Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Suliban van egy baráti társasá...

Suliban van egy baráti társaságom, de már nem kedvelem őket annyira mint régen, másokkal viszont alig-alig vagyok jóban. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2013. szept. 13. 05:50
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Becsüld meg jobban a meglévő barátaidat

2. Keress új barátokat

2013. szept. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Középsuliban nekem is így volt, most 34 éves vagyok. Barátkoztam velük, amennyire nekem jólesett. Ha csak erőltettem, úgysem volt ugyanaz az élmény, ami anélkül lett volna. Egyetemre mentem, egyik sem maradt meg barátnőnek. A többiek azóta is összejárnak. Pedig nem vagyok egy antiszociális fajta. Egyetemen a levelező tagozat miatt általában csak a 2 hét tanítás alatt találkoztunk, vizsgákon, esetleg közös tanulás alkalmával. Azóta velük úgy van, hogy évente kb. 2-szer összeülünk vacsizni és dumálunk. Már mindenhol van gyerek. Itt a lányok nem tartják egymással a kapcsolatot, csak ilyenkor futunk össze.

Mikor anya lettem, lényegében egyedül maradtam. Szakközepesek kilőve, egyetemiek kilőve. Eleinte csak azért, mert dohányos helyre mentek és oda kismama ne menjen, aztán meg kisgyerek miatt gondolták nagyon ritkán sem mennék, így nem hívtak. De szereztem közben másik anyuka barátnőt, aki nemcsak a gyerek miatt, hanem miattam lett a barátnőm és most jó nekem. És rájöttem, hogy egy-két barát bőven elég, a többit inkább nevezzük ismerősnek. Ha van igazi barátod, akkor mellette és a családod mellett már nem jut idő arra, hogy még huszat "fenntarts". Inkább legyen egy jó, mint 5 semmilyen.

2013. szept. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!