Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az egyik LÁNY osztálytársam...

Bogyesz98 kérdése:

Az egyik LÁNY osztálytársam rettentő igénytelen! Mit kezdjünk vele? L/15

Figyelt kérdés
Most másodikos gimis vagyok, és ált.harmadik óta járok vele egy osztályba. Már akkor is tudtuk hogy el-el marad a fürdés hajmosás, mert láttuk, de reménykedtünk benne hogy követve a nővéreit, majd csak kikupálódik. Tulajdonképpen az akkor még nem is volt zavaró annyira, mert havonta kb, két hetet töltött az iskolában, és akkor se lógtam vele sokat. Kislányként rettentő fiús volt, (azok a lányok akik nem ismerték kiküldték a mosdóból mert azt hitték, hogy fiú)ami még nem is lett volna olyan nagy probléma. Többször hallottuk tőle akkor hogy ő kisfiú akar lenni. Az előbb említettem a nővéreit, mert eleinte ők is hasonló tészta voltak. A nagyobbik lányra konkrétan én hittem hogy fiú.Ez akkor dőlt meg amikor megkérdeztem a hugicát hogy hány éves a bátyja, mire ő, hogy neki csak 2 nővére van. De a két csajszi mostanra tök normális, anyukája kifejezetten nőies. Szóval alsóban ez még úgy-ahogy okés volt. De tizedikesként, azért illene mondjuk hetente 2szer hajat mosni, mert neki olyan a haja hogy zsíroskenyeret lehet vele kenni. Értem én hogy ő így érzi jól magát, de most már nem tudunk mellette megmaradni a szagtól látványtól stb...Fésztúfész nem merjük neki szembe mondani (habár célzásokat szoktunk tenni), hogy gusztustalan, és hogy takarodjon fürdeni, meg melltartót venni (mert azt se vesz, csak sportmelltartót pedig azért jócskán C kosár).Mi a halált csináljunk vele?
2013. szept. 18. 21:57
 1/9 acelsziv ***** válasza:
100%
márpedig a legtisztességesebb megoldás, ha félrehívod és kedvesen elmagyarázod neki a helyzetet.
2013. szept. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Hehe. Nekem is volt egy ilyen osztálytársam. Mindenki fiúnak nézte, volt ember szaga rendesen és zsíros haja.

Egyik fiú osztálytársunk egyszer vette a bátorságot és névnapjára vett neki egy tusfürdő és sampon csomagot. Nem kell nagy összegre gondolni pár száz forintért. Boldog névnapot kívánt és átadta egy kis szöveg kiséretében aminek az volt a lényege hogy ha eddig nem volt rá pénze hogy megvegye magának akkor most kap ajándékba mert már nem bírjuk elviselni a szagát.

2013. szept. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
25%
Figyi, ez akármennyire is zavaró, neked tudnod kell a helyed, és semmi jogod ezen felháborodni. Értem, hogy undorító, de te nem "parancsolhatod" neki, hogy legyen igényes, akkor sem ha az egész napot vele kell töltened. Caak azért mondom, mert ez érződik ki az írásodból, hogy te ezt nem így gondolod. Amit előttem írtak, hogy hívd félre, szerintem egy jó lépés lenne... de ne követelőzve..olaj a tűzre, meg eleve para elképzelés, hogy azért legyen igényes, mert téged/titeket zavar. Az anyjával nem tudtok beszélni erről? Vagy az ofővel?
2013. szept. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Akkor azok közül, akiket ez a legjobban zavar, állítsátok elő a legtapintatosabbat, és a nélkül, hogy ti többiek a háttérben kuncognátok (mindenki szívódjon fel) a lehető legbarátibban négyszemközt a tudtára adni, hogy ez bizonyosan neki sem jó, és esetleg másokat is zavarhat.

Ha esetleg nincs olyan köztetek, aki ehhez kellő tapintatot érez magában, akkor ha van esetleg olyan tanárnőtök, akinek a segítségét kérhetitek, akkor esetleg ő tudna beszélni vele.

Legyetek a segítségére a későbbiekben, ha pozitív változásokat láttok, akkor adjatok neki elismerő visszajelzéseket.

2013. szept. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Nincs jogotok lehordani és bármit is közölni vele.


Ott az osztályfőnök..neki szólni és ő rendezi normális keretek között.

2013. szept. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

atyaég.és téged az mégis mit zavar hogy hord e melltartót vagy sem,az had legyen az ő gondja hogy majd hogy fognak lógni a mellei.a testszagot még csak megértem hogy zavar mert kellemetlen,de azt tényleg jobb lenne az osztályfőnökre hagyni hogy beszélje meg a szüleivel hogy tisztálkodjon a gyerek.ti meg biztos nagyon finoman célozgattok hogy "takarodjon fürdeni"

úgy egyébként arra még nem gondoltál hogy esetleg nincsenek jó anyagi helyzetben azért nem tisztálkodik rendszeresen?(mert ilyenről is hallottam már)

2013. szept. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Osztállyal közösen adjatok neki egy csomag tusfürdőt+hajsamponnal mondjátok neki hogy ó fürdést kívánnuk neked.Régen az általánosban az egyik szagos fiúnak ezt csináltuk és nem sértődőt meg.
2013. szept. 19. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Esetleg felvehetnéd a kapcsolatot az egyik nővérével, és vázolhatnád a helyzetet. Ha ő jelzi a tesójának, hogy valamit nem így kéne csinálni, abból lehet, hogy nincs sértődés :)
2013. szept. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Egész egyszerű a megoldás. Told ki az aurádból. Mint ha ott se lenne. Ha igénytelen hiába magyarázol neki.
2013. dec. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!