Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Valakinek sikerült már interne...

Valakinek sikerült már interneten keresztül barátokat szereznie?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok lány, és sajnos úgy alakult, hogy munka+tanulás mellett semmire nem volt időm, így a barátaim lassan elfogytak mellőlem. Ez nyilván az én hibám is volt, ezért is akarok ezen változtatni, de nem tudom, hogyan kezdjem el, ha jelenleg nincs kivel közös programokat csinálnom, ahol új embereket ismerhetnék meg.

Nem tudom mennyire lehet interneten barátokat szerezni, találkozókat/programokat szervezni, mert félek is tőle és szkeptikus is vagyok.

Főleg ötletek és tapasztalatok érdekelnének:)


2013. szept. 14. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen, egy internetes játékban ismertem meg pár barátomat, akivel mai napig tartjuk a kapcsolatot,találkozunk.

(ennek 5-6 éve)

2013. szept. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A legtöbb jelenlegi barátom, haverom internetes ismerősként indult.

Az a lényeg hogy tematikus, érdeklődési köreiddel kapcsolatos fórumokon legyél, ahol van fórumközösség, ne csak ismerkedési vágyból, hanem főként az érdeklődés miatt (én sem azért mentem azokra a fórumokra, ahonnan a barátok vannak, mert emberekkel akartam találkozni, hanem mert a téma érdekelt).


Mondjuk nem mindegy mi a hobbid, érdeklődési köröd, nem mindenhez találni magyar netes közösséget, akik találkozókat is szerveznek, de azért sok mindenhez. Sajnos az FB óta visszaszorultak a fórumok, de azért akadnak még működők.


Általános oldalakon, mint a GYK, vagy a FB szerintem nehezebb lehet barátságokat kötni, mivel nincs egy közös alap (érdeklődés, hobbi, közösség) amire kapcsolatot lehetne építeni, de ettől függetlenül pl. itt is sikerülhet.

2013. szept. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Én valamivel fiatalabb vagyok és vannak barátaim, de pl a twitter segítségével rengeteg embert ismertem meg. Eleinte csak beszélgettünk aztán olyan jóba lettünk, hogy facebook-on is megkerestük egymást. Telefonszámot cseréltünk és minden nap beszéltünk. Annyira nem laknak messze, de mivel gyerek vagyok nem mehetek mindenfelé. Te akár találkozhatnál velük. Nem mindig veszélyes az interneten való ismerkedés. Szóval én a twittert ajánlom :)
2013. szept. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Elég sokaknak. Manapság sok embernek csak a neten keresztül adatik meg az ismerkedési lehetőség legyen az elfoglaltság miatt vagy egyéb okokból.


Egyáltalán nem lehetetlen, de pl. ha ilyesmit szeretnél, akkor nem ártana legközelebb kiírnod a kérdésedben pl. azt, hogy merrefelé laksz.

2013. szept. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat,idáig igazából azt szűrtem le, hogy nem is olyan lehetetlen akkor!

Jöhetnek még sztorik, jók/rosszak :)


4# Budapesti vagyok egyébként

2013. szept. 14. 15:08
 6/11 anonim ***** válasza:

Cod2-ben ismertem meg jó sok rendes embert. Páran minden naposan tartjuk a kapcsolatot, de van lány akivel nagyon is jó barátok lettünk, igaz hogy az ország elválaszt minket, de ha van valami mindig felhív elújságolja a dolgokat :)

23/F Ne félj ismerkedni, sok jó emberrel találkozhatsz, csak jó helyen kell keresni :) sajna én is a munkám miatt nem tudok barátkozni ismerkedni :S ha nem lennének ők nekem, nem is tudom mi lenne velem :)

2013. szept. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A legtöbb barátomat itt ismertem meg :D
2013. szept. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is itt ismertem meg az egyik legjobb barátomat (láttam, hogy érdekli a téma, ami engem is, és ráírtam), de mivel sajnos az ország másik végében lakik, még nem találkoztunk személyesen. De naponta/kétnaponta beszélünk skypeon, csak az azért mégse olyan, mint személyesen.
2013. szept. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a sok pozitív tapasztalatot :), tényleg nem is gondoltam volna
2013. szept. 15. 21:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha Teis akarsz pozitívat, akkor beszéljünk :)
2013. szept. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!