajpótló, mit tudom én), a receptek is tele vannak ilyenekkel, én nem szeretem azokat. A már említett blogon szép fotók voltak és jobbára bonyolult ételek, csupán egy sütőtökös, egyéb zöldséges bébispenótos ételt készítettem el róla, ami finom, de jóllakni nehéz vele az ottani arányokkal. Gondolom, sok gyümölcsöt esznek, ahogy a nyersvegánok is, de ezzel együtt rejtély számomra, hogy mitől laknak jól. Nyersvegán blogot sokkal többet láttam (a paleo előtt az hatott rám leginkább, bár közel sem kerültem hozzá olyan közel, mint a paleóhoz), onnan sok ételt átvettem, de ott is olyan fura adagolással és nyilván gyümölcsdominanciával találkoztam (a nyersvegánok nagy része 80%-ban gyümölcsre alapoz, az a legnépszerűbb irányzat), ami tőlem speciel távol áll. Gondolom, ez az étkezési mód különösen kevés fehérjét igényel, mivel többnyire különösen kevés van benne, mégis működnek az így táplálkozók évek, évtizedek után is. A kedvenc speciális esetem, amikor valaki sokat edz és nagyobb a fehérjeigénye, de be is viszi, jobbára gyümölcsből :D Csak éppen lemozogja a napi sokezer kalóriát. Azt még jobban értem.

2013. júl. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Vegán-paleo: kókuszzsírral mindenfélezöldségek?
2013. júl. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem
2013. júl. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A köszvenyt nem a hús fogyasztás idézi elő, hanem az egy kiválasztási betegség, ami akkor aktív, ha sok olyan terméket eszik az ember, amitől felhalmoződik a hugysav a szervezetben.

A köszvényes ezt nem tudja kiválasztani, emiatt az izüetekben arad, sőt a szívben is, így amikor nem szedi a köszvényes a gyógyszerét jó eséllyel szívinfarktusban lmegy idővel.

(Édesapámnál 33 éves korában diagnosztizálták, nagyon ritka ilyen fiatal életkorban...sajnos emiatt vagyunk benne a témában)


A paleoval annyi a gond, hogy nem elég változatos étrend...és a paleotikumban a maximum életkor 30 körülre tehető....ez az étrend pedig az ekkori táplálkozást próbálja utánozni, követni...

Nincs elég információ a kezünkben egyelőre, hogy hosszabb távon milyen hatással van a szervezetre.

Az én tapasztalatom az, hogy az első héten nehéz, aztán aztán pár hónapig javul a közérzet, majd rohamosan romlik kb a 3 . Hónaptól...

2013. júl. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!