Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ez szemétség lenne tőlem...

Ez szemétség lenne tőlem (többi lent)?

Figyelt kérdés

Van két barátnőm, akikkel már 7 éve vagyunk barátok. Középiskolában osztálytársak voltunk, aztán mind a hárman különböző szakon tanultunk, de egy városban, így viszonylag mindig tudtunk találkozni. Most viszont már Január óta nem találkoztam velük, viszont folyamatosan, minimum hetente tartottam velük a kapcsolatot levélben.

A lényeg, hogy még április elején jelentkezett nálam egy "betegség". Mivel jogosítványom nincs, és egy kis faluban lakom kb. 35-40 km-re a sulimtól így mindenhova busszal járok/jártam, de április óta folyamatosan pánikrohamok kaptak el az utazás során. Emiatt a suli utolsó pár hónapjából is hiányoztam, de ennek ellenére sikeresen lediplomáztam, elmentem egy pszichológushoz is, akihez még mindig járok. Szóval emiatt a probléma miatt nem tudok találkozni a barátnőimmel, mert az egyik abban a városban lakik, ahova suliba jártam, de sajnos egyedül még mindig nem tudok/merek bebuszozni, a másik lány viszont abban a városban lakik (ami közelebb van a falumhoz), ahova pszichológushoz járok. Ebbe a városba most már, ha nehezen is, de betudok buszozni.

A problémám pedig az, hogy erről az egészről a barátnőim természetesen tudnak, beszámoltam nekik még az elején. Eddig nem is igazán zavart, hogy nem tudok velük találkozni, most viszont már nagyon hiányoznak így írtam nekik egy levelet, hogy csütörtökön megyek a pszichológushoz és esetleg utána találkozhatnánk. Ezt a levelet két napja küldtem el, azóta semmi. Egyikük sem írt vissza, pedig mint írtam az egyik lány ott lakik, ahova járok dokihoz, a másik pedig kb 10 km-re, durván 20 perces buszozásra, hármónk közül én vagyok az, aki legnagyobb távot megteszi, mert nekem kb. 1 óra az út.

Kérdésem pedig az, hogy szemétség lenne tőlem, ha leírnám nekik, hogy mennyire bánt engem az, hogy erre nem képesek, hogy találkozzanak velem!? Én megértem, hogy barátjuk van mind a kettőjüknek (nekem nincs), de csupán pár óráról lenne szó, nem egy hétről. Arról pedig ne is beszéljünk, hogy így visszagondolva, mióta elmondtam nekik, hogy pszichológushoz járok, egyszer sem kérdezték, hogy hogyan vagyok vagy hogy haladunk a dokival stb.

Szóval kivagyok akadva ezen és még várok csütörtökig, de utána nem tudom, hogy mit tegyek. Hagyjam az egészet vagy finom írjam le Nekik, hogy engem ez mennyire bánt és emiatt most haragszom egy picit rájuk? Jaj, és nem célom összeveszni velük és azt sem akarom, hogy megharagudjanak, bár az egyik biztos megfog, mert eléggé hisztis. Szóval jól jönne egy két tanács!! :)

21/L


2013. aug. 17. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne kolduld senki szeretetét. Ha megírtad nekik, hogy ott leszel, de leszarják, akkor lépj hátra kettőt és várd meg, amíg ők keresnek.
2013. aug. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel, Te aki 'beteg' vagy, annak ellenére hogy ez neked nagy erőfeszítés kerested őket, és akartál velük beszélgetni. Kezdeményeztél, de hogyha annyit sem tudnak vissza írni h nem érek rá ez meg ez miatt az egy baromi nagy csalódás, és legközelebb majd Te is így állj hozzájuk.

És hogyha tényleg nem jelentkezik egyik sem, majd miután már elmúlt az az időpont..igenis szépen intelligensen meg kell nekik mondani, hogy nagyon rosszul esett.

(Bár könnyű ezt mondani, én is voltam ilyen helyzetbe és inkább rájuk hagytam ..:S, Te legyél bátrabb..:)

2013. aug. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Sajnos én dettó így jártam. 5 évig voltunk barátok 4 sráccal. Egyetem miatt el távolodtam tölük. Ök nem tanultak hanem dolgozni mentek (igaz énis melozok egyetem mellett is). Elmult években eggyütt nyaraltunk. Most hívtam öket és fel sem veszik. Kifogásokat keresnek. (hogy milyen sok a munka, stb) Közbe Fbookon kitettek egy olyan képet amin Siófokon vannak........ Tehát lehet nagyon nehéz le nyelni, de ez van. Egy edzötermi közmondás: "A vas a legjobb barátod. Hiszen barátok jöhetnek és mehetnek, de 200kg mindig 200kg marad"

Csatlakozok az elöttem szólóhoz: Ne kunyizd ki más szeretetét. Nekem is pont most sikerült ezt meg tanulnom. 21F

2013. aug. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld kéz! :)

Nos, lényegében csak azért akarok nekik úgymond beszólni, mert így visszagondolva az elmúlt 3 évre, amikor külön suliban tanultunk, mindig én voltam az, aki alkalmazkodott. Így a vége felé, Ők már délben végeztek a sulival, nekem meg 4-ig maradnom kellett, de csakis értük, eljöttem óráról, hogy találkozhassak velük, meg vártam rájuk, ha kellett órákat és arról ne is beszéljünk, hogy mindig nekem bebuszoznom oda, ahova Ők szerették volna. Szóval ezt mind lefogom nekik írni, és még rá is teszek azzal, hogy nem fogok róluk leszállni, és a levél után is folyamatosan keresni fogom Őket. Ha pedig megharagszanak, akkor pedig már nagyon nem leszek udvarias, hanem igenis megmondom a magamét.

2013. aug. 18. 09:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt még megértem,hogy most be akarsz olvasni nekik,de az a "nem fogok leszállni róluk,és ha megharagszanak akkor beolvasok dolog" már nevetséges.Nincs erre szükség,csak magadat fogod lejáratni vele.Mert ha valóban nem érdekled őket,és mégis bombázod őket a leveleiddel,akkor csak annyi fog történni,hogy majd mikor ők találkoznak majd jól kibeszélik,hogy "ez a kis szánalmas liba nem képes leszállni rólunk."Szinte kés felnőtt vagy,ne viselkedj úgy mint egy sértett kamasz.Légy náluk értelmesebb,és keress új barátokat.
2013. szept. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!