Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy mondjam meg lakótársamnak...

Hogy mondjam meg lakótársamnak hogy el költözök az albiból?

Figyelt kérdés
A munka társam és egyben jó haverommal kivettünk egy albérletet, de én nem bírom pénzzel.. és idegekkel se és így vissza akarok költözni szüleimhez. Kérdés: hogyan mondjam meg lakótársamnak/haveromnak úgy hogy a barátság meg maradjon hogy el költözök?
2013. szept. 17. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:
mondd hogy nem bírod fizetni,hisz tényleg így van,abból nem lesz balhé szerintem
2013. szept. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát nem mindegy, hogy van a szerződés, mert ha a lakást vettétek ki, és mondjuk egy évre, akkor igen félve és kompromisszumképesen mondd el, és sürgősen keress magad helyett valakit, mert így vele szúrsz ki. Ha külön szerződtetek, akkor meg csak elmondod, mert nem kerül sokkal nagyobb hátrányba. De azért ne arcoskodj szerintem semmiképp, egy nyugis pillanatban ülj le vele beszélgetni, de ne nagyon húzd a dolgot, mert neki akkor új lakótársat kell keresnie, esetleg új lakást, vagy elgondolkodni, hogy ő is hazamegy, stb.

A barátság viszont sanszos, hogy nem marad meg, főleg, ha pénzben megszívjátok. Esetleg idővel. De legyél vele mindenképp őszinte.

2013. szept. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hány évesek vagytok?

Mi 25 évesek vagyunk, hárman lakunk együtt lányok.

Az egyik lányzó még tavaly szólt, hogy külföldre költözne. Örültünk neki, azóta is tartjuk a kapcsolatot. Időben szólt, volt fél évünk másik lányzót keresni (nem volt egyszerű), és természetesen minden még rá vonatkozó költséget kifizetett (számlarészek, lakbérrész).

A szerződésen tényleg sok múlik, nekünk szerencsére határozatlan idejű volt.

2013. szept. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
(A kérdező 20/F) A szerződés határozatlan idejű és az ő neve szerepel rajta. A múlthónapban fel vetettem neki hogy kezdjen keresni másik lakótársat mert nekem vissza kell mennem segítenem bátyámnak a gazdaságban, és erre el szomorodott, de semmit sem tett. Jövő hétvégén költöznék el. Tegnap szóltam neki és semmi para nem volt. Nagyon Szépen köszönöm a válaszokat, a segítségeteket.
2013. szept. 20. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!