Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Most kezdtem a kilencediket,...

Most kezdtem a kilencediket, azaz egy hónapja vagyok gimnazista. Még változtathatok a dolgokon?

Figyelt kérdés
Szerencsére a legjobb barátnőmmel egy osztályba kerültem.:)30-an vagyunk lányok, és 4-en vannak a fiúk. van két lány, akik szintét legjobb barátnők és egy helyről jöttek, meg még kettő akik itt ismerkedtek meg és mi 6-an nagyon jóba lettünk. Viszont az egyik lány (aki a barátnőjével jött)nem bírja ha nem ő van a középpontban. Elvoltam vele így szünetekben meg minden, de az a 2 nap nagyon sok volt belőle a kiránduláson. Legjobb barátnőm meg csak vele volt. Észre vette a kiránduláson, hogy bajom van és rákérdezett, én pedig mondtam, hogy kicsit sok az XY-ból és nem biztos hogy én akarok vele lenni. De viszont legjobb barátnőmmel szerettem volna sokat lenni, de ha ő csak a másik lánnyal van akkor ez nem működik, és hogy nekem abból a lányból kicsit sok.. (Ne értse félre senki, nem azt mondtam neki hogy nem barátkozhat a másik lánnyal, örülök hogy jól érzi magát, de ne csak és kizárólag ő legyen,a legjobb barátnőm számára)Másnap reggel eldöntöttem hogy megpróbálok jó fej lenni a lánnyal. Ez sikerült is, viszont a legjobb barátnőm odajött hozzám, és közölte hogy mért mondtam tegnap azt, hogy utálom azt a másik lányt, és most mért nyalom a seggét.. haragban váltunk el a kirándulásról (pénteken). Vasárnap felhívott, hogy ne haragudjak rá. Akkor elé mondtam neki, hogy én azt mondtam hogy utálom azt a lányt. Nem tett velem semmi rosszat, ami miatt utálnom kéne, én csak azt mondtam hogy kicsit sok belőle ez a két nap. Nem nyaltam másnap a seggét, csak normális voltam vele ami nem ugyanaz. Másfél hét múlva kiderült, hogy a legjobb barátnőm mérgében elmondta a lány legjobb barátnőjének hogy én mit mondtam róluk. Először is én csak a lányról beszéltem. Másodszor az "utálom és nyalom a seggét" verziót mondta el, nem pedig a "kicsit sok belőle, de fogjuk arra hogy ilyen a természete, és nem hagyom hogy ez elrontsa a kirándulást, így normális leszek vele." Azóta a lány legjobb barátnője kezdett rossz szemmel nézni rám. Annyira rosszul éreztem magam. A legjobb barátnőm hiányzott egy hetet, és azalatt a lány barátnője szinte kiutált. Írtam neki egy üzenet egyik este, hogy beszéljünk másnap négyszemközt.Ő azt írta hogy nem ártana. Másnap odamentem hozzá, hogy akkor beszéljünk. Ő azt mondta dolga van el kell mennie a szekrényéhez, Majd simán lerázott. Azóta sem beszéltük meg, és abban az egy hétben amíg barátnőm nem volt, egyedül voltam szünetekben sokszor. A lányok azt írták a legjobb barátnőmnek hogy furán viselkedtem. Persze a legjobb barátnőm tudott mindenről. Meggyógyult és visszajött egy napja, és tegnap én is lányokkal voltam, mert ő is(meg néha csak velem), és vele nem érzem magam olyan görcsösen mint ha egyedül ülnék oda a többiekhez. De fölösleges keréknek érzem magam ha a többiek is ott vannak.:( Mit csinálok rosszul? Mit tegyek hogy jobb legyen? Anyukám azt mondta, hogy lehet hogy akik az első hónapban jóban vannak, jövőre már nem lesznek. Nagyon sok ideje hallgatom, hogy majd, és nem szeretnék már mindig 'majd'-okra várni. Mit tegyek hogy szép első évem legyen, és ne ilyen...?

2013. okt. 1. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem a legjobb megoldás az, ha nyíltan megbeszélnéd velük a dolgokat. Elmondanád, hogy féltékeny voltál arra a lányra, hogy ő vele többet foglalkozott a legjobb barátnőd mint veled és ez rosszul esett és emiatt mondtad amit akkor mondtál és emiatt bocsánatod szeretnél kérni, másnap pedig nem nyalni akartál neki hanem egyszerűen csak normálisan akartál viselkedni mert átgondoltak hogy hülyeség emiatt haragudni rá


szerintem ha ezt így elmondod minél előbb akkor megértik és nem lesz belőle később konfliktus nem közösítenek ki

2013. okt. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Minden változik!! Lehet, hogy egy hónap múlva már egy barátod sem lesz.
2013. okt. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ma megbeszéltük a dolgokat, és minden rendben van, azt mondták legyen minden úgy mint a legelején mert jó társaságnak indultunk. Az első hozzászólónak köszöm a választ, valóban hasznos volt! :)) A második kommentelőnek pedig üzenem hogy pozitív hozzáállás!
2013. okt. 2. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!