Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szociális fóbia. Mit lehet...

Szociális fóbia. Mit lehet vele kezdeni?

Figyelt kérdés
24 éves lány vagyok. A problémám legalább 6 évre nyúlik vissza, de mondhatnám azt is, hogy az egész életemet végigkísérte. Egy ideje azt tapasztalom magamon, hogy ha idegen társaságba megyek, erős remegés fog el, kimegy az erő kezemből-lábamból, és azt érzem, mindjárt elájulok. Képtelen vagyok bárkihez is szólni, kapcsolatot teremteni. Ha mégis rákényszerülök, általában valami hülyeséget, oda nem illő dolgot mondok, és ami a legrosszabb, én is érzem ezt, de nem tudom megakadályozni. Néha szinte úgy érzem, mintha egy másik tudatállapotban lennék ilyenkor, nem tudom kontrollálni, hogy mit és hogyan mondok, ami azt eredményezi, hogy ha valaki még ennek ellenére is szól hozzám, azt túl hamar a bizalmamba avatom, és olyan dolgokat mondok el neki, amiket nem feltétlenül kéne. Olyan erős bennem a félelem, hogy hiába tudom az okát, és hiába minden szuggesztió, képtelen vagyok kontrollálni a saját reakcióim, viselkedésem. Gyerek-és kamaszkoromban sok olyan bántás ért, amiket elég nehezen tudtam feldolgozni. Úgy érzem, ez ennek az utóhatása, de magamtól képtelen vagyok kikecmeregni ebből az állapotból. Mindez nagyon megnehezíti az életem, mert egy "jól bevált" baráti társaságon kívül képtelen vagyok bárkivel is normálisan kommunikálni, illetve csak akkor, ha van mellettem valaki, akivel biztonságban érzem magam. Pluszban épp munkát keresek, de ezekkel a szorongásokkal nehezen tudom elképzelni, hogy megfelelnék akár egyetlen állásinterjún is. Voltam pszichológusál, de szerinte az égvilágon semmi bajom, és ebben a családom is egyetért vele. Sosem volt feltűnési viszketegségem, sosem akartam exponálni magam, egyszerűen csak azt érzem, hogy nem bírom tovább, és segítség kell. De nem kapom meg. Teljesen elvesztettem az önbizalmam, nem alszom rendesen éjszakánként, könyvekbe és filmekbe temetkezzem, hogy elszakadjak a valóságtól. A legegyszerűbb napi rutinfeladat is felidegesít, és legtöbbször a pokolba kívánom az egészet. Ha kimozdulok, úgy érzem, az emberek a metrón és a buszon megbámulnak, és gúnyosan röhögnek rajtam. Kérlek titeket, hogy ha voltatok már ilyen helyzetben, vagy van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban, írjátok le. Minden segítség jól jön...

2013. júl. 16. 23:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Elég csapnivaló lehetett az a pszichológus. Én nem nevezném normálisnak a panaszaidat. nekem is volt szocális fóbiám, és marha nehezen múlt el, én végigpróbáltam már az antipepresszánsok zömét, meg pár pszichiátert, mire végre a Velaxin bevált, és elmúltak a panaszaim. Ha ilyen erős kontrollálhatatlan szorongásod meg alvászavarod van, keress egy másik pszichológust, ill. pszichiátert. Alternatív gyógymódot nem próbáltam.

Jobbulást kívánok kedves Esőember!

2013. júl. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*antidepresszáns
2013. júl. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Melyik megyében laksz?


Csak mert én is voltam hasonló helyzetben, ha gondolod beszélgethetnénk.


19/L

2013. júl. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Szívesen beszélgetnék veled:)
2013. júl. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kipróbálnám, hogy egy egysörös spiccben mit mutat az a buszozás!
2013. júl. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Én is sorsközösséget vállalok veletek, hasonló problémáim vannak, és teljesen magányos vagyok.

Örülnék, ha beszélgethetnénk.

2013. júl. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Először is köszönöm a válaszokat, már az együttérzésetek is sokat segített. Kaptam több privát üzenetet is, hogy jó lenne beszélgetni. Részemről, ha gondoljátok, skype-on elérhető vagyok, ha szeretnétek, vegyetek fel bátran:


azonosító: queen2295

mailcím: anotherone1@windowslive.com


nem tudom, melyik segítségével tudtok megtalálni, mert elég analfabéta vagyok a Skype-hoz, de próbáljátok ki mindkettőt, valamelyik biztos működik. :)

2013. júl. 17. 19:57
 8/10 anonim válasza:
Szia! Nagyon együttérzek Veled, nekem is hasonló problémáim vannak :)
2013. júl. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

én is hasonló cipőben járok de, kezdem azt hinni hogy mindenki szociális fóbiának nevezi ezt a dolgot de lehet csak hogy egy kicsit nagyobb fokú félénkség csak kicsit túl van dramatizálva.és kissé első világbeli probléma is hiszen valakinek az életben maradásér kell küzdenie mi meg itt ilyesmikkel ütjük el az időt jódolgunkban.

másrészt viszont nagyon együtt érzek veled szinte az egész tüneteggyüttest és az szinte az egész rám is vonatkozó problémakört körülírtad.

de amíg itt ezeket a kérdéseket nézem hasonló témában kissé megnyugtat hogy nem vagyok ezzel egyedül és hátha valaki tud belém annyi önbizalmat csepegtetni hogy ne utáljam magam ennyire.

2013. júl. 23. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia! Érdeklődnék, hogy változott-e azóta a helyzeted?
2022. nov. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!