Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy lehet teljesen nulláról...

Hogy lehet teljesen nulláról barátokat és szociális életet "szerezni"?

Figyelt kérdés
30 körüli korosztály, zárkózott ember, aki szeretne ebből kitörni. Az, hogy menjen el "bulizni" nem működik, mert egyrészt gőze sincs róla, hogy az hogy működik, másrészt pénze sincs rá.
2013. aug. 24. 09:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Munkahely? Szomszédok?
2013. aug. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nézzen ki magának valamilyen hobbit, ami tetszik, és kezdjen el ilyen helyekre járni. Lehet csapatban sportolni, lehet, zenélni, lehet felolvasó estekre járni, lehet képregényekkel kapcsolatos rendezvényekre járni, stb...
2013. aug. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Szerintem is mindenképpen menjen társaságba! Esetleg termékbemutatókra, beszélgetőestekre, könyvtárba, bármilyen ilyen jellegű helyre, ahol szerintem simán lehet beszélgetni (először arról a témáról, amiről szó van, később másról..).
2013. aug. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Mondjuk, hogy megoldom, hogy emberekkel legyek egy légtérben. De onnan hogyan tovább? Maguktól nem foglalkoznak velem, én meg nem tudom, mit kezdjek velük.
2013. aug. 24. 10:58
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is nehéznek találom a társalgást, egy dolog segített nagyon: kérdezni, kérdezni, kérdezni. Más emberek általában szeretnek beszélni, és téged is kedvelni fognak, mert milyen jó hallgatóság vagy, meg mennyire érdeklődő vagy :)

Pl. Hogy vagy ma? Merre jártál? Mit fogsz még ma csinálni?

Már ezek alapján általában hosszas kiselőadásokat lehet végighallgatni :)

2013. aug. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Én többször voltam külföldön, szinte mindig úgy, hogy nem ismertem senkit. Mindig mentem a külföldieknek szóló "expat meetingekre", ott találkoztam egy-két embernek, ők bemutattak másoknak, és így kialakult egy kör. Emellett néztem, hogy hol vannak "sportkörök" (nem tudom, hogy van-e itthon ilyen), akik kerestek embereket, hogy beszálljanak a játékba, de volt olyan is, hogy csak elkezdtem lejárni a helyi pályára, és megkérdeztem, hogy be lehet-e majd szállni a játékba. Emellett megnéztem, hogy a hobbimnak van-e valamilyen helyi csoportja, akikhez csak simán odamentem, mondtam, hogy hello, innen és innen jöttem, és én is ezt csinálom. Mi kell ahhoz, hogy lejöhessek ide. 3-4 hét után már mindenhol voltak ismerőseim, amik közül több barátsággá alakult át.
2013. aug. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Oké. A kérdezgetős téma ismerős, próbálgattam már néha. De ebből max. beszélgetés lesz. Utána többé nem látom az illetőt, ez meg így nem barátság és nem szociális élet.
2013. aug. 24. 11:18
 8/20 anonim ***** válasza:
Olyan helyre menj, ahol tudod, hogy ugyanazok az emberek gyakran járnak! Így ha legközelebb meglátod, simán odamehetsz hozzá, és ugyanígy. Ebből kialakulhat barátság!
2013. aug. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem akarlak elkeseríteni,de szerintem ilyen korban már rohadt nehéz a nulláról felépíteni egy "rendes" életet.
2013. aug. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem nehéz, hanem egyszerűen nem lehet. Elkéstél.
2013. aug. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!